Neler Yeni

❌İndirim Bitti! Samsung Galaxy A34 128 GB 9499 TL

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Makvayuz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Alperen Fırat
Arkadaşlar faturada iskonto gözükmesi sorun oluyor mu

Rusty_Cohle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Rusty
Yani yasaları bilmiyorum. Ama sen istediğin numarayı yaz vergi iadesinde faturanı sorgulayacaklar bakacaklar yok mesela .Resmi belgede oynama yapmış oluyorsun suç yani
Mesaj otomatik birleştirildi:

Resmi evrakta (belgede) sahtecilik suçu, kamu güvenine karşı suçlar arasında TCK 204. maddede düzenlenmiştir. Resmi evrakta sahtecilik, üç farklı seçimlik hareketle kasten işlenebilen bir suçtur:

• Sahte resmi belge üretilmesi veya mevcut resmi belgenin gerçeğe aykırı düzenlenmesi,
  • Gerçek bir resmi belgenin başkalarını aldatacak şekilde değiştirilmesi,
  • Sahte resmi belgenin kullanılması.
O zaman ben de gib e dilekçe yazar faturamdaki bilgilerin eksik olduğunu usulsüzlük yapıldığını söylerim.

palwark

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Emin
O zaman ben de gib e dilekçe yazar faturamdaki bilgilerin eksik olduğunu usulsüzlük yapıldığını söylerim.
Gib'e değilde ticaret bakanlığı, btk, teknoloji bakanlığı gibi yerlere yazılması daha doğru olur. Ama önce bi avukata danışmak lazım. Faturada IMEI gösterme zorunluluğu var mı diye.

Arkadaşlar faturada iskonto gözükmesi sorun oluyor mu
Hayır. Nihai ödenen bedel 9500 altında olacak.Ve faturada tek ürün olacak.

Makvayuz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Alperen Fırat
Gib'e değilde ticaret bakanlığı, btk, teknoloji bakanlığı gibi yerlere yazılması daha doğru olur. Ama önce bi avukata danışmak lazım. Faturada IMEI gösterme zorunluluğu var mı diye.

Hayır. Nihai ödenen bedel 9500 altında olacak.Ve faturada tek ürün olacak.
Ama hocam iskonto indirim demek kafamı karıştırıyor o yüzden

ZerothLaw

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Cumali Aydin
Arkadaşlar benim de fatura oluşturuldu. Dediğiniz gibi Tc kimlik numaram var fakat telefon imei'si yazmıyor. Sorun çıkartırlar mı sizce?

Ladomfc61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Sefa
Ya aga vizeleri mi dusuniyim, imei yazacak mi yazmayacakmi diye dusunuyim. Annemin telefon ic ekran gitti. Hemde a34 u kargodan alip actigim sirada. Neyle sinaniyorum. Zaten son 10-15 gundur hicbirsyim yolunda gitmiyor. Simdi annemde telefon yok tuslu telefon buldjm biyerden, amazonun imei yazmasini keyfini bekliyorum ki a34 e ben geçeyim annemede benim teli vereyim.

bbsailors

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
alperene enes
Ekran görüntüsü 2023-11-19 051302.png

arkadaşlar gördüğünüz üzere herhangi bir düzenleme veya bir şey yok şuanda bazı müşteri temsilcileri bana ve sizlere çok yalan yanlış salakça cevaplar veriyorlar o yüzden öncelikle şunlarda bi anlaşalım:
1-) Faturasına imei eklenen kimse yok.
2-) Amazonun kendi sattığı hiçbir telefonun faturasında imei yazmaz herkes lütfen o sayfaya girip yanlış bilgi şeklinde işaretlesin(faturada imei bulabilen varsa ikna olmaya çok açığım şuanda bir ekran görüntüsü yeterli).
3-) Bazı müşteri temsilcileri bana şuanda ekleme işlemlerinin yapıldığını söyledi öyle bir şey yok.
4-) Şu anda faturaya imei ekleme ile ilgili bir çalışma yok sadece imeisiz olan faturaların kayıtları alınıyor başvuru şeklinde müşteri temsilcilerine de bu şekilde başvuru oluşturmaları belirtilmiş.
5-) Faturasına imei eklenen kimse yok.
6-) Amazonun elinde imeilerin olduğundan şüpheliyim yani şimdi ben bir telefon aldım bu telefon a 34 olsun ahmet de bir telefon aldı o da a 34 aynı depodan geldi faturaya imei bilgisi vesaire kaydedilmediği için normalde imeisi 3 ile başlayan telefon ahmetin 5 ile başlayan benimken sistemde tam tersi olabilir bu durumda AMAZON faturaya hiçbir şekilde imei filan ekleyemez lakin telefonu hemen iade etmeyin daha süresi var zaten şayet ki amazon böyle bir salaklık yaptıysa ki yapabilir inanıyorum potansiyel vadediyor ;) yani çok güzel bi tazminat parası koparabiliriz kaç kişi satın aldık bu telefonu bilmiyorum ama hemen iade etmeyin bekleyin biraz lütfen tabi dileklerim faturamıza hemen şu imeilerin eklenmesi ve rahat bi şekilde şu telefonu kullanabilmek ama olmazsa AMAZONU cezalandırmayı da ihmal etmeyelim lütfen vize haftasında o kadar strese giriyoruz sonuçta ;(

