Neler Yeni

Neden eskilerdeki gibi fethetme olayları az ?

Erdem Salih Taşcı

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,500
İsim
Erdem Salih Taşcı
Peki tüm ittifaklarını tek başına yenebilcek güçtese o devlet ?
Dünyanın her yerine burnunu sokabilen amerika bile öyle yok meksikaya savaş açayım yok şuna buna savaş açarım gibi hareket edemez. Devir orta çağ değil. Anca CIA ile diğer ülkelere darbe - operasyon düzenleyebilir ki bunu da masa altından gerçekleştiriyor. Artık savaş daha çok 3.dünya ülkelerinde baş gösteriyor. Örneğin afrika ve orta doğu.

Olmadığını biliyorum ama varsayımlar üzerinden sormak istedim :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Acaba osmanlı yıkılmasadı ne olurdu çok merak ediyorum.
Osmanlı'nın yıkılması mecburiydi zira artık yenilik şarttı. Ve anca 1913'de ki sınırlarında ya da daha azında kalırdı. 1.Dünya savaşında gerçekleşemese bile arap isyanı elbet bir gün olacaktı.

Yeni TBMM kuruldu ve 20.yüzyıl'ın ilk çeyreğine göre en yenilikçi ülkelerinden birisi oldu. Yeni hükümet Osmanlı'yı aratmadı hatta daha çok iyiydi.

Evren avcı

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,262
İsim
Evren avcı
oldu işte azerbaycan ermenistandan toprak aldi. İlla evimizi önündemi olsun savaş

altin cocuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,077
İsim
neu
Artık soğuk savaş var. Mesela şu anda rusya ile amerika soğuk savaşta.

Impe

80+ Silver
Merak ettiğim için soruyorum.

Eskilerden sürekli fetihler olurdu , toprak kazançları , toprak kayıpları. Şimdi ise bu tür şeyler çok nadir neden ?
barışcıl ülke toplulukları kuruldu birleşmiş milletler gibi ve ülkeler barışçıl politikaya geçti tr mesela osmanlı zamanında 3 kıtada şu son 100 yılda gereksiz yapılan savaş cinayet der olduk ve bu güzel bir şey barış olsun

uğurx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Uğur

Eskilerden sürekli fetihler olurdu , toprak kazançları , toprak kayıpları. Şimdi ise bu tür şeyler çok nadir neden ?
İslam birliğinin eski gücü kalmadı, dağıttılar bizi. Avrupa ise birleşti. Yunanistan’a çıkartma yapsan, 7 düvel gelirler.

barışcıl ülke toplulukları kuruldu birleşmiş milletler gibi ve ülkeler barışçıl politikaya geçti tr mesela osmanlı zamanında 3 kıtada şu son 100 yılda gereksiz yapılan savaş cinayet der olduk ve bu güzel bir şey barış olsun
Ne barışçıl politikası hocam, yüzbinlerce müslüman katledildi, devam da edecek. 3. Dünya savaşı kaçınılmaz.

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,248
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA

nabalım?
Şimdi NATO'ya uçan tekme mi atim?

BandLedend

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
634
İsim
Kaan Sevinç
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartı - Minecraft - Fortnite
Discord
Bandwitch#2635

Impe

80+ Silver
İslam birliğinin eski gücü kalmadı, dağıttılar bizi. Avrupa ise birleşti. Yunanistan’a çıkartma yapsan, 7 düvel gelirler.

Ne barışçıl politikası hocam, yüzbinlerce müslüman katledildi, devam da edecek. 3. Dünya savaşı kaçınılmaz.
işte öyle diyorlar ama sömürgedir soykırımdır yapılıyor

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Dünyanın her yerine burnunu sokabilen amerika bile öyle yok meksikaya savaş açayım yok şuna buna savaş açarım gibi hareket edemez. Devir orta çağ değil. Anca CIA ile diğer ülkelere darbe - operasyon düzenleyebilir ki bunu da masa altından gerçekleştiriyor. Artık savaş daha çok 3.dünya ülkelerinde baş gösteriyor. Örneğin afrika ve orta doğu.

Osmanlı'nın yıkılması mecburiydi zira artık yenilik şarttı. Ve anca 1913'de ki sınırlarında ya da daha azında kalırdı. 1.Dünya savaşında gerçekleşemese bile arap isyanı elbet bir gün olacaktı.

Yeni TBMM kuruldu ve 20.yüzyıl'ın ilk çeyreğine göre en yenilikçi ülkelerinden birisi oldu. Yeni hükümet Osmanlı'yı aratmadı hatta daha çok iyiydi.
Elbette osmanlı son zamanlarında büyük hatalar yaptı. TBMM nin kurulması ve TC nin kurulması gerçekten çağdaşlık için iyi oldu.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
984,293
Üyeler
155,706
Son üye
Yalın Aras KARACA