Neler Yeni

Yardım Amazon Temsilcisinin İlgisizliği (SteelSeries Rival 3 Wireless) 😠😡

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Erlik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Boris Manco
Hocam olayı satır satır okudum durumunu anlayabiliyorum ama tek yaşanan senaryoda pireyi deve yapmışsın. Başka firmalarda bulamayacağın anlayışı sağlamış Amazon ki eğer Türkiyede yapılabilse o ürün yapılmaya giderdi ve sen daha çok beklerdin emin ol. Yapılamayacağını bildiğin ve Amazonun görüşünü bildiğin için olayı buralara getirdiğin fikrindeyim. Yaşadığın tecrübe can sıkıcı fakat olayı birileri çözerken buraya getirmen yanlış....

Not: Daha önce klavyede bu sorunu yaşadım birebir Amazonda daha ellerine ürün geçmeden param iade oldu. Gittim başka siteden aldım. Ürün onlara ulaştıktan bir gün sonra başka yerden verdiğim sipariş geldi. Buna göre bunları yazıyorum. Bozuğu iade edip paranı alıp başka satıcıdan ürünü alsan neler yaşayacağını çok iyi bildiğin için bugün bu sorunu bunlarla çözmeye çalışıyorsun....

Daha sonra yeni aldığım (başka siteden) klavyede arıza çıktı garantiye verdim 3 haftada geldi ve başka bir tarafı bozulmuş geldi. Bunu yaşamak istiyordun galiba....

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,066
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Hocam sizin anlamadığınız kısım şu adamlar zaten size kalitenin alasını sunmuşlar. Amazon haricinde hangi kargo şirketi güncel fiyatıyla para iadesi yapar? Hatta belki bazıları ürünü geri almayı bile kabul etmez bu durumda zaten güzellik yapmışlar size. Teşekkür edeceğiniz yerde bunları yazmanız garip oldu.
Kuzum ben para istemiyorum. Bana ürünümü-hizmetimi verin diyorum. Okumadan yazanlara bundan sonra cevap vermeyeceğim. Sırf cevap vermek için tüm konuşmaları atlıyorsunuz.
Hocam amazon un bu durumda yapacagi bir sey yok eger amazon satmiyor ise bu urunu.
Amazon satıcısından aldım bizzat.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Daha önce klavyede bu sorunu yaşadım birebir Amazonda daha ellerine ürün geçmeden param iade oldu
Aynı durumu bende yaşadım. Ama bana bu sefer aynı hizmeti sağlamadılar. Bana dedikeri şey: bize yollayın, inceleyelim vs vs. Ürünün dongle ı kayıp zaten. parçası eksik olduğu için iade kabul edilmeyebilir. Ama resmi garantisi olsa 1 haftada gider onarılır dönerdi.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,193
İsim
Oğuz Oğuz
Alıntıyı görüntüle

Bu arkadaşı 1 sene önce aldım. Türkiye'de Resmi bir servisi olmadığı için özellikle 50 TL fazla vererek amazondan aldım, bir sorun yaşarsam amazon en azından kendi destek sağlıyor vs vs diye.,,

Severek Kullandığım mousenin 6. ayda mouse tekerleği jump yapmaya başladı. Sensörlerinde bir sıkıntı var ve yazılımsal değil. Ben de amazon ile görüştüm. Sorunumu anlattım.
Onlar da bana güncel fiyat üzerinden iade yapacaklarını söylediler. İade gerçekleştiğinde para hesabınıza amazon bakiyesi olarak tanımlanır yeni ürünü alırsınız diyorlar. Fakat şöyle bir sıkıntı var.