Ekler

• Ekran görüntüsü 2023-11-19 051306.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-19 051306.png
    358.9 KB · Hit: 133
  • Ekran görüntüsü 2023-11-19 051309.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-19 051309.png
    391.2 KB · Hit: 115
  • Ekran görüntüsü 2023-11-19 051311.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-19 051311.png
    379.6 KB · Hit: 141
Son düzenleme:

Rusty_Cohle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Rusty
Alıntıyı görüntüle

arkadaşlar gördüğünüz üzere herhangi bir düzenleme veya bir şey yok şuanda bazı müşteri temsilcileri bana ve sizlere çok yalan yanlış salakça cevaplar veriyorlar o yüzden öncelikle şunlarda bi anlaşalım:
2-) Amazonun kendi sattığı hiçbir telefonun faturasında imei yazmaz herkes lütfen o sayfaya girip yanlış bilgi şeklinde işaretlesin(faturada imei bulabilen varsa ikna olmaya çok açığım şuanda bir ekran görüntüsü yeterli).
3-) Bazı müşteri temsilcileri bana şuanda ekleme işlemlerinin yapıldığını söyledi öyle bir şey yok.
4-) Şu anda faturaya imei ekleme ile ilgili bir çalışma yok sadece imeisiz olan faturaların kayıtları alınıyor başvuru şeklinde müşteri temsilcilerine de bu şekilde başvuru oluşturmaları belirtilmiş.
6-) Amazonun elinde imeilerin olduğundan şüpheliyim yani şimdi ben bir telefon aldım bu telefon a 34 olsun ahmet de bir telefon aldı o da a 34 aynı depodan geldi faturaya imei bilgisi vesaire kaydedilmediği için normalde imeisi 3 ile başlayan telefon ahmetin 5 ile başlayan benimken sistemde tam tersi olabilir bu durumda AMAZON faturaya hiçbir şekilde imei filan ekleyemez lakin telefonu hemen iade etmeyin daha süresi var zaten şayet ki amazon böyle bir salaklık yaptıysa ki yapabilir inanıyorum potansiyel vadediyor ;) yani çok güzel bi tazminat parası koparabiliriz kaç kişi satın aldık bu telefonu bilmiyorum ama hemen iade etmeyin bekleyin biraz lütfen tabi dileklerim faturamıza hemen şu imeilerin eklenmesi ve rahat bi şekilde şu telefonu kullanabilmek ama olmazsa AMAZONU cezalandırmayı da ihmal etmeyelim lütfen vize haftasında o kadar strese giriyoruz sonuçta ;(
Böyle şeyleri zaten MH bilmez. Ellerinde belli bir şablon var ona göre cevap verirler. Hep aynı cevabi almamız çok normal. Daha geçen gün Trendyol 4070ti 20k kusure sattı ama satış resmi 4070 ait sadece yazı olarak 4070ti idi. MH bastıra bastıra bu 4070ti diyip durdu. Sonuç olarak sipariş verenlere 4070 geldi. Konunun başından beri söylüyorum MH nin dediklerine pek güvenmeyin. Hb,Trendyol vs olsaydı direk iade edin derdim ama amazon iade konusunda iyimser olduğu için 1 hafta beklenebilir.

man a man

80+ Bronze
Alıntıyı görüntüle

2. madde için ikna edici olur umarım
1700305920167-png.600752

bbsailors

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
alperene enes
2. madde için ikna edici olur umarım
1700305920167-png.600752
vay be bizi insan yerine koymuyorlar o zaman benim yakınlarımın amazondan aldığı hiçbir telefonda yok imei bilgisi faturada

Böyle şeyleri zaten MH bilmez. Ellerinde belli bir şablon var ona göre cevap verirler. Hep aynı cevabi almamız çok normal. Daha geçen gün Trendyol 4070ti 20k kusure sattı ama satış resmi 4070 ait sadece yazı olarak 4070ti idi. MH bastıra bastıra bu 4070ti diyip durdu. Sonuç olarak sipariş verenlere 4070 geldi. Konunun başından beri söylüyorum MH nin dediklerine pek güvenmeyin. Hb,Trendyol vs olsaydı direk iade edin derdim ama amazon iade konusunda iyimser olduğu için 1 hafta beklenebilir.
hocam aynı cevabı almıyorum sorun o zaten birisi diyorki 72 saat içinde hallolcak birisi pazartesi günü diyor diğeri normalde eklenmesi lazım çoğu kişiye eklendi sonradan diyor bu çoğu kişi nerde mesela eklenen var mı yazsın lütfen ben sürekli farklı cevaplar alıyorum mhden tek matıklı olan bu son attığımdı

SubZhoria

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Ömer Faruk
Benim merak ettiğim imeisiz fatura ile başvurup geri ödemesi onaylanan var mı acaba?
başvuruların değerlendirilmesi 20 aralıktan sonra mı olacak yoksa vergi indiriminin hesaplara yatırılması mı 20 aralık onu anlamadım

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,453
Üyeler
153,563
Son üye
Daphne
Top Bottom