Neler Yeni

❌İndirim Bitti! Samsung Galaxy A34 128 GB 9499 TL

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

MustafaaY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Mustafa Yeşilyurt
bence amazon çözer

bbsailors

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
alperene enes
Kardeşim konun başında yorumum var! Amazon'a dikkat edin öğrenciye vergi indirimi kapsamında olsa hepsiburada gibi bağıra bağıra reklamını yapardı diye söyledim siz beni takmadınız bu riske değer dediniz üstüne üstelik hemen üstünde sadece hepsiburada indirimi paylaşıyorum diye şikayet bile aldım ben uyarımı yapmıştım yapmasam eyvallah.
abi öğrenci indirimini bosver imei yazmıyor faturada ayrica gerizekalinin teki yuzunden hepimizie sinirlenmesen keske😔 senden sadece yardımını istemiştik bilgi alabilir misin veya bizi paylasabilir misin diye hepsiburadadan alışveriş yapmadık diye yardımcı olmuycak mısın?

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Alıntıyı görüntülebana bu şekilde yazdı müsteri hizmetleri.
@bbsailors zaten yardımcı olmuştuk arkadaşlar ekibimden bazı arkadaşların da konuşma Amazon ile konuşma SS'leri var

Screenshot_20231113-123239_Amazon Shopping (1).jpg

BLuXsee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
sait dönderen
@bbsailors zaten yardımcı olmuştuk arkadaşlar ekibimden bazı arkadaşların da konuşma Amazon ile konuşma SS'leri var

Alıntıyı görüntüle
Abdullah abi gsb ile telefonda görüştüm. Imei ve tc olmak zorunda dedi. Bende hepsiburadadan m34 almıştım maalesef tc kimlik yazmıyor. Hepsiburada düzelteceğiz diyor ama aynı amazon gibi oyalama sürecine girdi. Bununla ilgili bilgi alma şansın var mı?

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Abdullah abi gsb ile telefonda görüştüm. Imei ve tc olmak zorunda dedi. Bende hepsiburadadan m34 almıştım maalesef tc kimlik yazmıyor. Hepsiburada düzelteceğiz diyor ama aynı amazon gibi oyalama sürecine girdi. Bununla ilgili bilgi alma şansın var mı?
Oyalasa ne yazar kapı gibi sitelerinde "Vergi İndirimli" yazıyor en kötü THH'ye kanıtlarınla gider yine vergini alırsın

bbsailors

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
alperene enes

Alıntıyı görüntüle
abi bunun gecerli olup olmadığını hepsiburada veya amazon veya baska bir site belirlemiyor gsb belirliyor kendi sartlari var ve müşteri temsilcileri hicbir şey bilmiyor abi atilan ss lere ve yapilan konusmalara bakarsan(coook uzunlar) abi her biri farkli bisey diyor bir arkadas faturayi goruntuledigimde imei yaziyor diyordu maille gonderilcek diyordu ama sonrasinda konuştuğum baska bir temsilci KVKK dolayısıyla faturanızı bile goruntuleyemem birakin imeiyi gormeyi dedi ve bu durum ne yazikki hepsiburada da boyle ben ilk basta hepsiburadadan alcaktim ama arayip musteri hizmetleriyle konuştuğum zaman dedilerki hepsiburada garantisini vermiyor hiçbir şekilde diye defalarca belirtildi bana sadece reklamini yapiyor kriterlere giren telefonlari vergiisz telefon kategorisinde satıyor ve ben telefonu hepsiburada sifir faiz ile almaya calistim(m34) banka krediyi onayladi ama hepsiburada odeme islemini yapamadi defalarca musteri hizmetlerini aradim diceksin sana kredi cikmaz kardesim sen ogrenci adamsin abi babamin utune denedim annemin ustune denedim olmuyor hepsiburadada odeme sisteminde bir sıkıntı var ve hata veriyor islem sirasinda sürekli bastan basliyorsun vs. iskence 5 6 farkli cihazdan denedim islemi ve olmuyor basarili dediignde bile olmuyor ozetle musteri temsilcilerinin lafina bakarsak isimiz zor hem hepsiburada hem amazon icinde ve dedigim gibi hepsiburada bu indirimin garantisini vermiyor veremez
Vergi iadesi süreci Hepsiburada üzerinden yapılmayacaktır; satın alınan cihazın faturası ile birlikte https://gsbbiz.gsb.gov.tr/ sitesinden satın alım yapan öğrenci e-devlet şifresi ile giriş yapılarak vergi iade süreci başlatmalıdır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyalasa ne yazar kapı gibi sitelerinde "Vergi İndirimli" yazıyor en kötü THH'ye kanıtlarınla gider yine vergini alırsın
abi sunda bi anlasalim bu vergi indirimi degil kampanya ismini bile yanlis yaziyorlar vergi tutarindan fazla bu trde uretilen cihazin vergisi 1k civarlarinda cikar thh ye gidip alacagim iadeyi napiyim ben 😄 vel kampanyanin ismi teknolojik destek kampanyasi ve 4.2k ya kadar iade yapiliyor

