Neler Yeni

🔥İndirim RX 7800XT Asus Tuf

Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
crazy
Knk 2-3 video izledim ve RX 7800XT ile RX 7900GRE arasında ortalama 5-10 Max taş çatlasın 15fps var ama RTX 4070 ile RTX 4070 Superde minimum 10 FPS Max 25FPS vs. Fark var al bı tane video mesela

Knk
1- Aradaki fark aman aman değil 600TL

2-Anlatamıyorum galiba Knk ben model ve serisine göre attım demek istediğim sen Hellhound bir kartla Asus TUF gaming bı kartı bir tutamassın dediğim gibi O Zaman RTX 4070 MSI/ASU alanlan ***** mı? Gitsinler RTX 4070 Süper Gainward/Galaxy vs. alsınlar daha ucuz değil mi?
Git bak Akakçede RTX 4070 en fazla satan modeli 27K MSI Suprim X Slim e bunu alan herkes ***** mı yani? Niye 23K ya RTX 4070 Süper Gainward alabiliyorlar aradaki fark 4K yanlışsam düzelt
VEYA EN BASİTİNDEN
Samsung Daha Ucuza İphone'dan Daha Güçlü cihazlar sunuyor ama şuan İPHONE kullanan yüzdesi Samsung ile Kafa Kafaya E Şimdi iPhone Alan Herkes Enayi Mİ?

-Ayrıca ben bunu almak Zorundasınız vs. Demiyorum zaten Tercih meselesi isteyen bunu alır İsteyen 7900gre alır tercih meselesi yani biri 10fps az alayım ama garanti/teknik servis vs. Vs. İyi olsun Soğutmada hiç sorun yaşamayım Asus Ayrıcalıklarından (uygulamaları vs.)'den yararlanayım der İsteyende 10FPS falan fazla Alayım 600TL az vereyim garanti/serviste vs. Sorun yaşarsam bı şey olmaz karta iyi bakarım ve Soğutmada kötü olsun ısınsın bı şey olmaz ilerde bakımını vs. Yaparım vs. Falan filan der Gainward/Galaxy falan alır tamamen tercih meselesi
4070s de gddr6x var o yüzden fazla ısınıyor, ganiwardı alırsan 2.5k rpm de bağıra bağıra kullanırsın, amd gddr6 kullandığı için ısınmıyor, geçen foruma konu açan vardı powercolor 800 rpm dönüyordu, sen ganiward 4070s getir 2200 rpmden aşağı dönmez, yani amd zaten ısınmadığı ve soğutma bloğu powercolorda dahi sağlam olduğu için tuf almaya kasmaya gerek yok (xfx i ayrı tutuyorum amd kanadı için, fanları biraz gürültülü)

fark az olsada 7900 gre almaya değer, en azından oyundaki stutterlerde 60 dan 50 ye düşmek yerine 70 den 60 a düşsün çok belli etmesin

1728252230096.png

KaptanMC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Mehmetcan İvrendi
4070s de gddr6x var o yüzden fazla ısınıyor, ganiwardı alırsan 2.5k rpm de bağıra bağıra kullanırsın, amd gddr6 kullandığı için ısınmıyor, geçen foruma konu açan vardı powercolor 800 rpm dönüyordu, sen ganiward 4070s getir 2200 rpmden aşağı dönmez, yani amd zaten ısınmadığı ve soğutma bloğu powercolorda dahi sağlam olduğu için tuf almaya kasmaya gerek yok (xfx i ayrı tutuyorum amd kanadı için, fanları biraz gürültülü)

fark az olsada 7900 gre almaya değer, en azından oyundaki stutterlerde 60 dan 50 ye düşmek yerine 70 den 60 a düşsün çok belli etmesin

Alıntıyı görüntüle
Knk zaten powercolor kötü bir marka değil hatta Red Devil Modeli acayip iyiydi 6000 serisinde ama Hellhound için aynısı söylenemez yani MSI Suprim X ile MSI ventus gibi düşün ve Zaten Asus TUF kassınlar demiyorum o dediğim gibi tercih meselesi Yani zaten alan olmasa ürünü üretmezlerdi demekki alanı var ve baktığın zaman attığın grafiğe göre mesela Gainward/Galxy RTX 4070 Almak yerine RX 7800XT Asus TUF almak daha mantıklı güç olarak geçiyor çünkü ve en tepe modeli ve attığın grafikte 4K olduğu için muhtemelen VRAM dolayısıyla RX 7900GRE RTX 4070 Süperi geçebilmiş aksi yakdirde 1080P veya 2K'da geçemiyor (saf kas gücü hariç) ve AMD her ne kadar dediğin gibi NVDİA'ya nazaran daha az ısınsada sonuçta ısınıyor yani ısındığı için FPS vs. Düşecek bence yine aynı mantık oluyor yani her ne kadar ısınmasada bu Gainward ve Galaxy gibi kartların iyi olduğu anlamına gelmez internetten yabancı! Kanalarda Testlerine bakabilirsin hep Uzuz pad ler vs. Kullanan markalar bunlar Yani ben şahsen Galaxy RTX 4070 alacağıma aynı fiyata RX 7800XT Asus TUf almayı tercih ederim daha serin ve sessiz+ sağlam marka ve Zaten RX 7800XT Saf Güç olarak RTX 4070 Tİ Süperi bile geçiyor (testin ismini unuttum ama araştırsan bulursun)

-Neyse demek istediğim tercih meselesi Ben almak isteyen daha düşük bütçeli ,iyi soğutsun vs. Diyen biri olursa alsın diye attım

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,353
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz

Alıntıyı görüntüle
4070 Super'in ısındığını nereden çıkarttın?

