Neler Yeni

PS5 Slim CFI-2016 Modeli Hakkında Bilgilendirme Ve Önceki Model PS5 FAT CFI-1216 İle Karşılaştırma

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Cakar
Arkadaşlar yurt dışındayımda alacağım versiyon CFI-1208A görünüyor CFI-1216A ile ne fark var ? Ps5i rusyadan alacağım

Son düzenleme:

KnightDavion

80+ Bronze
Arkadaşlar yurt dışındayımda alacağım versiyon CFI-1208A görünüyor CFI-1216A ile ne fark var ? Ps5i rusyadan alacağım

Satıldığı ülkelere göre son haneleri değişiyor. O konu hakkında yeni konu açmanız daha iyi olur, bu konu kaynamasın hocam.

Redshift

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Esad
Bende 1200b sürümünü aldım geçen gün şuana kadar bir sıkıntısı yok zaten 2022 modelmiş hemen hemen aynı uzun vadede elektrik faturasına yansıyacak kadar bir tasarruf olacağını da sanmıyorum sürüm farklarının ilerde ps5 pro çıkarsa o fark yaratır

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,895
İsim
Emre
Discord
necromancerr
İki üründe aynı teknik donanımsal fark yok 1216A almasını öneriyorum yeni alacaklara dikkat etsinler Avrupa cihazı ülkemizde satış yapan model 1218A modeli ise Avrupa modeli değil söylediğiniz gibi Asya ülkelerinde satılıyor 1218A almamaya dikkat etsinle ha alırlarsa ne olur en kötü dediğiniz gibi Blu-ray film izleyemezler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

PS5 Pro'nun 2024 sonunda çıkacağı söyleniyor.
PS5 Pro acaba nasıl olacak çok merak ediyorum. Ps6 içinde uzun bir süre var daha.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa Özkan
Arkadaşlar merhabalar. Ps5 CFI 1216 B modelini aldım. Evdeki Lg 43 LJ 594 model tvye bir türlü görüntü aktaramadım. Cihazı başka tv ve projeksiyonla denedim görüntü verdi fakat evdeki tvde hdmi sorunu yasadim. Tvnin desteklememe ihtimali var mıdır? Digiturk tv arası hdmi bağlantısında hiçbir sorun yaşamadım veya laptopımı da tvye bağladım. Ayrıca tvdeki 2 hdmi da kullandım fakat sinyal yok hatasi verdi. Bilgisi olan var mı acaba? Neler yapmam gerekir? Teşekkür ederim

Jacket

80+ Silver
Arkadaşlar merhabalar. Ps5 CFI 1216 B modelini aldım. Evdeki Lg 43 LJ 594 model tvye bir türlü görüntü aktaramadım. Cihazı başka tv ve projeksiyonla denedim görüntü verdi fakat evdeki tvde hdmi sorunu yasadim. Tvnin desteklememe ihtimali var mıdır? Digiturk tv arası hdmi bağlantısında hiçbir sorun yaşamadım veya laptopımı da tvye bağladım. Ayrıca tvdeki 2 hdmi da kullandım fakat sinyal yok hatasi verdi. Bilgisi olan var mı acaba? Neler yapmam gerekir? Teşekkür ederim
TV çok eski ve 1080p PS5 için bir Samsung M7 Serisi 43” Uhd Akıllı Monitör almanızı öneriyorum tam bir fiyat performans ürünü.

Bu konumda da monitörün mükemmel özelliklerini öğrenebilirsiniz ve monitörü alırsanız konuda verdiğim görüntü ayarlarını yaparsanız üründen en iyi deneyimi elde edersiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa Özkan
TV çok eski ve 1080p PS5 için bir Samsung M7 Serisi 43” Uhd Akıllı Monitör almanızı öneriyorum tam bir fiyat performans ürünü.

Bu konumda da monitörün mükemmel özelliklerini öğrenebilirsiniz ve monitörü alırsanız konuda verdiğim görüntü ayarlarını yaparsanız üründen en iyi deneyimi elde edersiniz.
Çok teşekkür ederim üstat. 🙋🏻‍♂️

oransrca

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Orhan Sarıca
(PS5 alırken CFI-1216A son sürüm olduğuna neden dikkat etmelisiniz bunları açıklayacağım.)
Biliyorsunuz yine SONY PS5 i piyasaya sürdüğünden beri 2022 sonuna kadar 3 tane model çıkardı bu çıkan revize modellerden en önemlisi olan PS5 CFI-1216A modeli çok büyük farklara sahip elimizde dışı aynı ama içi tamamen farklı bir konsol var en büyük fark işlemcinin 7 nm’den 6 nm seviyesine inmesinde AMD Oberon SoC’den AMD Oberon Plus SoC birimine geçiş yaptı yeni işlemci hem daha verimli çalışıyor hem daha az ısınıp daha az güç harcıyor eski işlemciye oranla %15 daha az yer kaplıyor tabi fark sadece işlemcide değil anakart soğutma sistemi de çok büyük farklar var anakartın boyutu nerdeyse yarı yarıya küçülmüş durum da soğutma sistemi de tamamen farklı daha sessiz ve verimli çalışıyor CFI-1216A sersi eski modellere oranla 20-30 watt daha az enerji harcıyor ve konsolun ağrılığı ise 3.9 kg düştü bu da demek oluyor ki 2020 yılında piyasaya sürülen CFI-1016B Digital sürüm ile aynı ağırlıkta artık PS5 CFI-1216 diskli versiyon yeni PS5 alacaklar bu yüzden almadan önce CFI-1216A olduğuna dikkat etsinler.
screenshot-1-png.513582