tc kimlik no konusunda da
Faturada başvuruyu yapacak öğrencinin adı, soyadı ve TCKN'si olmak zorundadır. (Hepsiburada'dan alınmış faturalarda TCKN yazılması süreci devam etmektedir. TCKN yazılmaya başlandığında 1 Kasım 2023 itibariyla satın alım yapmış ve çözüm merkezine ulaşmış tüketicilerin faturası tekrarlanacaktır.)
boyle bir madde eklemisler nasil eklicekler cooooooooook merak ediyorum gercekten btk geregince faturada düzenleme guncelleme yapilamaz ve geriye donuk fatura kesim suresi 7 gun ki cogu kullanici icin coktan gecti yapabilicekleri tek ihtimal yeni fatura kesmek o da sartlari saglamiyor cihazin imeisinden sinyal gitme tarihinin fatura kesim tarihinden once olmamasi lazim
guzel is yapiyorsun indirim yaptiriyorsun urunlerde insanlara yardimci oluyorsun taktir ediyorum gerçekten ama yani o cok ovdugun hepsiburadada amazondan cok farkli değil aynilar biri imei yazmiyor biri tc kimlik no

Son düzenleme:

BLuXsee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
sait dönderen
Abdullah abi rica etsek hepsiburada sitesindeki fatura işini netlestirebilir misin? Gsb tc kimlik yazmayacaksa ısrarla verilmeyeceğini söyledi site ile iletişime geçilmesi gerektiğini söyledi . Bilgi alma şansın varmi düzeltecekler mi acaba ?

Kimyeniki

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Zeynep Elmas
Bu seferki Amazon müşteri temsilcisi de kişi bazlı tek tek girilmeye başlandığını %30unun girildiğini söyledi. faturası düzelen var mı yoksa yine uyduruyor mu temsilciler?

Beguile

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
411
İsim
Beguile
Bu seferki Amazon müşteri temsilcisi de kişi bazlı tek tek girilmeye başlandığını %30unun girildiğini söyledi. faturası düzelen var mı yoksa yine uyduruyor mu temsilciler?
Yalanlamak gibi olmasın ama, 13 Kasım'da alan grubun içerisindeyim bende. Hala fatura düzenlenmemiş. Düzenlenmiş olsa ilk bizimki düzenlenirdi. Belki de toplu düzenleyip yükleyeceklerdir bilemeyiz.

bbsailors

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
alperene enes
yok hocam yalan sallamistir iyi puanla temsilciyi diye aramizdan birine illaa ki girilirdi bugun bida konuscam ama bakalım diger telefonlara bakiyorum bi yandan cok kotuler yav hepsiburadadaki modeller filan alma daha iyi para israfi bi m34 var onu da gider samsungun kendi sitesinden alirim arkadas samsungdan aldi imei tc her sey yaziyor duzgun ve hani SAMSUNG direk

konusmanin ekran görüntüsü varsa atabilir misin amazona şikayet edicem bunların hepsini sallayıp duruyorlar ekran goruntusu almadiysan bile amazona kayitli mailine o amazondan mail gelicek en altt temsilcinin ismi soyismi yazar soyleyebilir misin

Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Mehmet Ali
Kardeşim konun başında yorumum var! Amazon'a dikkat edin öğrenciye vergi indirimi kapsamında olsa hepsiburada gibi bağıra bağıra reklamını yapardı diye söyledim siz beni takmadınız bu riske değer dediniz üstüne üstelik hemen üstünde sadece hepsiburada indirimi paylaşıyorum diye şikayet bile aldım ben uyarımı yapmıştım yapmasam eyvallah.
Abi ancak internet üzerinden amazon faturalara imei ekler mi şeklinde yazarsan göreceksin ki amazon faturalara imei ekler şeklinde resmi bir yazı paylaşılmış Aralık 2020 de.

Alıntıyı görüntüle
Evet bu şekilde yanıtta aldık ama gel gör ki bir temsilci bana telefonu aldığımda şu cevabı verdi vergi iadesi sadece belli model yerli telefonlarda yapılır.
Bu cevaba karşı ne düşünürsün? Bu cevabı verdiğinde tüm telefonlarda olacağı sadece 9499 TL olması gerektiği resmi olarak açıklanmıştı.Musteri temsilcisi aylar öncesinin söylentilerin olduğu dönemde kalmış ve böyle bir yanıt veriyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
batuhan yıldız
benim anlamadığım bu faturama düzenleme işi amazonun insiyatifinde mi?
1700834827233.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Mehmet Ali
Abi yani anlayacağın her müşteri temsilcisi farklı cevaplar veriyor düzgün bir cevap veren yok,bizimde kafamızı karıştırıyor bu durum.
Senden konunun aslını ögrenmeni rica ediyoruz sesimiz olur musun diyoruz.Ama bir arkadaş yüzünden bize yükleniyorsun ,uyarmıştım diyorsun.

Screenshot_20231124_170946_Samsung Internet.jpg

Önce 72 saat bekleyin dediler 1 hafta oldu 2-3 güne düzelecek dendi şimdi haftaya salı diyorlar.

Alıntıyı görüntüle
Bu cevaba şunu yazmak istiyorum önemli olan e fatura değil mi ve amazonda e fatura düzenliyor.Bu konuda geçerli oluyor amazonda.Sadece fatura üzerinde belirli bilgiler isteniyor başvuru için.

Son düzenleme:
Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,340
Üyeler
153,539
Son üye
TWET8