Neler Yeni

Speed testte 10 mbps gösteriyor ama kullanamıyorum

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,208
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
8mbps=1 MB/S(İndirme hızı) Yani aşağı yukarı 800kb/s ile 1,1mb/s ile indirmen lazım. Peak olarak 1,5 falan görebilirsin.

MR Glemsi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Görkem Gedik
8mbps=1 MB/S(İndirme hızı) Yani aşağı yukarı 800kb/s ile 1,1mb/s ile indirmen lazım. Peak olarak 1,5 falan görebilirsin.
1641626799960.png

hocam mesela burda 900 kb ile 1.4 mb arası değişiyor.Acaba ttnet Twitche kısıtlama koyuyor olabilir mi? twde en fazla 400-500 kb oluyor.

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
857
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
ISS önerilerinde, Driver ile ilgili konularda, Donanımsal herhangi bir arızada etiketlerseniz seve seve yardımcı olurum
Discord
.arsek
benim internet 120 dowloand ve 15 000 le indiriyorum

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,907
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Twitche kısıtlama koyuyor olabilir mi? twde en fazla 400-500 kb oluyor.
Tam olarak ne 500kb oluyor?
Yazlıkta 20mt öteden kablosuz bağlantı ile 10Mbps internet ile 1.5 saat civarı kesintisiz şekilde 1080p Twitch yayını izlediğimi hatırlıyorum (8000bitrate)

Tabi biri bağlanınca yayın donuyordu.

MR Glemsi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Görkem Gedik
Tam olarak ne 500kb oluyor?
Yazlıkta 20mt öteden kablosuz bağlantı ile 10Mbps internet ile 1.5 saat civarı kesintisiz şekilde 1080p Twitch yayını izlediğimi hatırlıyorum (8000bitrate)

Tabi biri bağlanınca yayın donuyordu.
Hocam görev yöneticisinden bakıyorum tw izlerken en fazla 4.5-5 mbps kullanıyor youtube video açıyorum veya bir şey indiriyorum 10 mbps kullanıyor sorun tam olarak bu ve bugün valorant döndüm ve sürekli paket kaybı var modemden kaynaklı bir sorun olabilir modem ısınıyor ve yakın zamanda hat sorunundan sürekli kopma oluıyordu bende baya sağa sola fırlattım modemi :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam görev yöneticisinden bakıyorum tw izlerken en fazla 4.5-5 mbps kullanıyor youtube video açıyorum veya bir şey indiriyorum 10 mbps kullanıyor sorun tam olarak bu ve bugün valorant döndüm ve sürekli paket kaybı var modemden kaynaklı bir sorun olabilir modem ısınıyor ve yakın zamanda hat sorunundan sürekli kopma oluıyordu bende baya sağa sola fırlattım modemi :D
1080pde yayın izleyemiyorum şuan 720de sorun olmuyor

semixz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Semih Çoban
Alıntıyı görüntüle
belli aralıklarla test ediyorum sürekli böyle hız ama bir şey indireceğim 2 mbps ile 4 mbps arası gidiyor.Twitchde kaynakta izleyemiyorum ekiden yine bu hızlarla izlerdim sorun ne acaba
Alıntıyı görüntüle
belli aralıklarla test ediyorum sürekli böyle hız ama bir şey indireceğim 2 mbps ile 4 mbps arası gidiyor.Twitchde kaynakta izleyemiyorum ekiden yine bu hızlarla izlerdim sorun ne acaba?
internet kablonda bi sorun olabilir kontrol etmeni öneririm

MR Glemsi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Görkem Gedik
internet kablonda bi sorun olabilir kontrol etmeni öneririm
hocam modemi aldım forumdan bir arkadaştan kargolayacaktı bugün ethernet kablosunuda halledicem modemi almaya giderken inş sorun çözülüyor altyapı kaynaklıysa işim zor gibi

semixz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Semih Çoban
hocam modemi aldım forumdan bir arkadaştan kargolayacaktı bugün ethernet kablosunuda halledicem modemi almaya giderken inş sorun çözülüyor altyapı kaynaklıysa işim zor gibi
kral alt yapı dan çok binanınki önemli bina eskiyse ondan da kaynaklı olabilir

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,020
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları

MR Glemsi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Görkem Gedik
Bu hat çok yüksek ihtimalle vdsl destekliyor. Daha üst paketlere geçin 12 mbps az kalmış.
hocam boş port yok ttdestek hesabına tweet atsam port takma işini halledebilir miyim? bazıları tt ana şubesine dilekçe vermek gerekiyor falan dedi

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,020
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları