Neler Yeni

🔥 MERKEZ BANKASI FAİZ YÜKSELTTİ!

shiedabro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,455
İsim
Burak Doğan

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Nas sebep enflasyon sonuç.

Araba

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,031
İsim
araba
Merkez bankaları politika faiz oranını belirleyerek iktisadi faaliyet ve fiyatlar genel seviyesini etkilemeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle bu faiz oranına politika faiz oranı denilmektedir. Merkez Bankasının kullandığı politika faiz oranı, bir hafta vadeli repo işlemlerinde uygulanan faiz oranıdır knk
Kral adam sana ne sormuş sen direk internetten kopyala yapıştır yapmışsın

sahuraka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
665
İsim
selams
Yine nereyi araplara satıyorlar? 50 milyar dolar mı kurtaracak dersin. Ben sanmıyorum.

Bu politika faizi, direkt olarak kredi faizini etkilemez.
Glb togglari fln
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dolar kımıldamadı bile bu işin sonu büyük sıkıntı dolar 50tl olursa zerre şaşırmam
Bak sen paşama (!) ne bekliyordun ki ztn Abdullah abi dolar bi anda 20 olmayacak ki

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Son dakika! Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, politika faizini temmuz ayında 2.5 baz puan artırarak yüzde 17.5'e çıkardı.
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, Hafize Gaye Erkan başkanlığında ikinci kez toplandı. Kurul, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 15'ten yüzde 17.5 düzeyine yükseltilmesine karar verdi.

"ENFLASYONDA ANA EĞİLİM YÜKSELİŞE İŞARET EDİYOR"​

Ülkemizde, yakın döneme ilişkin göstergeler enflasyonun ana eğiliminde yükselişin sürdüğüne işaret etmektedir. Bu gelişmede yurt içi talepteki güçlü seyir, ücret ve kur kaynaklı maliyet yönlü baskılar ile hizmet enflasyonundaki katılık belirleyici olmaktadır. Kurul, bu unsurlara ek olarak vergi düzenlemeleri ve fiyatlama davranışlarındaki bozulmanın enflasyon üzerinde ilave olumsuz etki yapacağını öngörmektedir.

"PARASAL SIKILAŞTIRMA KADEMELİ OLARAK GÜÇLENECEK"​

"SADELEŞME SÜRECİ KADEMELİ OLACAK"​

merkez-bankasi-yeni-baskani-hafize-gaye-erkan-oldu-7832.jpg
Somut bir adım attıkları için kendisine ve mehmet beye teşekkür ediyorum kalanına bir şey demiyorum daha doğrusu diyemiyorum bir keliem bulamıyorum

Zaten düşürdükleri faizin bizle alakası bile yok. Piyasa faizi bide politika faizi var. Düşürdükleri faiz politika faizi. Yani kendileri kazanıyor, biz kaybediyoruz.

Hanaz

80+ Gold
Faiz sebeb enflasyon sonuç

Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Can B.
eylülde cıkıyo zaten bro
Mesaj otomatik birleştirildi:

cıktıktan sonra bile zam yer yani doların hali ortada
La 11 alacaktım dedim ki 12 alayım 11 e 24 fazla 12 alınca param 13 e de yetiyordu kasım maaşı ile 41 i geçmezse 13 kasım 10 a kadar alırım :D

shiedabro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,455
İsim
Burak Doğan
La 11 alacaktım dedim ki 12 alayım 11 e 24 fazla 12 alınca param 13 e de yetiyordu kasım maaşı ile 41 i geçmezse 13 kasım 10 a kadar alırım :D
o paralar o telefona verilmez hocam ben 14 pro maxi zamanında 42kya aldım simdi onun fiyatta o kadar saçma zam yaptılar ki kur hikaye öpmek şahane

Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Can B.
o paralar o telefona verilmez hocam ben 14 pro maxi zamanında 42kya aldım simdi onun fiyatta o kadar saçma zam yaptılar ki kur hikaye öpmek şahane
Tekrar android almam asla. En az 5 sene kullanıyorum iphone vakti geldi ya ne yapalım hayırlısı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
984,036
Üyeler
155,674
Son üye
hiddlestont149
Top Bottom