Neler Yeni

Sınıfta Nefret Ediliyorum

hpxtech

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
hpxtech
O sınıfta ki kişilere göre farklı bir karakter yapısına sahip olduğunu düşünüyorum okununca, bu da göze batıyor muhtemelen ve seni sularına çekmeye çalışıyorlar fakat o suya girersen seni boğarlar. Korktuğun şey başına hep gelir, önce bunu aşman lazım. Yeni aktiviteler yapman lazım, yakınlarında spor kompleksi varsa yüzme, basket... gibi spor dallarına girmeye çalış ya da dışarıda saha vesaire varsa futbol, basket... (eğer onlardan birine yöneleceksen) sıcak havalarda oralara da gidebilirsin. Spor kompleksi varsa gitmen daha mantıklı olur çünkü sokakta sana hemen öğretebilecek kişi sayısı (yerden yere değişir) az. O dediğin şahısları ortaokul zamanı bende gördüm, karşılık verirsen daha kötü oluyor çünkü bunlar genelde arkadaki çoğunluğa güveniyorlar. Eğer gidip sert bir şekilde müdüre veya ailene durumu anlatıp ailen okula gelirse o çocuğa uyarı vesaire de verebilirler, zaten atılmış. Yapabileceğin şu an en mantıklı şey kendine yatırım yapman.
Halısaha var fakat kimle oynayacağım? ve o çocuğu müdüre söylesem sadece uyarı vericek ve o çocukta benle uğraşacak belki de arkadaşlarını çağırıp beni dövecek
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunu bizde yapsan hocalar dövüp okuldan atar
Hiçbirşey yapmıyorlar ya buna gıcık oluyorum o olayı da hatırlıyorum fakat hoca bir şey yaptı mı bilmiyorum ama ben rehberliğe bile gittim sınıf için sadece onları bana söyle dedi ve beni gönderdi sınıfıma

dreamuiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
266
İsim
Anıl Aykın
Halısaha var fakat kimle oynayacağım? ve o çocuğu müdüre söylesem sadece uyarı vericek ve o çocukta benle uğraşacak belki de arkadaşlarını çağırıp beni dövecek
Ailen şikayette bulunsun, böyle bir tip vardı benim ortaokul zamanımda. Okuldan atıldı ve bizim okula geldi, müdür yardımcıları "bunu attırsak sınıftan, o sınıfı da bozacak" diyorlardı ve bizim sınıfta tutuyorlardı fakat yaptığı bir şeyden sonra çocuğu bir öğrenci şikayet etti, hatta mahkemeye kadar gidecekti fakat müdürler uzatmadan sınıftan aldı. Tek başına bir şey yapamazsın, ondan rahatsız olan biri varsa onu da yanına al ya da aileni al yanına. Müdür yardımcılarına biraz baskı yapınca artık iş yapıyorlar.
Halısaha var fakat kimle oynayacağım?
Ilık havalarda kendi kendine oyna kendini geliştir. Futbolcu ol demiyorum, sadece kendine yatırım yap. Boş kalmandan iyidir, spora da gidebilirsin, resim de çizebilirsin. Kafayı verince yapabilecek çok şey var, böyle böyle kendine yatırım yap. Bir süre sonra sana uygun olan ve gerçekten yaparken-oynarken-uğraşırken zevk aldığın hobileri bulacaksın. Ben çok hobi değiştirdim mesela, artık 4 senedir aynı hobilerle uğraşıyorum. Gelecek hedefin ne mesela onunla ilgili de yeni şeyler öğrenebilir, ona da yoğunlaşabilirsin boşluklarda. Eğer gerçekten o öğrenci ile uğraşmak istemiyorsan görmezden gelmeye çalış, kaçın.

hpxtech

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
hpxtech
Ailen şikayette bulunsun, böyle bir tip vardı benim ortaokul zamanımda. Okuldan atıldı ve bizim okula geldi, müdür yardımcıları "bunu attırsak sınıftan, o sınıfı da bozacak" diyorlardı ve bizim sınıfta tutuyorlardı fakat yaptığı bir şeyden sonra çocuğu bir öğrenci şikayet etti, hatta mahkemeye kadar gidecekti fakat müdürler uzatmadan sınıftan aldı. Tek başına bir şey yapamazsın, ondan rahatsız olan biri varsa onu da yanına al ya da aileni al yanına. Müdür yardımcılarına biraz baskı yapınca artık iş yapıyorlar.
Ondan rahatsız olan biri yok keşke olsa benim anlamadığım şey neden tek bana bunu yapıyor

