Neler Yeni

Netspeed vs Ay Telekom

Respiky

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,507
İsim
Mertcan Uysal
Merhabalar, bu iki Operatör'den 75Mbps'lik paketlerini tercih edeceğim.

Benim altyapım 80Mbps destekliyor ve Santral'e 106 metre uzaklıkta Valorant Istanbul sunucusunda 11-18ms arası ping değerleri almaktayım şimdi Farklı bir operatörün müşteri temsilcisiyle iletişime geçtim,
ana söylediklerini aynen size iletiyorum Eğer altyapınızın desteklediği maksimum doğal hızdan yüksek bir hız kullanırsan mesela 80mbps ancak 100mbps vdsl kullanıyorum şu anda, İnternette kopmalar yaşarsınız ani ping yükselmeleri vs.

unların doğruluk payı nedir ve birazcık daha açabilir misiniz bu konuyu rica etsem kafama tam oturması için
iletişime geçtiğim operatör bana 50mbps yalın vdsl paketini tavsiye etti ancak ben 80mbps altyapımın 80'indende yararlanmak istiyorum
şu anda Türk Telekom Yalın + Tivibu 100Mbps kullanmaktayım ancak Speed test yaptığım 50Mbps'in üzerine çok nadiren çıkıyor Uploadım 7.60

Test esnasında Kablolu, CAT6 kablo kullandım.

Bu 2 operatör harici 75mbps hız sağlayan farklı bir servis biliyorsanız lütfen önerin

Ay Telekom İnternet Değerleri 75/6Mbps, Netspeed İnternet Değerleri 75/8Mbps

Son düzenleme:

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
İkisi arasından tabii ki Netspeed.
unların doğruluk payı nedir ve birazcık daha açabilir misiniz bu konuyu rica etsem kafama tam oturması için
Doğru, kapasite hızından yüksek değerlerde kullanım olduğunda hatta kopmalar dahi olabilir.
Veya sadece bu durumda da değil, hem maksimum hıza yakın değerlerde paket olduğunda hem de hat zayıflaması konusunda sorun olduğunda cidden sıkıntılı durumlar olabiliyor.
75Mbps bir pakete geçmeniz en iyisi olur.

ugo.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,032
İsim
Uygar
Instagram
uuygarugurlu
İkisi arasından tabii ki Netspeed.

Doğru, kapasite hızından yüksek değerlerde kullanım olduğunda hatta kopmalar dahi olabilir.
Veya sadece bu durumda da değil, hem maksimum hıza yakın değerlerde paket olduğunda hem de hat zayıflaması konusunda sorun olduğunda cidden sıkıntılı durumlar olabiliyor.
75Mbps bir pakete geçmeniz en iyisi olur.
Altyapım VDSL 80mbps maksimum desteklediği değer fakat ben 100mbps paket kullanıyorum hiçbir zaman kompa v.s yaşamadım hatta belki inanırsın 93-95 mbps down alıyorum 😅[Millenicom]

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Altyapım VDSL 80mbps maksimum desteklediği değer fakat ben 100mbps paket kullanıyorum hiçbir zaman kompa v.s yaşamadım hatta belki inanırsın 93-95 mbps down alıyorum 😅[Millenicom]
Bahsettiğiniz durum başka.
Normalde sorgulamada 80Mbps çıkan bir altyapıda yaklaşık 100Mbps civarı bir maksimum değer olmalı (DSLAM kilidi aktif olmadığı sürece)
Modem hat değerlerine göre herkesin alacağı şey değişebiliyor. Ayrıca 100 alıyorsanız profiliniz değişik olabilir.

Modem hat değerlerinize bağlı her şey..

Respiky

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,507
İsim
Mertcan Uysal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bölgesel olarak mobil veri kısmında HD+ kalitede kullanabileceğim gayet verimsiz vericiler olan bir yerde yaşıyorum 4.5G 0-1 diş çekiyor 3G 3-4 diş çekiyor altyapıma okadar güvenmiyorum ki bende 100mbps kullanıyorum 60'ı hiç geçmedi bugüne kadar Türk Telekom
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bahsettiğiniz durum başka.
Normalde sorgulamada 80Mbps çıkan bir altyapıda yaklaşık 100Mbps civarı bir maksimum değer olmalı (DSLAM kilidi aktif olmadığı sürece)
Modem hat değerlerine göre herkesin alacağı şey değişebiliyor. Ayrıca 100 alıyorsanız profiliniz değişik olabilir.

