Neler Yeni

Korsan Oyun Oynamak Hırsızlık Mıdır?

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,001
İsim
Sinan Aba
DeepWeb de bir internet uzantısı değil mi sonuçta eğer suçsa niye internette var demek çok doğru bir çıkarım olmaz internetten yasadışı s*lah satışı da oluyor başka bir sürü iş de yani bu doğru değil pek.
deepweb'e vs normal bir şekilde giremiyorsun ama eğer crack oyunlarda aynı şekilde erişebilseydin dediğin doğruydu

Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ömer Faruk ARABOĞA
deepweb'e vs normal bir şekilde giremiyorsun ama eğer crack oyunlarda aynı şekilde erişebilseydin dediğin doğruydu
Kankam inan 2 3 saat araştırma yaparsan sen de deepwebe girebilirsin bir oyunun crack ini bulup indirmek ile aralarında birkaç saat tek fark var.
Mesajıma attığın tepkiye bakarsak kendi potansiyelini gözünde küçültüyorsun veya gerçekten potansiyelini o kadar şahsen ben kaç yaşındaki çocukların bunu başardığını gördüm az buçuk bu işlerden anlayan biri çok rahat girebilir.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,001
İsim
Sinan Aba
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ömer Faruk ARABOĞA
Hocam aynı şey değiller.
Sen elde etme rahatlığını göstererek bana hırsızlık olmadığını söylediğin için bunu öne sürüyorum dostum. Yoksa neyin ne olup olmadığının farkındayım.

Nutrix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Eren Ergün
Telif hakları yenilenmemiş oyunlar var dolusuyla, bir site vardı hatta bunları paylaşan hatırlayan vardır. Bedavaya oyun dağıtan epic var, ea games birkaç ay önce büyük indirim yaptı millet 21 TL'ye battlefield aldı. Steamde drop sistemi var. Cs2 de kasa kasıp istediğiniz oyunu yine alırsınız yapmak isteyene yol çok. Kısaca ucuza yahut bedavaya bu kadar erişim varken yapılması etik değildir.

burakatan

80+
Oyunu crakleyen ben değilim sonuçta internette var ve indiriyorum. Eğer bu suçsa internette niye var oyun yapımcısı istese bunu engeller cod benzeri oyunlarda olduğu gibi.
Kısmen doğru ama çoğunlukla yanlış bir önerme. Online bağlantı şart kılınıp korsanın önüne tamamen geçilebilir evet ama böyle bir durumda sürekli bir internet sahibi olmayan müşterilerinin tepkisini çekebilir ya da daha fazla sorunu beraberinde getirebilir. Bu yapımcının korsana izin verdiği anlamına gelmez. Zaten çoğu yapımcı korsanı engellemek için online gerektirmeden lisans kontrolü yapan yazılımları oyun içine entegre ediyor ancak bu yapılsa bile hackerlar yazılımı aşıp lisansız çalıştırabiliyorlar. Buradan hareketle oyun yapımcısının herhangi bir çaba göstermeyip korsan oynanmasına izin verdiği sonucuna ulaşıp korsan oynanmasını meşrulaştırmak doğru değil. Savunduğunuz şey ancak şu durumda meşru oluyor. Bildiğiniz üzere CD Project Red gibi bazı oyun yapımcıları DRM-free yani para vermeden lisansız oynamaya olanak sağlıyor. Beğenirseniz satın alabilirsiniz diyor. Böyle olunca tabii ki para vermeden oynamak korsana girmiyor. Ama hackerlar işin içine girip müdahale etmişse artık ortada meşru bir durum kalmıyor.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,001
İsim
Sinan Aba
Sen elde etme rahatlığını göstererek bana hırsızlık olmadığını söylediğin için bunu öne sürüyorum dostum. Yoksa neyin ne olup olmadığının farkındayım.
Şöyle bir örnek vereyim sana yolda yürüyorsun birisi beleş rtx4090 dağıtıyor almayacak mısın? Almam diyorsan konu kapanmıştı başka bir şey diyemem :)
Ben hiç bir şekilde suç olduğunu düşünmüyorum ha param olursa crack kullanmam tabikide.

Örnk para verip adobe kullanıyordum ama artık ücretini ödeyemiyorum işimin görülmesi lazım mecbur crack kullanıyorum.

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Mehmet Eyüp Atan
birisi o kadar emek veriyor calisiyor ve oyun alamiyor tüh
Bu hırsızlık olduğu gerçeğini değiştirmez.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şöyle bir örnek vereyim sana yolda yürüyorsun birisi beleş rtx4090 dağıtıyor almayacak mısın? Almam diyorsan konu kapanmıştı başka bir şey diyemem :)
Ben hiç bir şekilde suç olduğunu düşünmüyorum ha param olursa crack kullanmam tabikide.

Örnk para verip adobe kullanıyordum ama artık ücretini ödeyemiyorum işimin görülmesi lazım mecbur crack kullanıyorum.
Şöyle düşün alışveriş merkezinde geziyorsun bir ürün var beğendin çalışıyorsun yada şöyle dışarıda geliyorsun biri diyor ki abi telefon çaldım satıyorum alır mısın?

Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ömer Faruk ARABOĞA

Birincisi bu rtx4090 dağıtmak değil biri mağazadaki rtx4090 ların alarmını kapatmış sen de çalıyorsun durumu yanlış örneklemeyle meşrulaştırmayın. Artı olarak crack adobe kullanıyorsan yine hırsızsın çünkü alternatifleri var örn. şu an office programlarına bütçe ayıramadığım için wps ve libre office programlarını kullanıyorum onlar kadar kullanışlı olmasa da işimi halletmeye çalışıyorum yapacak bişey yok.

ChristianSerratos

80+ Bronze

ben böyle saçma düz mantık bir örnek görmedim

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,001
İsim
Sinan Aba
Bu hırsızlık olduğu gerçeğini değiştirmez.

Şöyle düşün alışveriş merkezinde geziyorsun bir ürün var beğendin çalışıyorsun yada şöyle dışarıda geliyorsun biri diyor ki abi telefon çaldım satıyorum alır mısın?
Bir oyunu crack indirmek çalmak yada hırsızlık olmaz. Çalmak bir suçtur ve cezası vardır ceza alan varmı? oyunu crackleyen yakalanırsa o ceza alır.

ben böyle saçma düz mantık bir örnek görmedim
Hırsızlık diyenlerde aynı düz mantıkta örnek veriyor.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,001
İsim
Sinan Aba
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,507