Neler Yeni

rx7900 mü? 4070 süper mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Çağdaş Uzun
Merhaba arkadaşlar

İki ekran kartı arasında tercih yapamadım siz ne düşünüyorsunuz hangisini seçmeliyim?

PowerColor Radeon RX 7900 GRE FIGHTER 16GB GDDR6 256 Bit

Palit GeForce RTX 4070 Super Dual 12GB GDDR6X 192Bit DLSS3

shımbo23

80+
codcubiri, ben seni anlıyorum sen beni anlamıyosun ben diyorum ki amd bu konuda daha geliştirmedi kendini ve bunu çok diyen kişi var forumda ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kanka biz bunu söyledikce bazı birileri diyor ki @n1ghtcall ( bilgisiz) 7900gre al biri diyor ki 4080 super var bende ama rtx 4070 superden daha iyi 7900 gre diyolar bende senin dediğini diyorum anlamıyolar beni gülüyorum onlara :D
Chipset sorunu ısınma sorunu yazılımsal sorunlar driverlar güncelleyince sıkıntılar oluyor amd lerde çile bitermi alsın hala ısrar ediyorsa 1 ay sonra chipsetim bozuldu çöp oldu kartım diye yazar

sezo33

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Sezo
Chipset sorunu ısınma sorunu yazılımsal sorunlar driverlar güncelleyince sıkıntılar oluyor amd lerde çile bitermi alsın hala ısrar ediyorsa 1 ay sonra chipsetim bozuldu çöp oldu kartım diye yazar
Ağızına sağlık vallahi çok iyi dedin amd kartlar her zaman pişmanlıktır yazılımından dolayı. parasına yazık olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Çağdaş Uzun
arkadaşlar bu videoyu bi incelermisiniz 2 teknolojiyi kıyaslıyor ve fps farkları yok. Sizce de bu şekilde mi?

shımbo23

80+
Ağızına sağlık vallahi çok iyi dedin amd kartlar her zaman pişmanlıktır yazılımından dolayı. parasına yazık olur
Saf güç falan diyorlar 5 fps düşük olsun nvidia olsun 1 kere aldım 0 uygun diye yaşamadığım sorun kalmadı garanti servisi bile çöp rezalet 4 ay dayandı kart chipseti bozuldu mavi ekran verir 2 3 kere sonra bitti monitör beyaz çizgiler gelir çalışmaz bide fanları açmıyor 70 dereceye kadar ayarlıyorsun birdaha gidiyor yeniden başlattığında zulüm yaşamıştım arkadaş ısrarcı alıyorsa alsın gören başkası olur önermem

sezo33

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Sezo
Saf güç falan diyorlar 5 fps düşük olsun nvidia olsun 1 kere aldım 0 uygun diye yaşamadığım sorun kalmadı garanti servisi bile çöp rezalet 4 ay dayandı kart chipseti bozuldu mavi ekran verir 2 3 kere sonra bitti monitör beyaz çizgiler gelir çalışmaz bide fanları açmıyor 70 dereceye kadar ayarlıyorsun birdaha gidiyor yeniden başlattığında zulüm yaşamıştım arkadaş ısrarcı alıyorsa alsın gören başkası olur önermem
amd fiyat olarak göze hoş geldiği için ilk tercih milletin amd kartlarına yönelmek oluyor fakat aradaki 4k farkına değecek bir nvidia kartı varken amd kartı ben olsam almazdım senin dediğin gibi amd kartlar çok ısınabiliyor oyunlarda ve performans düşüklüğü yaratabiliyor bide yazılımı çok kötü bunu gelip hayır sen yalan söylüyorsun diyen olursa cidden hiç bir bilgisi yok derim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

arkadaşlar bu videoyu bi incelermisiniz 2 teknolojiyi kıyaslıyor ve fps farkları yok. Sizce de bu şekilde mi?
Görüntü Kalitesi: Nvidia'nın Tensör çekirdeği ve derin öğrenme ağı, FSR'den daha iyi bir performans sunuyor. DLSS, yüksek kaliteli görüntü sunmak için daha fazla veri işler. Yani aslında açık ara DLSS daha iyidir. Görüntü kalitesi için kalite modunda kullanın fazla keskin buluyorsanız keskinliği düşürün farkı göreceksiniz.

shımbo23

80+
amd fiyat olarak göze hoş geldiği için ilk tercih milletin amd kartlarına yönelmek oluyor fakat aradaki 4k farkına değecek bir nvidia kartı varken amd kartı ben olsam almazdım senin dediğin gibi amd kartlar çok ısınabiliyor oyunlarda ve performans düşüklüğü yaratabiliyor bide yazılımı çok kötü bunu gelip hayır sen yalan söylüyorsun diyen olursa cidden hiç bir bilgisi yok derim.
O cahilliği 1 kere yaptım kimse yaşamasın çok haklısınız ucuz etin yahnisi olmaz bazıları arası iyidir ama %80 sorun yaşamış girmeyin o riske

sezo33

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Sezo
O cahilliği 1 kere yaptım kimse yaşamasın çok haklısınız ucuz etin yahnisi olmaz bazıları arası iyidir ama %80 sorun yaşamış girmeyin o riske
Bu yüzden cagdas arkadasamıza rtx super almasını tavsiye ediyoruz bunu nvidia kullanıyorum ben ama amd al diyenler emin ol amd ekran kartını kullanıyodur :D çünkü hiç bir mantık amd ekran kartını al demez çoğu kişi 4070 super boşuna demiyo burada. amd ekran kartı alıp çok sorun yaşayanlar var her forumda dolu taştı bile.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mustafa türker
Merhaba arkadaşlar

İki ekran kartı arasında tercih yapamadım siz ne düşünüyorsunuz hangisini seçmeliyim?

bende powercolor 7900 gre var soğutması mı dersin performansı mı dersin hepsinden çok memnunum bende arada kalmıştım 4070 süper ile ama hiç pişman olmadığımı söylemem lazım

n1ghtcall

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Timur
teşekkürler kardeşim
rica ederim dostum. dediğim gibi ben bile nvidia kullanmama rağmen sana şu an amd tavsiye ediyosam iyi niyetimden bunu bil. ben sırf kendim nvidia kullanıyorum diye senin de nvidia almanı isteyecek kadar art niyetli biri değilim. talaşlı imalat sektöründe çalışan bir makine mühendisiyim dahili ve harici bütün bileşenlerde bilgime güveniyorum. forumda insanlar yan yana olmadığından uzaktan atıp tutmak kolay yok bilgisiz yok bilmemne vesaire. muhtemelen şu an hepimiz bi odada olsak ben bu küçük yaşlı arkadaşlarımızın hepsini sustururum. makine mühendisi olduğumu kanıtlamak içinde şu anda bilgisayarın ekranında foruma atacağım mesajı yazarken odamın fotoğrafını atıyorum kafanda şüphe olmasın diye.

WhatsApp Image 2024-09-11 at 12.26.40.jpeg

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
864
İsim
Arda doğan
Merhaba arkadaşlar

Amacın oyunsa 7900gre derim saf kasta güçlü yeni teknolojilerde iyi bit değeride yüksek ve fiyatı marka modellere göre 4070süperden uygun rtx istiyorum dersen şunu söylüyeyim dying light 2 gibi Bir Oyunda Veya Witcher 3 veya başka herhangi bir oyun fark etmeksizin rtx açınca 60-70fps'e direk düşüyorsun ve bence değmez

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
990,068
Üyeler
156,561
Son üye
elif1010