Neler Yeni

Tamirmi Yeni Monitörmü?

sein.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Cep Telefonu, Sistem Parçaları
Instagram
ardafreecs
Steam
Freecs
Discord
qkenn
Elimde Asus Tuf vg27wq modeli var depremde hasar aldı asus servisi panel değişimi yapılacak dedi malum bildiğiniz üzere panel fiyatı monitör den farksız depremzede indirimi yaptılar %50 onla beraber tamiri 5500 tl oluyor ortalama sizce tamirmi ettireyim yoksa 0 monitörmü alayım 7000 küsur bütçeli bişey olur alıcak olursam 0 monitör bendeki monitörün sıfırı 11000 tl önerilerinizi bekliyorum

Ukhozi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Emre taşçı
Yaptırmak daha mantıklıdır bence. Alacağınız monitöre hem daha fazla para vereceksiniz hem de şuanki monitörünüzden kötü bir monitör alacaksınız.

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,501
İsim
Emir
Yaptırmak daha mantıklı

Knispel

80+ Bronze
Elimde Asus Tuf vg27wq modeli var depremde hasar aldı asus servisi panel değişimi yapılacak dedi malum bildiğiniz üzere panel fiyatı monitör den farksız depremzede indirimi yaptılar %50 onla beraber tamiri 5500 TL oluyor ortalama sizce tamirmi ettireyim yoksa 0 monitörmü alayım 7000 küsur bütçeli bişey olur alıcak olursam 0 monitör bendeki monitörün sıfırı 11000 TL önerilerinizi bekliyorum
Panel değişimlerinde orijinal ekran gibi güzel görüntü olmuyor maalesef. Işık sızmaları, karıncalanma ve daha kötü bir görüntü oluyor.

BabaVoss7

80+ Silver
Ben olsam riake girmezdim nr olursa olsun. Aynı monitöre iki kere para vermekte istemezdim. 7k ya da artık güzel monitörler var sayılır. Hergün paylaşılıyor.

beratxma1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
231
İsim
Berat Tekin
Elimde Asus Tuf vg27wq modeli var depremde hasar aldı asus servisi panel değişimi yapılacak dedi malum bildiğiniz üzere panel fiyatı monitör den farksız depremzede indirimi yaptılar %50 onla beraber tamiri 5500 TL oluyor ortalama sizce tamirmi ettireyim yoksa 0 monitörmü alayım 7000 küsur bütçeli bişey olur alıcak olursam 0 monitör bendeki monitörün sıfırı 11000 TL önerilerinizi bekliyorum
Bana kalırsa yaptır ama sen bilirsin

sein.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ardafreecs
Steam
Freecs
Discord
qkenn
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Panel değişimlerinde orijinal ekran gibi güzel görüntü olmuyor maalesef. Işık sızmaları, karıncalanma ve daha kötü bir görüntü oluyor.
Kesinmi oluyor çünkü bildiğimiz asus firması boyle bir sorun çıkarırmı genede?

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,521
İsim
ismail
Çamur at izi kalsın muhabbeti dönmüş.Problem yaşarsan tekrar verirsin teknik servise.

sein.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ardafreecs
Steam
Freecs
Discord
qkenn
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben olsam riake girmezdim nr olursa olsun. Aynı monitöre iki kere para vermekte istemezdim. 7k ya da artık güzel monitörler var sayılır. Hergün paylaşılıyor.
Şuanki monitörüm 2k 27 inç hikayeli oyunlar oynarim ekiple Steam üzerinden eğlenceli küçük oyunlar oynarim lol valorant oynarim 2k 27 inc gereklimi sizce gözüm bozuk olduğu icin 27 inc full hd tercih etmedim pixeller rahatsiz ediyor diye 27 incten 25 e falan gecmekte ne kadar etkiler beni bilmiyorum biliyorsaniz cevaplarsanız sevinirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çamur at izi kalsın muhabbeti dönmüş.Problem yaşarsan tekrar verirsin teknik servise.
Peki firma suçundan dolayı para almamazlikmi yaparlar yoksa bi sorun yaşandığında gene bizmi öderiz

