Neler Yeni

Sınıfta Nefret Ediliyorum

hpxtech

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
hpxtech
E devletten nakil aldır başka bir sınıfa
Mesaj otomatik birleştirildi:

Okul dışında basına çok şey gelebilir ama
Ailem izin vermiyor ve başka sınıfta da gördüğüm kadarıyla bu insanlar var görüyorum teneffüste ya kavga ediyorlar ya da sınıfta falan kendi kafalarına göre yumruk falan atıyorlar

hpxtech

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
hpxtech
Bende sınıf hocasına demiştim sınıfımı değiştiricem diye öyle kolay değil demişti
Zaten geçen sene denedim ve müdür bana da bura özel okul değil demişti

mfm125

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
671
İsim
Mehmet
Ailem izin vermiyor ve başka sınıfta da gördüğüm kadarıyla bu insanlar var görüyorum teneffüste ya kavga ediyorlar ya da sınıfta falan kendi kafalarına göre yumruk falan atıyorlar
Başka sınıfa geçince onlarla samimi olma kendi başına takıl sana bir şey yapmazlar

mfm125

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
671
İsim
Mehmet
Değiştiremiyosan okul değiştireceksin o da olmuyorsa yapacak bişey yok kavga falan et belki sınıfını öyle değiştiriler

Kendi sınıfımda da öyleyim ama bir şey oluyor sorun bana kalıyor
Sınıfınla biraz da olsa samimiyetin var çünkü yeni sınıfta hiç olmayacak

cerrahh

80+ Bronze
kardeşim senin okulun hayvanat bahçesi mi? o nasıl okulmuş ya? diğer sınıflarda aynıymış, yumruk atmakmış falan. katil olmalık.

hpxtech

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
hpxtech
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Aslı
7.sınıfım 5.sınıftan beri hiç sevilmedim sürekli bir problem yaşadım öğretmen de sağolsun sınıfın en baba isimleriyle oturtturdu mesela birisini anlatayım hoca o çocuk konuşuyo diye yanıma oturtturdu sonra arkadaşlarıyla beni başka kişiyle oturtturmaya kalktı bende kalktım ayakta kaldım ve bizim sınıf sessiz ve karşı cinsle oturmayı sevmiyo bana farketmez ama rezil olmaktan ve dedikodu olmaktan korkuyorum sıkıldım artık okul hayatımdan aileme değiştirmesini söylüyorum ama öğretmenlerimin iyi olduğunu ve başka sınıfta da olduklarını söylüyorlar mesela dün bir olay yaşadım çocuk imam hatipten atılmış yanıma oturmuş kulağımın dibinde ezan okuyor yada bacak bacak üstüne atıyo sırayı sallıyo ben kitaba bir şey yazmadığımda direk hocaya söylüyor bağırarak konuşuyor imam hatipten geldi diye soru soruyor bilemeyince sen nasıl Müslümansın diyo önümdeki kızlar benle uğraşıp duruyor onlara cevap verince çocuk kızlarla uğraşma diye bağırıyor zaten geçen aylarda 4 yıllık arkadaşımı kaybettim onun arkadaşı beni arkadaşımdan uzaklaştırmaya çalıştı ve arkadaşımda tepki vermeyince konuşmayı kestim psikolojim çok bozuldu her şey beni buluyor tek ben yaşıyorum bunu ve ben de bir sıkıntı var rezil olmaktan korkmak 5.sınıftan beri 30 kere rezil oldum hala da bu sıkıntı devam ediyor sınıf değiştiremiyorum zaten müdür de gitti insanlarda neden bu kadar merhametsiz mesela bir sınıftan en azından ilkokul arkadaşımı çağırınca direk o sınıf bana bağırıyor kızlar falan sıkıntı çıkarıyor notlarım da kötü sayılmaz bütün sınıfın düştü benim ki ise 6.sınıftan beri aynı yanımda ki ço tavsiyede buluncuğu şikayet etmek istiyorum ama öğretmen de bıktı şikayetlerden ne yapacağım bilmiyorum gerçek hayatta sessiz ve özgüvensiz biriyim bide bizim sınıfta bir kız kanalı var saçma sapan blackpink fanı ve onun arkadaşı benle anca kaka olduğunu söyledi bende yan hesap açıp ona falan yazdım gerçekten sıkıldım bunlar sadece bana oluyor galiba daha çok rezil olduğum anıları anlatsam gerçekten metin yetmez
Öncelikle maalesef hükümetimizin ve ülkemizin durumu ortada olduğu için sınıfa afedersiniz ama dingonun ahırı gibi öğrencileri doldurduğu için her türden insan var staj yaptığım dönemde yaramaz sayısı fazla olduğu için senin gibi iyi öğrencilerde arada kaynıyor bu durum çok sinir bozucu ama işte kimse değiştirme yoluna da gitmiyor ve sana bir abla tavsiyesi öncelikle bu zorbalıklar ve karaktersiz , arsız tipler bu okul hayatı ile sınırlı değil iş , ev , dışarısı vs vs her yerde var bundan kaçamazsın okul değiştir diyenlere de bakma gittiğin yerde de aynı şeylerin olmayacağı kesin değil peki ne yapacaksın kaçmak yerine üstüne gideceksin şimdi böyle ezilip büzülürsen ilerde daha çok üstüne gelirler açıkça kendini ifade et senin onlardan neyin eksik ve ailenle bu durumu kesinlikle paylaş şiddet seven biri değilim ama iti dövme Korkut sende kendini belli et yanında ki angutu beğenmiyorsan açıkca de çekinme yani sesini çıkarmazsan bu şekilde zorbalar iyi bir yaşam sürerken sen bu psikolojik sorunlar ile baş etmek zorunda kalacaksın yani kendine bunu yapma içine atma .