ps5-6nm-oberon-plus-ve-7nm-oberon-yongasi.jpg

ps5-teardown.webp

adsiz-jpg.499498

PS5 Slim versiyonunu bekleyenler için de küçük ve kısa bir bilgilendirme PS5 Slim değil PS5 GEN 2 olarak çıkacak Sony konsol üretimindeki maliyeti düşürmek için ayrılabilir diskli bir versiyon üretecek ve GEN 1 yani şu anki modellerin üretimi duracak 2023 eylül ayında piyasaya sürüleceği bekleniyor özellik olarak 1216A serisinden hiç bir fark olmayacak hatta daha kötü olabilir üretim maliyetini düşürecekler çünkü yani eğer PS5 Slim (GEN 2) bekliyorsanız boşa beklemeyin PS5 1216A modeli alın geçin.

PS5 PRO bekleyen var ise böyle bir konsolun çıkma olasılığı bu nesilde imkansız PS6 konsolunun çıkma olasılığı daha yüksek o derecede beklemeyin yani.
Umarım PS5 alacakların kafalarındaki soru işaretlerine yardımcı olur okuduğunuz için teşekkürler.

PS5 GEN 2 VE PS5 PRO hakkında yazdığım haberlerin kaynağı.
Merhaba! Arkadaşlar sizden bir ricam var ben yurtdışınan ps5 aldım kapalı kutu cd taktım denedim çalıştı çıkardım kutusuna koydum inşallah biletimi aldım gelecem ps5 CFI 1208A aldım nasıldır sizde yorumlarınızı bekliyom sizden ricam

Jacket

80+ Silver
Merhaba! Arkadaşlar sizden bir ricam var ben yurtdışınan ps5 aldım kapalı kutu cd taktım denedim çalıştı çıkardım kutusuna koydum inşallah biletimi aldım gelecem ps5 CFI 1208A aldım nasıldır sizde yorumlarınızı bekliyom sizden ricam
6nm işlemcisi olan yeni cihaz 1216A ile aynı cihaz sondaki iki rakam bölgelere göre değişiyor önemli olan 12xx ile başlaması.

Jacket

80+ Silver
İşte PlayStation 5 (CFI-2016) "Slim"e ilk bakış
F3Px_0KWAAE2JG2

Nasıl buldunuz PS5 Slim modelini artık disk isterseniz konsolun yanında ayrı da satın alabiliyorsunuz.
Bence PS5 CFI-1216A veya 1216B alanlar bu modeli alanlardan biraz daha şanslı olacak sıvı metalin kalktığı da söyleniyor tabi söylenti PS5 Slim orijinal modele göre biraz downgrade yemiş gibi duruyor maliyeti düşürmek için tabi bunların hepsi söylenti asıl konsol çıktığında göreceğiz.

NOT:Buraları okuyorsanız boşa okumayın eski bilgi hepsi.

-°°-Aquaman-°°-

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
581
İsim
Aziz
İşte PlayStation 5 (CFI-2016) "Slim"e ilk bakış
F3Px_0KWAAE2JG2

Nasıl buldunuz PS5 Slim modelini artık disk sürücüsünü 50 dolar vererek ayrı olarak da satın alabiliyorsunuz.

PS5 Slim modelde sıvı metalin kalktığı da söyleniyor tabi bu söylenti kesin bir şey değil asıl konsol çıktığında göreceğiz.

Not: Görsel henüz tam doğrulanmadı ama şu anlık elimizdeki olan tek veri bu zaten çok yakında Sony PS5 Slim modelini duyuracak ona göre güncellerim şu an henüz tam kesin değil ama gerçek olma olasılığı baya yüksek duruyor.
Sıvı metal kalkması iyi mi kötü mü bilmedigimden soruyorum disk derken hafıza değildir heralde cd takma yerimi oluyor pek bilmedigimden soruyorum acaba kac tl olur

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Sıvı metal kalkması iyi mi kötü mü bilmedigimden soruyorum disk derken hafıza değildir heralde cd takma yerimi oluyor pek bilmedigimden soruyorum acaba kac TL olur
Aynı şeyi ben de merak ediyorum. Disk ayrı satılacak ne demek ki? Yani CD Rom gibi bir şey var. Bu cihaza ayrıca bağlanacak şeklinde bir şey oluşuyor kafamda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
abuzittin
iyi bari bende yeni 1216b almıştım. slim çıkarsa pişman olmaktan korkuyordum.

Top Bottom