Knispel

80+ Bronze
2020'de kullandığım va panel monitörün ölü piksel sorunu ve ışık sızma sorunu vardı panel için ücret ödendi değişim yapıldı yukarıda bahsettiğim sorunlar ortaya çıktı.
2023'de gigabyte g24f model monitör satın aldım ilk geldiğinde 2 adet ölü piksel vardı değişim talep ettim yeni gelen monitörde de 3 adet ölü piksel ve ışık sızma sorunu olduğu için panel değişim yapıldı sonuç yine aynı ışık sızması eskisinde göre daha da arttı ölü pikseller yine 3 adet ekranda var. Firmayla iletişime geçtim garanti kapsamına girmediğini panel için yine ekstradan para istediler kabul etmedim şikayetvar'a yazdım ayrıyeten THH'ye de başvurdum sonucu bekliyorum. Çamur at izi kalsın demeden önce neden diye sorsan söylerdim. Sonuç olarak panel değişimleri öyle kusursuz mükemmel olmuyor zaten değişim yapmadan öncede bu gibi şikayetleri görmüştüm ama önemsemedim. Panel, fabrika çıkışlı sıfır monitörlere monte edilirken bile ışık sızması karıncalanmalar oluyor eğer ki üründe itopya gibi dandirik bir siteden alınmışsa arkanızda durmak yerine uğraşır durursunuz.

Benim sorun yaşadım firma Gigabyte'dı Asus ile aynı sorunları yaşar mısın bilmiyorum.

sein.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ardafreecs
Steam
Freecs
Discord
qkenn
2020'de kullandığım va panel monitörün ölü piksel sorunu ve ışık sızma sorunu vardı panel için ücret ödendi değişim yapıldı yukarıda bahsettiğim sorunlar ortaya çıktı.
2023'de gigabyte g24f model monitör satın aldım ilk geldiğinde 2 adet ölü piksel vardı değişim talep ettim yeni gelen monitörde de 3 adet ölü piksel ve ışık sızma sorunu olduğu için panel değişim yapıldı sonuç yine aynı ışık sızması eskisinde göre daha da arttı ölü pikseller yine 3 adet ekranda var. Firmayla iletişime geçtim garanti kapsamına girmediğini panel için yine ekstradan para istediler kabul etmedim şikayetvar'a yazdım ayrıyeten THH'ye de başvurdum sonucu bekliyorum. Çamur at izi kalsın demeden önce neden diye sorsan söylerdim. Sonuç olarak panel değişimleri öyle kusursuz mükemmel olmuyor zaten değişim yapmadan öncede bu gibi şikayetleri görmüştüm ama önemsemedim. Panel, fabrika çıkışlı sıfır monitörlere monte edilirken bile ışık sızması karıncalanmalar oluyor eğer ki üründe itopya gibi dandirik bir siteden alınmışsa arkanızda durmak yerine uğraşır durursunuz.

Benim sorun yaşadım firma Gigabyte'dı Asus ile aynı sorunları yaşar mısın bilmiyorum.
Anladım Asus Servisi ilede konuşup bu durumu söyleyeceğim sorun çıkarsa kendileri kabul edecek ise gönderirim urunu nerden aldığımı tam hatırlamıyorum vatan yada mediamarktan olmasi lazim ama %95 falan Vatandır monitörü aldığımda hicbir sorunsuz geldi umarim değişimdede öyle olur yada baska çare vg27wq1b modelini alırım özellikleri nerdeyse aynı sanırım ne fark var tam bulamadım ama

Knispel

80+ Bronze
Anladım Asus Servisi ilede konuşup bu durumu söyleyeceğim sorun çıkarsa kendileri kabul edecek ise gönderirim urunu nerden aldığımı tam hatırlamıyorum vatan yada mediamarktan olmasi lazim ama %95 falan Vatandır monitörü aldığımda hicbir sorunsuz geldi umarim değişimdede öyle olur yada baska çare vg27wq1b modelini alırım özellikleri nerdeyse aynı sanırım ne fark var tam bulamadım ama
Evet özellikle mail yolu ile onlardan bir cevap alırsanız elinizde bir kanıt bulunur. Panel değişiminden sonra yaşanan bir sorunun garanti kapsamına girip girmeyeceği ile alakalı yazı alırsanız daha iyi olur.

pc ustasi1

80+ Silver
Mi ve mü ayrı yalnız yazım kurallarına dikkat edelim

Top Bottom