Neler Yeni

Mekanik klavye pişmanlığı

Lothrien

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Enes Acu
İki buçuk sene önce SteelSeries Apex M400 ile başladım mekanik klavye kullanmaya. 1 sene sonra hiçbir darbe, sıvı teması olmamasına rağmen, çok dikkatli kullanırım ekipmanlarımı, klavye kendi kendine bir tuşa bastığımda 10 tuşa basıyor gibi algılıyordu. Mesela sadece "Q" tuşuna bastığımda "wyydwejjfdwwj" yazıyordu veya hiç o tuşu algılamıyordu, garantiye göndermeyi düşündüm. Birkaç gün iyice test ettim, sonra baktım, kendi kendine düzeldi. Servise gönderdiğimde sorun yok deyip geri göndereceklerini düşündüğüm için yollamadım. O sırada da Cooler Master CK 350 klavyesini almıştım bozulursa bunu kullanayım diye çünkü diğer klavye servise gittiğinde para iadesi yapılır diye düşündüm. Artık üretilmiyordu, 260 TL'ye satın almıştım. Bu fiyata eli yüzü düzgün mekanik klavye yoktu ve fiyatları sürekli yükseliyordu.

Neyse, bu klavyeyi yaklaşık 1 sene daha kullandım. Yine o sorunu yapmaya başladı ve artık düzelmedi. Yedekte olan CK 350 klavyemi kullanmaya başladım. 1 aydır bunu kullanıyorum. Bunun da W tuşu basılı kalmaya başladı. Oyundayken tuşu bırakmama rağmen 1-2 saniye daha basılı kalıyordu. Tuşu aparatı ile çıkardım, tekrar taktım, düzeldi. Bu gece oyun oynarken hepten gitti. Şimdi W tuşuna hiç basmıyor. Tuşu çıkarıp Switch'e bastım, o da basmıyor. Kablosunu çıkarıp taktım, bu sefer de W tuşuna sonsuz bir şekilde basıyor, başka tuşa bastığımda duruyor, tekrar W tuşuna bastığımda algılamıyor.

Servis ile görüştüm, garantiye göndereceğim ama yapılsa bile kısa sürede yine bozulacağını düşünüyorum. Şanssız oluşumla birlikte hiç itimadım kalmadı. Kısacası mekanik klavyeden soğudum, bir daha bulaşmam. 5 sene boyunca kullandığım mekanik olmayan Bloody klavyemin hala tuşları sağlıklı şekilde basıyor. Bazı forumlarda çoğu kişi bozulan mekanik klavyelerin ucuz Çin malı ürünler olduğu için bozulduğunu öne sürüyor ama SteelSeries, Cooler Master gibi markalarında klavyeleri kolayca bozulabiliyor, arkadaşlar. Ben o bahsi geçen Rampage, Gamepower, James Donkey gibi markaların klavyelerini hiç kullanmadım, bilmiyorum da ama bu ürünler elimde kolayca bozuldu. Sizlere tavsiyem, düzgün bilindik bir markanın membran klavyesini kullanmak, uzun ömürlülük açısından daha iyi. Mekanik klavyenin tuşa bastığınızda verdiği o güzel hissiyat dışında hiçbir artısı yok. Oyun esnasında tuşa basmayarak sizi yarı yolda koyar ancak.

bıraktım

80+ Bronze
Biraz şans işi ama kesinlikle uzun omurluluk olarak membran yada normal klavyeler daha iyi mekanikten ben james donkeyin 170 liralık bir modelini kullanıyorum 2-3 yıldır sorun yok

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,463
İsim
oğuzhan ege
1
Biraz şans işi ama kesinlikle uzun omurluluk olarak membran yada normal klavyeler daha iyi mekanikten ben james donkeyin 170 liralık bir modelini kullanıyorum 2-3 yıldır sorun yok
15 TL'ye aldığım klavyemi 11 senedir kullanıyorum. mekanik klavyeler kafa şişiriyor başka meziyeti yok.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Sana hak veriyorum. Mekanik klavye ile sorun yaşamadım, 3 farklı çin malı klavyem oldu, Cherry Mx switchli kaliteli bir klavye de kullanma fırsatım oldu. Evde şu an kutusunda yatan 2 tane mekanik klavye var ve ben Logitech k380 kullanıyorum. Yıllardır boşuna mekanik klavye diye kendimi yırtıyormuşum. Benim ilacım bu klavyeymiş.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,334
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Yine aynı sorun olduysa kullanımla alakalı muhtemelen. Birincisi şans işi desek ikincisinin şans işi olması çok zor yani.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,016
İsim
Oğuz Oğuz
Monster mekanik klavyem 5 ayda 3 defa servisten değişti. Bende satıp Asus scope aldım akıyor knk. Bence şans işi.

Lothrien

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Enes Acu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yine aynı sorun olduysa kullanımla alakalı muhtemelen. Birincisi şans işi desek ikincisinin şans işi olması çok zor yani.
Yok dostum klavyede çizik dahi göremezsin o kadar temiz kullanan birisiyim üstüne bişey dökülür ihtimaliyle masada bişey bile içmem bulundurmam ayrıca bu sorunu yaşayan tek ben değilim bu forumda ve technopat forumunda buna benzer konular açılmış klavye kronik sorunlu.Servis ile gmailde konuştuk arızalı çıkması durumunda para iadesini yapacaklarını söylediler.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,334
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Yok dostum klavyede çizik dahi göremezsin o kadar temiz kullanan birisiyim üstüne bişey dökülür ihtimaliyle masada bişey bile içmem bulundurmam ayrıca bu sorunu yaşayan tek ben değilim bu forumda ve technopat forumunda buna benzer konular açılmış klavye kronik sorunlu.Servis ile gmailde konuştuk arızalı çıkması durumunda para iadesini yapacaklarını söylediler.

CK350 zaten pek kaliteli bir model değil fakat aynı sorun yazınca yine random harfler basıyor sandım ben.

Lothrien

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Enes Acu
CK350 zaten pek kaliteli bir model değil fakat aynı sorun yazınca yine random harfler basıyor sandım ben.
Değilmiş evet bunda W tuşu dışında bir sorun yok FPS oyunları oynayan biriyim haliyle W tuşunu çok kullanıyorum ama diğer tuşlarında zamanla bozulacağını düşünüyorum normalde W tuşunu algılamıyor kabloyu çıkarıp taktığımda ise W tuşuna spamlıyor başka bir tuşa bastığımda duruyor ve W tuşu tekrar basmıyor.

anjq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Mehmet
Mekanik sevmediğimde dolayı steelseries apex 150 almıştım, bir kaç yıl oldu. Çok memnunum.

Lothrien

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Enes Acu
Monster mekanik klavyem 5 ayda 3 defa servisten değişti. Bende satıp Asus scope aldım akıyor knk. Bence şans işi.
Bir klavyeye bu kadar bütçe ayıramam ben dostum ama o ürünün dayanıklı olduğuna eminim o kadar para vermişsin sonuçta
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mekanik sevmediğimde dolayı steelseries apex 150 almıştım, bir kaç yıl oldu. Çok memnunum.
Böyle olacağını bilsem bende bu modeli alırdım

Top Bottom