Neler Yeni

[REHBER] Neden mi Duolingo?

SnareEcho

80+ Silver
Şimdi size neden Duolingo'nun güzel olduğunu madde madde açıklayayım.

•Dinleme, konuşma, okuma ve yazma eğitimi veriyor.

•Günde 15 dakika Duolingo kullanan insanlar ayda 100 kelime İngilizce öğrenebiliyor. Bu efsane bir şey.

•Dersleri eğlenceli olduğu için insan her zaman yapmak istiyor.

•Puan tablosuna sahip. Herkesin olduğu bir lig var. Herkes kendi ligine göre sırlamaya giriyor. Ve bu insana uygulamayı daha çok kullanma ve daha çok öğrenme isteği uyandırıyor. Mesela ben Duolingo üzerinden İngilizce ve İtalyanca öğreniyorum ve şu anda Kendi ligimde dünya üzerinde 1.yim. Ve bu bana daha çok öğrenme merakı getiriyor. Eminim ki büyük çoğunlukta da böyle oluyor.

•Programda 5 cana sahipsiniz. Her yanlışta 1 can gidiyor. 1 can ise 4 saatte yükleniyor. İsterseniz ya mücevher ya da özel alıştırma yaparak can kazanabilirsiniz. Programda can kaybetmemek için insanlar yanlış yapmamaya çalışıyor. Bu yüzden de soruların üzerinde daha çok düşünüyorlar. Bu da insanlarda okuduğunu anlamayı artırıyor. Bir de şu var ki insanlar canları bittiği zaman özel bir alıştırmaya giriyorlar. Bu alıştırmayı bitirebilirler ise 1 can alıyorlar. Bu alıştırma sınırsız şekilde mevcut. İnsanlar can kazanmak için alıştırma yapıyor ve daha çok bilgi öğreniyor. Sonuç olarak Duolingo'da her türlû başarımı yapmak için bilgiye ve aklı kullanmaya ihtiyaç var. Duolingo'da bunu eğlenceli hale getiriyor ve ilgi çekiyor.

Son düzenleme:

SnareEcho

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yok rakip bakarsa diyorum
He sıralama için mi diyorsun? O yazana kadar ben 3-4 soru çözdüğüm için her türlü ondan öndeyim. Bu herkes için geçerli. Eğer hızlıysanız. 2-3 gün önce İtalyanca öğrenmeye başladım ve şu anda 10 kelime ve 4-5 tane cümle kurabiliyorum. Hem de düşünmeden akıcı şekilde.

• Muhteşem
Reaksiyonlar: 1721

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Duolingo cidden faydalı bir uygulama. Yalnız bazı kişiler gelip faydasız, balon bir uygulama olduğunu söyleyebilir. Zaten Duolingo size Avrupa standartlarında dil öğretirim demiyor. Duolingo sizi o dili akıcı bir şekilde konuşturmayı hedefliyor ve bunda başarılı gibi görünüyor.

SnareEcho

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Duolingo cidden faydalı bir uygulama. Yalnız bazı kişiler gelip faydasız, balon bir uygulama olduğunu söyleyebilir. Zaten Duolingo size Avrupa standartlarında dil öğretirim demiyor. Duolingo sizi o dili akıcı bir şekilde konuşturmayı hedefliyor ve bunda başarılı gibi görünüyor.
Evet aynen öyle.

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,157
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Nedir bunun olayı

UchihaKisame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
525
İsim
Ahmet ÇETİN
Lig sisteminde şöyle bir şey var, işim gereği Rusyada 2 ay kaldım duolingo can puanı ve özel puan arttırma etkinliklerini sınırsız oluyordu. Ne zaman Türkiyeye döndüm geri 5 paunlı cana ve puan artırma yarışmalarına üyelik istedi. Rusyadayken ufak boşluklarda iyi lig kasmıştım :D.

YiğitAysul

80+ Silver
Bir yerden sonra neredeyse hiçbir şey öğretmiyor

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,671
İsim
Feyzullah
Sıfırdan çat pat iki cümle kuruyum diyorsanız güzel ama dil geliştirilmez yani

SnareEcho