mfm125

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
671
İsim
Mehmet
Hayvanat bahçesi gibi evet

Bide bizim sınıfta bazı erkekler bazı kızlara göbeğine falan tekme atmıştı geçen sene
Aga ben meslek lisesindedeyim bizde bu kadar olay olmuyor bı kavga ediyorsun hemen uzaklaştırma

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Öncelikle, ailenle konuşmaya devam et. Onlar sana en çok destek olabilecek kişiler. Sınıf değiştirmek istediğini ve neden istediğini onlara açıkça anlat. Belki okul yönetimiyle görüşebilirler veya başka bir okula naklini sağlayabilirler.
  • İkinci olarak, sınıf arkadaşlarının sana yaptıkları kötü davranışlara karşı kendini savun. Onlara karşı kaba veya saldırgan olmana gerek yok, ama sakin ve kararlı bir şekilde sınırlarını belirle. Mesela, yanına oturan çocuğa “Lütfen beni rahat bırak, seninle konuşmak istemiyorum” diyebilirsin. Önündeki kızlara da “Lütfen benimle uğraşmayın, sizinle ilgilenmiyorum” diyebilirsin. Böylece onlara boyun eğmediğini ve kendine saygı duyduğunu gösterirsin.
  • Üçüncü olarak, okul dışında kendine ilgi duyduğun hobiler veya aktiviteler bul. Bu hem seni rahatlatacak hem de sana yeni arkadaşlar edinme fırsatı verecek. Mesela, spor yapabilir, müzik dinleyebilir, kitap okuyabilir, resim yapabilir, bilgisayar oyunları oynayabilir veya başka bir şeyler yapabilirsin. Bu sayede kendine olan güvenini arttırabilir ve hayatını daha renkli hale getirebilirsin.

hpxtech

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
hpxtech
  • Öncelikle, ailenle konuşmaya devam et. Onlar sana en çok destek olabilecek kişiler. Sınıf değiştirmek istediğini ve neden istediğini onlara açıkça anlat. Belki okul yönetimiyle görüşebilirler veya başka bir okula naklini sağlayabilirler.
  • İkinci olarak, sınıf arkadaşlarının sana yaptıkları kötü davranışlara karşı kendini savun. Onlara karşı kaba veya saldırgan olmana gerek yok, ama sakin ve kararlı bir şekilde sınırlarını belirle. Mesela, yanına oturan çocuğa “Lütfen beni rahat bırak, seninle konuşmak istemiyorum” diyebilirsin. Önündeki kızlara da “Lütfen benimle uğraşmayın, sizinle ilgilenmiyorum” diyebilirsin. Böylece onlara boyun eğmediğini ve kendine saygı duyduğunu gösterirsin.
  • Üçüncü olarak, okul dışında kendine ilgi duyduğun hobiler veya aktiviteler bul. Bu hem seni rahatlatacak hem de sana yeni arkadaşlar edinme fırsatı verecek. Mesela, spor yapabilir, müzik dinleyebilir, kitap okuyabilir, resim yapabilir, bilgisayar oyunları oynayabilir veya başka bir şeyler yapabilirsin. Bu sayede kendine olan güvenini arttırabilir ve hayatını daha renkli hale getirebilirsin.
Öyle diyorum ama çocuk peşimi bırakmıyor ki bide benim önümde ki kız geçen ay bana iftira atmıştı bana küfür etti diye ama hoca bana güvenmişti

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,308
Üyeler
140,805
Son üye
aras114
Top Bottom