Neler Yeni

Öneri Samsung S 20FE vs İphone 11

Black007

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yunus Emre
Arkadaşlar merhaba şuan kararsız kaldığım için sizlerinde görüşünü almak istedim. 5 Mayıs perşembe günü Teknosa Mağazasına gittim. Aklımda iki model var biri Samsung S 20 FE, biri de İPhone 11. Benim elimdeki cihaz Huawei Mate 10 lite. Değişim kampanyası ile 1.956 TL'ye saydılar. (Kasasında herhangibir çizik vs yok sıfır gibi). Şuanda da tam 4 yılını doldurdu. İleride yine beni böyle 5 yıl götürecek ve sıkıntı çıkarmaması bakımından hangisini önerirsiniz. Arkadaşıma sormuştum da İphone nasıl diye. "İphone da şifreyi unuttum, bir şey indiremiyorum dedi " ve pek tavsiye etmedi doğru mu?. Önerileriniz benim için değerli. Şimdiden teşekkür ederim.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,149
İsim
Oğuz Oğuz
iPhone 11 kullandım. Güzel cihazdır tek eksi yanı lcd panel ve 720p ekrana sahip olması.
Menüde falan belli olmuyor ama video izlerken anlıyorsun biraz.
Onun haricinde 5 sene rahat götürür.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,918
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Günümüz fiyatları ile karşılaştırıyor isek s20fe. Çok daha ucuz olmalı çünkü. Ayrıca kamera olarakta geri kalan bir telefon değil. Ekran vb zaten konuşmuyorum.

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Arkadaşlar merhaba şuan kararsız kaldığım için sizlerinde görüşünü almak istedim. 5 Mayıs perşembe günü Teknosa Mağazasına gittim. Aklımda iki model var biri Samsung S 20 FE, biri de İPhone 11. Benim elimdeki cihaz Huawei Mate 10 lite. Değişim kampanyası ile 1.956 TL'ye saydılar. (Kasasında herhangibir çizik vs yok sıfır gibi). Şuanda da tam 4 yılını doldurdu. İleride yine beni böyle 5 yıl götürecek ve sıkıntı çıkarmaması bakımından hangisini önerirsiniz. Arkadaşıma sormuştum da İphone nasıl diye. "İphone da şifreyi unuttum, bir şey indiremiyorum dedi " ve pek tavsiye etmedi doğru mu?. Önerileriniz benim için değerli. Şimdiden teşekkür ederim.
5 yıl götürecek tek marka Apple'dır. Ancak arkadaşların dediği gibi ekran dezavantajı var. İki kriterden hangisi ağır basıyorsa ona göre seçim yapılmalı.

Şifreyi unutan arkadaşınız faturayla giderse yardımcı oluyorlar. Sırf bu yüzden tavsiye etmemesi saçmaymış, unutmasaymış o zaman :p Güvenlik amaçlı bir önlem bu.

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,577
İsim
Yavuz
İkisi arasında fiyat farkı var. Teknosada size ne fiyat verdiler ona göre fikir verelim.

Kontfire

80+ Silver
Samsung amiral gemileri çok uzun yıllar sıkıntısız kullanılıyor. Arkadaşımda note 5 var hala yağ gibi kayıyor telefon. Mümkünse iPhone 11 yerine S22 Snapdragon seçilebilir, aynı fiyat bandında diye biliyorum.

Black007

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yunus Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İkisi arasında fiyat farkı var. Teknosada size ne fiyat verdiler ona göre fikir verelim.
Şuan kullandığım telefon Huawei Mate 10 lite 1.956 TL verdiler kullandığım cihaza . İPhone 11 64 GB yanlış hatırlamıyorsam 10.500'e geliyor. S20 FE ise 6.400 TL'ye geliyor. Şuan iyice düşüneyim kararsız kaldım. S20 FE içinde ısınma sorunu var, batarya hızlı bitiyor, ön kamera da pudra efekti var gibi çekiyor diyorlar. Yorumda okuduklarım kadarıyla.

Mert

80+ Silver
Bütçe yeterli olduğu sürece Apple. Bunu yaklaşık 8.5 yıl Android kullanıp bir süre önce iOS kullanmaya başlamış biri olarak söylüyorum.

Gagguş

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
259
İsim
Ali Cabbar
5 yıl götürecek tek marka Apple'dır. Ancak arkadaşların dediği gibi ekran dezavantajı var. İki kriterden hangisi ağır basıyorsa ona göre seçim yapılmalı.

Şifreyi unutan arkadaşınız faturayla giderse yardımcı oluyorlar. Sırf bu yüzden tavsiye etmemesi saçmaymış, unutmasaymış o zaman :p Güvenlik amaçlı bir önlem bu.
5 yıl götürecek tek marka apple değildir. Bende galaxy s8 var ve ilk çıktığı günden beri kullanıyorum. Herhangi bir problem çıkarmadı. Aldığınız ürüne düzgün davranırsanız, düzenli olarak gereksiz şeyleri temizlerseniz ve gereksiz sistem uygulamalarını kaldırırsanız neredeyse her telefon sizi 5 yıl götürür.

Black007

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yunus Emre

Evet ekran olarak dezavantajı var ama uzun süre götürmesi açısından listemde idi. Teşekkür ederim yardımınız için. Açıkcası artık android yerine, iOS kullanmayı düşünüyorum. İşletim sistemi olarak daha stabil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçe yeterli olduğu sürece Apple. Bunu yaklaşık 8.5 yıl Android kullanıp bir süre önce iOS kullanmaya başlamış biri olarak söylüyorum.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Sanırım iyice düşünmem lazım. 👍😄

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,298
İsim
bilo
Discord
b1l0
Farklı bütçelerdeki iki cihaz s20fe yerine s21fe ile kıyaslasan daha iyi bence , ben s21 fe almayı düşünüyorum

Black007

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yunus Emre
5 yıl götürecek tek marka apple değildir. Bende galaxy s8 var ve ilk çıktığı günden beri kullanıyorum. Herhangi bir problem çıkarmadı. Aldığınız ürüne düzgün davranırsanız, düzenli olarak gereksiz şeyleri temizlerseniz ve gereksiz sistem uygulamalarını kaldırırsanız neredeyse her telefon sizi 5 yıl götürür.
Benimde şuan kullandığım telefonda mesela 4.yılını bitirdi 5.yılına girecek. Tabi dediğin gibi uzun süre kullanımda da iş kullanıcıya kalıyor. Telefonu temiz tutmak, gereksiz yere boş uygulamalar ile doldurmamak. Yorumun için teşekkür ederim. 👍
Mesaj otomatik birleştirildi:

Farklı bütçelerdeki iki cihaz s20fe yerine s21fe ile kıyaslasan daha iyi bence , ben s21 fe almayı düşünüyorum
Açıkçası S21 FE güzel tasarıma ve ekranı da gayet güzel fakat yorumlarda okuduğum kadarıyla batarya süresi kısa diyorlardı. Ama telefon gayet şık tabii ki. Şimdiden hayırlı olsun diyeyim sana. Güzel günlerde kullan.

Son düzenleme:

fatih09

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
fatih celep
S20f kullaniyor babm mennun 1.5 yıl falan oldu hiç sıkıntısı olmadı iphonelarda aynı özellikli telefonlarında fiyat çok fazla apple zengin teli falan gereksiz para alıyorlar s20f memnun kalırsın her yönden güzel (sponsorluk almadım :D)

Top Bottom