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,198
İsim
Muhammet Çağrı
afedersin biryerine takma bende 7. sınıfım yaşıtız başarılarım yüzünden çoğu kişi nefret ediyor basket maçında maçın oyuncusu olunca ve okulda ortalama birincisi olunca bir bakışları vardı bana okulun ben gülüp geçtim okul mecburiyetten arkadaş ortamı 1 2 arkadaşın olsun ama sadece okuldan arkadaş edinme kanka

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
7.sınıfım 5.sınıftan beri hiç sevilmedim sürekli bir problem yaşadım öğretmen de sağolsun sınıfın en baba isimleriyle oturtturdu mesela birisini anlatayım hoca o çocuk konuşuyo diye yanıma oturtturdu sonra arkadaşlarıyla beni başka kişiyle oturtturmaya kalktı bende kalktım ayakta kaldım ve bizim sınıf sessiz ve karşı cinsle oturmayı sevmiyo bana farketmez ama rezil olmaktan ve dedikodu olmaktan korkuyorum sıkıldım artık okul hayatımdan aileme değiştirmesini söylüyorum ama öğretmenlerimin iyi olduğunu ve başka sınıfta da olduklarını söylüyorlar mesela dün bir olay yaşadım çocuk imam hatipten atılmış yanıma oturmuş kulağımın dibinde ezan okuyor yada bacak bacak üstüne atıyo sırayı sallıyo ben kitaba bir şey yazmadığımda direk hocaya söylüyor bağırarak konuşuyor imam hatipten geldi diye soru soruyor bilemeyince sen nasıl Müslümansın diyo önümdeki kızlar benle uğraşıp duruyor onlara cevap verince çocuk kızlarla uğraşma diye bağırıyor zaten geçen aylarda 4 yıllık arkadaşımı kaybettim onun arkadaşı beni arkadaşımdan uzaklaştırmaya çalıştı ve arkadaşımda tepki vermeyince konuşmayı kestim psikolojim çok bozuldu her şey beni buluyor tek ben yaşıyorum bunu ve ben de bir sıkıntı var rezil olmaktan korkmak 5.sınıftan beri 30 kere rezil oldum hala da bu sıkıntı devam ediyor sınıf değiştiremiyorum zaten müdür de gitti insanlarda neden bu kadar merhametsiz mesela bir sınıftan en azından ilkokul arkadaşımı çağırınca direk o sınıf bana bağırıyor kızlar falan sıkıntı çıkarıyor notlarım da kötü sayılmaz bütün sınıfın düştü benim ki ise 6.sınıftan beri aynı yanımda ki ço tavsiyede buluncuğu şikayet etmek istiyorum ama öğretmen de bıktı şikayetlerden ne yapacağım bilmiyorum gerçek hayatta sessiz ve özgüvensiz biriyim bide bizim sınıfta bir kız kanalı var saçma sapan blackpink fanı ve onun arkadaşı benle anca kaka olduğunu söyledi bende yan hesap açıp ona falan yazdım gerçekten sıkıldım bunlar sadece bana oluyor galiba daha çok rezil olduğum anıları anlatsam gerçekten metin yetmez
Dostum 17 yaşında bi abin olarak ortaokul ve lise 1 de bende dışlandım ve bu duyguyu bilirim. Lise 1 de özellikle çok zorbalarlardı dış görünüş olsun görüşler olsun dinlediğim şarkılar olsun . Sana vericeğim tavsiye takmaman. Konuşma onlarla . Ben öyle yapmıştım. Yine yaparlar ama bundan kurtuluş yok. Dünya iyi bi yer değil . Güçlü ve özgüvenli olmalısın. İşte o zaman sana takılmayı keseceklerdir. Ben mesela seninkine benzer bu ortamdan lise 3 te kurtulmuştum bölümler seçilip sınıflar ayrıldığında. Sabret geçicek :D
Arkadaşa katılıyorum benim de doğru düzgün bir arkadaş ortamım lise 3'te olmuştu .
Bu işler şans işi ortaokulda dışlanmayı dibine kadar yaşadım sonunda onlar yere ben üste çıktım.
Amaçlarına odaklan ilerde fark atacaksın emin ol.

hpxtech

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
hpxtech
Arkadaşa katılıyorum benim de doğru düzgün bir arkadaş ortamım lise 3'te olmuştu .
Bu işler şans işi ortaokulda dışlanmayı dibine kadar yaşadım sonunda onlar yere ben üste çıktım.
Amaçlarına odaklan ilerde fark atacaksın emin ol.
Lisede Bu Durum Düzelir Mi?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,018
Üyeler
140,746
Son üye
Muhammet yüksell
Top Bottom