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,122
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Knk 2-3 video izledim ve RX 7800XT ile RX 7900GRE arasında ortalama 5-10 Max taş çatlasın 15fps var ama RTX 4070 ile RTX 4070 Superde minimum 10 FPS Max 25FPS vs. Fark var al bı tane video mesela

Knk
1- Aradaki fark aman aman değil 600TL

2-Anlatamıyorum galiba Knk ben model ve serisine göre attım demek istediğim sen Hellhound bir kartla Asus TUF gaming bı kartı bir tutamassın dediğim gibi O Zaman RTX 4070 MSI/ASU alanlan ***** mı? Gitsinler RTX 4070 Süper Gainward/Galaxy vs. alsınlar daha ucuz değil mi?
Git bak Akakçede RTX 4070 en fazla satan modeli 27K MSI Suprim X Slim e bunu alan herkes ***** mı yani? Niye 23K ya RTX 4070 Süper Gainward alabiliyorlar aradaki fark 4K yanlışsam düzelt
VEYA EN BASİTİNDEN
Samsung Daha Ucuza İphone'dan Daha Güçlü cihazlar sunuyor ama şuan İPHONE kullanan yüzdesi Samsung ile Kafa Kafaya E Şimdi iPhone Alan Herkes Enayi Mİ?

-Ayrıca ben bunu almak Zorundasınız vs. Demiyorum zaten Tercih meselesi isteyen bunu alır İsteyen 7900gre alır tercih meselesi yani biri 10fps az alayım ama garanti/teknik servis vs. Vs. İyi olsun Soğutmada hiç sorun yaşamayım Asus Ayrıcalıklarından (uygulamaları vs.)'den yararlanayım der İsteyende 10FPS falan fazla Alayım 600TL az vereyim garanti/serviste vs. Sorun yaşarsam bı şey olmaz karta iyi bakarım ve Soğutmada kötü olsun ısınsın bı şey olmaz ilerde bakımını vs. Yaparım vs. Falan filan der Gainward/Galaxy falan alır tamamen tercih meselesi
Asıl asusun garantisi kötü ayrıca HellHound dediğimiz modelde yabana atılacak bir model değil gidip çinin ücra köşelerinde üretilen bir model hiç değil.
Bunların 1-2 gömlek üstü Red devil Rog strix SuprimX gibi kartlarla kapışıyor sonuçta

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,676
İsim
Taylan Şimdi
Galax diye geçtiğiniz markanın 3 fanlı Ex gamer serisi çoğu 3 fanlı msi asus gigbayte kartlara tek atar haberiniz olsun :D Markayı araştırıp gelin. Soruya gelecek olursak marka takıntısı olan adam alabilir Asus Tuf 7800 XT yi ama aynı fiyatbandında 7900 GRE'de var o da kesinlikle tercih edilmeli. Bu bütçelerde 2.5k daha koyabiliyorsanız söylediğim GALAX'ın 3 fanlı sağlam modelinden 4070 Super alınabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
crazy

çöp soğutmalı palit ve ganiward alırsan videodaki arkadaş gibi ısınır, ortalama galax alırsan sorun yaşamazsın, arkadaşta ganiwardı baz almış, bu videodaki arkadaşada ganiward 4070s yollamışlardı, palitin ve ganiwardın klasik curvesi 68 derece 1900 rpm çalışmasıdır, gddr6 da bile dedigim degerleri görüyosa gddr6x te +2000 rpm olarak bu derecelerde çalışması normal, çünkü soğutması kötü, arkadaşın referans aldıgı model inno 3d ve galaxa denk degil, bu dedigim 2 modeli referans alsa fiyat farkı açılacaktı

1728291932346.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

ganiwarda yani palite bu çöp soğutmayı gddr6x karta koymaya cesaret ettiği için teşekkür ederim

1728292119628.png

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,353
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
çöp soğutmalı palit ve ganiward alırsan videodaki arkadaş gibi ısınır, ortalama galax alırsan sorun yaşamazsın, arkadaşta ganiwardı baz almış, bu videodaki arkadaşada ganiward 4070s yollamışlardı, palitin ve ganiwardın klasik curvesi 68 derece 1900 rpm çalışmasıdır, gddr6 da bile dedigim degerleri görüyosa gddr6x te +2000 rpm olarak bu derecelerde çalışması normal, çünkü soğutması kötü, arkadaşın referans aldıgı model inno 3d ve galaxa denk degil, bu dedigim 2 modeli referans alsa fiyat farkı açılacaktı

Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

ganiwarda yani palite bu çöp soğutmayı gddr6x karta koymaya cesaret ettiği için teşekkür ederim

Alıntıyı görüntüle
Fan sesi fazla sadece onun harici sıcaklıklar normal. 76 derece bellekte bir şey yok.

Dangooo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Selim Sağlam
Sa Fiyatlara bakım derken fark ettim bence internette en uygunu bu hariç 28K vatan'da da 30K ama Gaming gen TR'de 22K ve Akakçeden baktım Şuan Asus Dual 2 Fanlı Modeli Bile minimum 23K diyor bence 3 Fanlı TUF model bu fiyata alınır (AMD kart Seviyorsanız)

Merhaba yakın zamanda vatan da 20k ya satıldı. Geming gen tr de 35k ya 7500f li siatem satıldı.Bence beklmekte fayda 20k alınabilir diye düşünüyorum.Ayrica 25k bandında alternatif çok

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,837
Üyeler
157,432
Son üye
Iris
Top Bottom