Neler Yeni

Yüksek Puanlı Anadolu Lisesimi Yoksa Düşük Puanlı Yatılı Fen Lisesi mi?

Trouth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Recep daldaş
Merhaba arkadaşlar ben bu sene 9. Sınıf oldum ve lise tercihi için sizden öneri ve görüşlerinizi almak istiyorum. İki tane okul var. Biri 410 Puanlı bir Anadolu Lisesi benim bulunduğum ilçede. Diğeri ise 380 Puanlı bir yatılı fen lisesi. Sizce hangisi daha mantıklı?

natsirole

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
natsirole
Merhaba arkadaşlar ben bu sene 9. Sınıf oldum ve lise tercihi için sizden öneri ve görüşlerinizi almak istiyorum. İki tane okul var. Biri 410 Puanlı bir Anadolu Lisesi benim bulunduğum ilçede. Diğeri ise 380 Puanlı bir yatılı fen lisesi. Sizce hangisi daha mantıklı?
Anadolu lisesi

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,468
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Küçük yaşta yatılı kalınmıyor be dostum ailenden uzakta yaşanmıyor, üniversitede olur ama lisede olmuyor bence. Bir de Fen lisesinde sadece sayısal bölüm var, şu an sayısal istesen bile hangi bölümü okuyacağın ileride değişebilir. Anadolu lisesinde ise çoğu bölümün açılma ihtimali var. Hem puanı da düşük değilmiş pek. Anadolu derdim ben.

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Yasin
Tokat Fen mezunu biri olarak, kesinlikle sayısalcı değilsen Fen lisesi okuma, sayısalın iyiyse Fen lisesi oku.

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Yasin
Ben sayısal okumak istiyorum. Anadolu lisesinde olmazmı yani?
Olur, ama Fen lisesi seviyesinde okumak ve mezunu olmak farklı bir durum kardeşim. Yani dersleri biraz daha zor ağır, çalışma durumunda ona göre oluyor, değerli arkadaşların görüşlerini al kararını ver.

Mtsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Mustafa tsn
Anadoluya git hem gereksiz müfredatı almak zorunda kalmazsın hem daha çalışkan bi ortama girmiş olursun hemde sana yakın rahat edersin

Trouth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Recep daldaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anadoluya git hem gereksiz müfredatı almak zorunda kalmazsın hem daha çalışkan bi ortama girmiş olursun hemde sana yakın rahat edersin
Ben zaten çok fazla arkadaş ortamına dikkat eden ve etkilenen biri değilim, bu yüzden de LGS' nin gereksiz bir sınav olduğunu düşünüyorum zaten. Galiba Anadolu Lisesine gitmeye karar verdim. Yorumun için teşekkür ediyorum

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,844
İsim
Akın Taşkan
Fen lisesi mezunu olarak söylüyorum GİTME. Gitme, gerçekten gitme. Ortaokuldayken matematiğe bayılan kendini sayısalcı zanneden bir tiptim, rehber hocalarım da sağ olsun gram yardımcı olmadılar fen lisesi yazdım. Hayatım kaydı. YKS yeni çıktım sözel ve eşit ağırlık yaptım. Fen çözmedim bile nefretimden.

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,847
İsim
göksel yurtcan
lise yurdunda yatılı kalmaktansa endüstri mesleği tercih ederim başma geldiğinden biliyorum anadoluda okuyun hocam

Trouth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Recep daldaş
Fen lisesi mezunu olarak söylüyorum GİTME. Gitme, gerçekten gitme. Ortaokuldayken matematiğe bayılan kendini sayısalcı zanneden bir tiptim, rehber hocalarım da sağ olsun gram yardımcı olmadılar fen lisesi yazdım. Hayatım kaydı. YKS yeni çıktım sözel ve eşit ağırlık yaptım. Fen çözmedim bi
Anladım. Sağolun tavsiyeniz için

Pukiina

80+
Etrafında o okullara giden varsa onlara bir danışmanı öneririm. Onlara danışıp ona göre bir yol çizebilirsin. (Eğitim kalitesi, hocaları, vs vs). Eğer sorma imkanın yoksa ve okul puanın yetiyorsa en güzeli tabi ki belirttiğin Anadolu lisesi olacaktır diye düşünüyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,777
Üyeler
153,606
Son üye
bilalafsin1
Top Bottom