Mekatronik mühendisliği okuduğum için mouse olmadan eğitim, iş yapamayacağımı belirttim. Ve bildiğiniz gibi Amazonun çalıştığı kuryeler ve değişim-iade süreci aşırı sıkıntılı, amazona ulaşması vs vs derken 1ay kadar uğraşacağım. (ayakkabı almıştım 1,5 ay para iadesi yapmadılar)
Bende kendilerine dedim ki, siz bana yeni ürünü yollayın ben yeni ürün geldikten sonra bozuk ürünü yollayayım. Yayıncılara yaptığınız kıyakları görüyoruz. Hani biz prime müşterilerine de düzgün bir hizmet sağlarsınız vs vs muhabbet ettik.

Ama sürekli ters ters konuşmalar, cümlelerimi görmezden gelerek. Siz ürününüzü iade edin bakarız imasında cümleler kurdular.

1,5 yıl servis ve temsilcilerle uğraştığım için biliyorum, yapabilecekleri sınırlı. Bu yüzden dedim ki yöneticileriniz ile görüşmek daha detaylı bilgi almak istiyorum dedim.

Kadın tutturdu başka bir şey yapamam, en yetkili benim vs vs. Özellikle bana zorluk çıkartmak için yapmadığı şaklabanlık kalmadı. 2 saat konuşmadan sonra en sonunda yöneticisine geri bildirim bırakacağını söyledi, güya yapamadığı başka bir şey yoktu. vs vs. Türkiye'de neden her servis-temsilci rezil hala anlayamıyorum.
Zaten ürünümü her türlü geri almak zorunda. Neyse...

Kısacası Çok rezil bir deneyimdi, sizinle paylaşmak istedim.

Not: Ben iade etmek istemiyorum, üründen memnunum. Sadece onarım edilemediği için mecbur yenisini talep etmek durumundayım. Temsilciler ile görüştük, amazon onarım sağlamıyor.

Yorumlarda onlar yayıncı, kendini yayıncı yerine koyma diyenleri görüyorum, yazık... Çok yazık.

Ayrıca 8 yıldır amazon kullanıcısıyım ilk defa böyle bir şey yaşıyorum.
Bende amazon üzerinden rival 3 wireless almıştım. Bozulunca servisine gönderdim. Ellerinde olmadığı için amazondan iade alın dediler. 3 iş günü içinde ulaştı ve para hesabıma yattı. Amazondan alınma bile olsa garantiye verebilirsiniz.
Ekstra size güncel fiyat demişler. Bana onu da demediler.

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Hasan Ciftci
Kuzum ben para istemiyorum. Bana ürünümü-hizmetimi verin diyorum. Okumadan yazanlara bundan sonra cevap vermeyeceğim. Sırf cevap vermek için tüm konuşmaları atlıyorsunuz.

Aynı durumu bende yaşadım. Ama bana bu sefer aynı hizmeti sağlamadılar. Bana dedikeri şey bize yollayın, inceleyelim vs vs. Ürünün dongle ı kayıp zaten. parçası eksik olduğu için iade kabul edilmeyebilir.
Anladim fakat cok degisik bir durum ben tum bilgisayrimi oradan topladim sivi sogutma anakart RAM ler i geri degistirme istedim hic sorun yaratmadilar, gecmis olsun umarim bir yolunu bulursunuz.

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Daha önce hepsiburada ile benzer bir durum yaşamıştım. Bana değişim sağladılar 1 hafta içerisinde. Amazon da aynısını yapıyordu. Şimdi değişim politikasını hediye çeki olarak iadeye çevirmişler, çok saçma buldum.
Değişimi zaten yapıyorlar sana ama sen kabul etmiyorsun. Adamlar sana güncel fiyat üzerinden iade yap aynı ürünü tekrar al demiş zaten. Bak şimdi bunu yapmalarının kısa sebebini anlatayım direk işi çözmek. Diğer türlü değişimde sen ürünü gönderiyorsun adamlar sana yine gönderdiğin ürünü geri gönderiyorlar. Amazon bunu yapmıyor ürünü alıp para iadesi yapıyor. Sen tekrar dilediğin ürünü alıyorsun. 1 sene para vermeden mouse kullanmışsın. Sonra burda şikayet ediyorsun.

