Neler Yeni

Tek internet ve modemden birden fazla ethernet bağlantısı

AEROXUM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Ahmet Metin
Selamlar, 50mbps VDSL internetim mevcut ve tek modem üzerinde de 4 ethernet girişi var. 3 yan PC ve 1 ana PC olmak üzere 4 ethernet kullanacağım. Bu durumda modem, gelen hızı 4 pcye mi böler yoksa biz manuel ayarlayabilir miyiz? Ayarlarsak ana bilgisayara 40 verip kalan 10 megabiti diğer 3 pcye paylaştırabilir miyiz mesela teşekkürler simdiden.

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
257
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Selamlar, 50mbps VDSL internetim mevcut ve tek modem üzerinde de 4 ethernet girişi var. 3 yan PC ve 1 ana PC olmak üzere 4 ethernet kullanacağım. Bu durumda modem, gelen hızı 4 pcye mi böler yoksa biz manuel ayarlayabilir miyiz? Ayarlarsak ana bilgisayara 40 verip kalan 10 megabiti diğer 3 pcye paylaştırabilir miyiz mesela teşekkürler simdiden.
:D Sen de benim kafadansın. Modem arayüzünden bağlı cihazların download ve upload değerlerini kısıtlayabilirsin. Modemin izin verir diye düşünüyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Muhammet bayzit
Hocam bir baraj düşün 4 kapısı var tek bir yerden doluyor ama sen hangi kapıyı açarsan su oradan boşalıyor bu sistem de böyle işliyor, sen 4 taneyi de bağlarsın internetin kullanımı o esnada neredeyse oraya hız ulaşır 2 pc üzerinden yaparsan bu sefer 2 kapıdan eşit şekilde akar su , sistem böyle benim bildiğim kadarıyla. Ama modem üzerinde cihazlara giden hız kesilebilir , azaltılabilir. Eğer modem izin veriyor ise.

Top Bottom