Neler Yeni

Modding Windows 10 ApRa Edition - Ağustos

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
merhaba windows 10 normal ile bu versiyonun 3-4 farklı oyunda karşılaştırmalı fps değerlerini videoya çekerseniz çok iyi olur input lagları da görsek daha iyi olur
Ben bir tester değilim ve bu sürümleri topluluk için yapmıyorum öncelikle bu bilgiyi vereyim. Kendim ve çevremdeki insanlar için hazırlıyorum daha sonrasında belki aynı istekleri olan kişiler vardır diyerek paylaşımı gerçekleştiriyorum.

Bazı sistemlerde olduğu gibi özel regedit dosyaları veya cmd komutları çalıştırmıyor sistem. Sadece gereksiz sistem uygulamalarını ve birkaç hizmet kapatılmış hali olarak düşünebilirsiniz.

Performans olgusunu şu şekilde düşünebilirsiniz, düz Home sürümü 100 FPS veriyorsa, bu ISO 115-120 FPS'ye çıkartır, daha detaylı düzenlenmiş ISO'larda 130'ları görebilirsiniz fakat benim için önemli olan stabilite, güvenlik ve ihtiyacım olan bazı servislerden dolayı zaten bu kadar detaya istesemde giremem.

Yıllardır profesyonel olarak ISO düzenleyen kişilerin ISO'suyla bunu da karşılaştırmak çok doğru bir yaklaşım olmayacaktır.

potovzuc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Yusuf Efe Yılmaz
Instagram
potovzuc
Steam
potovzuc
Twitter
potovzuc
diğer uygulamaları kapatabilirmiyiz nerde editleriz bi daha bu isoyu edge vs filan

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
diğer uygulamaları kapatabilirmiyiz nerde editleriz bi daha bu isoyu edge vs filan

Kurulan özelliklerden daha fazla şeyi kaldırıp editlemek istiyorsanız, Ntlite gibi programlar kullanabilirsiniz.

Ahmet09

80+ Bronze
Geçmişte oluşturduğum ISO'yu Mayıs ayına güncelleyerek üzerine birkaç ekleme yaptım. İlk defa konuya denk gelenler için sistem hakkında bilgiler vereyim.
İndirme Linki
Yenilikler
  • Yeni sistem iconları eklendii
  • Yeni sistem temaları eklendi, sistem temalarından seçmeden önce "UltraUXThemePatcher"i kurmanız gerekiyor.
  • Format sonrasında masaüstündeki klasör ile format sonrası işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.
Açıklama
  • Olabildiğince telemetriler kapatılmıştır. Bazıları uygulama kurulumunda problem yarattığı için açık bırakılmıştır.
  • Defender olmadığı için kesinlikle Internet Security koruması olan bir Antivirüs programı kurmanızı öneririm. (Kaspersky veya Bitdefender önerebilirim.)
  • Windows Hello kaldırılmadı, nedeni güvenlik konusunda en azından tüm kanalları kapatmamak.
  • Yazıcı ve Ağ ayarlarına dokunulmadı.
  • Windows Güncellemeleri açıktır, alabilirsiniz.
Kaldırılan sistem Uygulamaları
  • Defender
  • Xbox Game
  • Ekran Okuyucu
  • Dokunmatik Ekran
  • Gözle Denetim
  • Game Bar
  • Telefon...
Kurulacak Uygulamalar;
  • Mağaza (Kullanıma açıktır, indirme yapılabilir)
  • Edge
  • Fotoğraflar
  • Alarmlar
  • Hesap Makinesi
  • Ses kayıtedici
  • Not defteri
Haricindeki uygulamalar kaldırılmıştır. İstediğiniz uygulamalar var ise mağazadan tekrar indirebilirsiniz.

Alıntıyı görüntüle

Kurulum sonrası RAM kullanımı (16 GB RAM)

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Sistem Görselleri

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
UEFI olmayan bir sisteme nasıl kurabilirim

BeKo'O

80+ Silver
Çok iyi duruyor hocam, düşük segmentli pc'si olanlar için sizin konunuzu önereceğim. Bir kaç şey sormak istiyorum, bir sorun olmadan direkt windows update üzerinden gelen güncellemeleri yapabiliyor muyuz? Birde mesela bu kadar düşük veri kullanımı oluşturmak için ne gibi yollar izlediniz arka plan uygulamalarını kaldırmak gibi?

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Çok iyi duruyor hocam, düşük segmentli pc'si olanlar için sizin konunuzu önereceğim. Bir kaç şey sormak istiyorum, bir sorun olmadan direkt windows update üzerinden gelen güncellemeleri yapabiliyor muyuz? Birde mesela bu kadar düşük veri kullanımı oluşturmak için ne gibi yollar izlediniz arka plan uygulamalarını kaldırmak gibi?
Sadece düşük segment için oluşturulmadı, daha iyi oyun performansı ve render içinde ayarlandı :)

Gelen tüm güncellemeleri alabilirsiniz. Bir problem içermez.
1690386902340.png

5-6 Hizmet kapatılıp (daha fazla hizmet kapatılabilir fakat güvenlik ve çökme gibi olaylarda çok büyük sorun olduğu için açık bıraktım), gereksiz Windows uygulama ve bileşenleri kaldırıldı. Bu konuda yapılan detaylar aslında ana konuda yazıyor.

BeKo'O

80+ Silver
Hocam kurulum yapmak istiyorum fakat cahilliğime verin, rardaki kurulum dosyalarını direkt usb bellek içine mi atacağım yoksa bu dosyaları iso kalıbına mı çevirmem gerekiyor

Son düzenleme:

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam kurulum yapmak istiyorum fakat cahilliğime verin, rardaki kurulum dosyalarını direkt usb bellek içine mi atacağım yoksa bu dosyaları iso kalıbına mı çevirmem gerekiyor
.rar'dan çıkardığınzı ISO dosyasını Rufus gibi araçlar ile belleğe yazacaksız. Geri kalan kurulum aynı.

Kurulum sonrası da gözlemlerinizi konuda belirtirseniz sevinirim.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Geçmişte oluşturduğum ISO'yu Mayıs Ağustos ayına güncelleyerek üzerine birkaç ekleme yaptım. İlk defa konuya denk gelenler için sistem hakkında bilgiler vereyim.
Bir deneyeyim diyorum edisyonunuzu fakat eklediğiniz uygulama ikonlarını hiç beğenmedim, geri almanın yolu var mıdır?

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bir deneyeyim diyorum edisyonunuzu fakat eklediğiniz uygulama ikonlarını hiç beğenmedim, geri almanın yolu var mıdır?
Birkaç yolu var.
Şu an kullandığınız windows iconlarını almak için;
  • C:\Windows\SystemResources\imageres.dll.mun dosyasının yedeğini almanız gerekiyor. Yedek almakta sorun olmaz fakat format sonrası bu dosyayı değiştirmek istediğinizde yetki hatasını alırsınız.
  • Sahiplik almak için bunu kullanabilirsiniz. Sistemi güvenli modda açıp, dosyaya sağ tıklayıp sahiplik al diyeceksiniz. Regi' aktif ettikten sonra.
  • Bu dosya ile format sonraki dosyayı değiştireceksiniz kısaca.
Diğer bir yöntemde 7tsp programı ile icon kurmak fakat bunun içinde ana Windows iconlarını bulmanız lazım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,767
Üyeler
140,697
Son üye
Mamii53
Top Bottom