Modem hat değerlerinize bağlı her şey..
Bazı altyapı sitelerinde 82Mbps/82193Kb değerleri aldığım oldu, Türknet altyapı sorgusundan sonra değerlerine 6Mbps aşağı yukarı oynayabilceği yazıyor bu yazıya güvenerekten bence 75Mbps paketini kullanmanın en sağlıklı durum olacağına inanıyorum

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Bölgesel olarak mobil veri kısmında HD+ kalitede kullanabileceğim gayet verimsiz vericiler olan bir yerde yaşıyorum 4.5G 0-1 diş çekiyor 3G 3-4 diş çekiyor altyapıma okadar güvenmiyorum ki bende 100mbps kullanıyorum 60'ı hiç geçmedi bugüne kadar Türk Telekom
Altyapınızın Mobil ağ ile bir alakası yok.
Modem hat değerlerinizi atabilir misiniz?

Respiky

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,507
İsim
Mertcan Uysal
Altyapınızın Mobil ağ ile bir alakası yok.
Modem hat değerlerinizi atabilir misiniz?
Şu an internette kopma mevcut herhangi bir şekilde bağlantı sağlayamıyorum dönüştürücü de kullanmıyorum şu an mobil verideyim

''Td-w9970'' Modemim bu https://www.trendyol.com/turk-telek...2-adsl-2-modem-router-refurbished-p-122325069

@alpolojix
1637771638235.png

Son düzenleme:

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler

Respiky

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,507
İsim
Mertcan Uysal
Kopmaların nedeni büyük ihtimalle paket hızınız.
Taahhüt ne zaman bitiyor?
Aslında 2013'den beri Türk Telekom kullanıyorum ancak 1 Kasım 2020'de aboneliğimizi yeniledik yani 1 Kasım 2021'de yasaya göre tahaahhütümün sona ermesi gerekiyor ancak 27 aylık sözleşme imzaladığımız için ne yalan söyleyeyim bende emin değilim açıkcası şu anda taksit ödemesi sürmekte olan telefon almıştık ev interneti faturası üzerine onun son fatura dönemi 27 Ocak 2022'de bitiyor Şubat ayının parasını bizden talep etmeden kapattırmak istiyorum internetimi 1 yılı aşkın süredir kullanıyorum nasıl iptal edebilirim cayma bedeli ödemeden(980TL)

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Aslında 2013'den beri Türk Telekom kullanıyorum ancak 1 Kasım 2020'de aboneliğimizi yeniledik yani 1 Kasım 2021'de yasaya göre tahaahhütümün sona ermesi gerekiyor ancak 27 aylık sözleşme imzaladığımız için ne yalan söyleyeyim bende emin değilim açıkcası şu anda taksit ödemesi sürmekte olan telefon almıştık ev interneti faturası üzerine onun son fatura dönemi 27 Ocak 2022'de bitiyor Şubat ayının parasını bizden talep etmeden kapattırmak istiyorum internetimi 1 yılı aşkın süredir kullanıyorum nasıl iptal edebilirim cayma bedeli ödemeden(980TL)
Şuracıkta 2 ay kalmış, arıza kaydı açmanızı öneririm.
Taahhüt bitimine birkaç gün kala "geçiş işlemi olarak" netspeed'e başvurunuzu yaparsanız bir sorun çıkacağını sanmam.

Respiky

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,507
İsim
Mertcan Uysal
Şuracıkta 2 ay kalmış, arıza kaydı açmanızı öneririm.
Taahhüt bitimine birkaç gün kala "geçiş işlemi olarak" netspeed'e başvurunuzu yaparsanız bir sorun çıkacağını sanmam.
Arıza kaydını nasıl oluşturabilirim, 2 ay sonra herhangi bir ücret ödemeden iptal edebiliyorum değil mi? Çünkü @DonanımFikir Böyle bir şeyin mümkün olmadığını söylemişti

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,614
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
Arıza kaydını nasıl oluşturabilirim, 2 ay sonra herhangi bir ücret ödemeden iptal edebiliyorum değil mi? Çünkü @DonanımFikir Böyle bir şeyin mümkün olmadığını söylemişti
Dediğim şey normal koşulda
Eğer ciddi süren bir arıza varsa ve çözmezlerse yetkili yerlere bildirip tahaddütü bekelemden iptal edebilrsin.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
XD
Siz "cayma bedeli ödemeden" dediğiniz için o böyle bir cevap vermiş.
2 ay sonra kampanya döneminiz bittiğinde cayma ödemeden çıkabilirsiniz.
Arıza kaydını da 444 0 375'i arayarak bildirmeniz lazım. Hattınızda kopmalar olduğunu belirtin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,732
Üyeler
142,167
Son üye
MSU500
Top Bottom