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Amazon yayıncılara iade sağlamadan yeni ürün gönderiyor. Bu şekilde reklamını da yapıyorlar. Ben diyorum ki yeni üründen sonra iade edeyim.
Amazon eskiden müşterilerine de böyle yapıyordu. Türkiye'de bu olay çok istismara uğradığı için artık yapmayacaklarını söylemiştiler. Konu yine biziz yani, Amazon değil. Ayrıca adamlar sana güncel fiyattan iade yapacaklarını da söylemiş, bunu bile neredeyse hiçbir firma yapmazken tam olarak ne bekliyorsun adamlardan?

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,193
İsim
Oğuz Oğuz
Sana aynı hizmeti sunmamalarına böyle boyun eğersen hakkını alamazsın zaten.

Despec malesef resmi bir garanti sunmuyor. Kargoya bile para ödüyorsunuz.
Ödememiştim. Daha 1 ay önce ürün gönderdim. Arayın yurtiçi kargo anlaşma kodu veriyolar.

MTBC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
Mehmet Türker BAYRAKTAR
Öncelikle geçmiş olsun hocam. Empati kurduğum zaman siz haklısınız ancak firma olarak Amazon'a da hak vermek istiyorum çünkü ürünü size yolladılar ve siz yollamadınız bu sefer kendileri sancılı bir süreç çekecek. Bu şekilde düşünmüşte olabilirler. Ama ihtiyacınız var size gönderebilirlerdi de. İki tarafa da hak veriyorum ancak burada tüketiciye değil satıcıya hak vermek daha hakkaniyetli olur diye düşünüyorum. Ben bugüne kadar iade onaylandıktan en geç 48 saat içerisinde paramı geri aldım karta. Hediye çeki ile daha ucuza bile gelebilir diye düşünüyorum.

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,066
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Daha sonra yeni aldığım (başka siteden) klavyede arıza çıktı garantiye verdim 3 haftada geldi ve başka bir tarafı bozulmuş geldi. Bunu yaşamak istiyordun galiba....
Öyle bir durumla karşılaşmamak için her zaman ürünümü kargocunun yanında açar ve tutanak tuttururum. 2 kere tüketici hakem heyeti ile uğraştım vs vs.

Knispel

80+ Bronze
Bende kendilerine dedim ki, siz bana yeni ürünü yollayın ben yeni ürün geldikten sonra bozuk ürünü yollayayım. Yayıncılara yaptığınız kıyakları görüyoruz. Hani biz prime müşterilerine de düzgün bir hizmet sağlarsınız vs vs muhabbet ettik.
Hocam burada dediğiniz şeyi ben zaten okudum fakat konuştuğunuz kişiye ettiğiniz lafa bakar mısınız? Siz yollayın ben size geldikten sonra gönderirim ne demek babanızın yeri değil orası. Bu durumda kabul etmemeleri zaten normal.
Ürün iade ve değişim süreci diye bir politikası var amazonun. Önce siz ürünü gönderirsiniz bozuk olduğu tespit edilir ve size yenisi gönderilir. Fakat sizin yukarıda yazdığınız yazıdan dolayı amazon farklı anlamış olabilir.

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,066
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,193
İsim
Oğuz Oğuz
Reklamını yaptıkları hizmeti arıyorum, yanlış bir şey göremiyorum.
Her şirkette bu olur kimse karşılıksız ürün göndemez.

MTBC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
Mehmet Türker BAYRAKTAR

Aynı durumu bende yaşadım. Ama bana bu sefer aynı hizmeti sağlamadılar. Bana dedikeri şey: bize yollayın, inceleyelim vs vs. Ürünün dongle ı kayıp zaten. parçası eksik olduğu için iade kabul edilmeyebilir. Ama resmi garantisi olsa 1 haftada gider onarılır dönerdi.
Hocam işte burada bir sıkıntı var :)
Dongle'ı kaybettiğiniz için iade de almayabilirler dediğin gibi. Bu durumda hak talep etmen biraz sorun :/

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom