Neler Yeni

Yardım Amazon Temsilcisinin İlgisizliği (SteelSeries Rival 3 Wireless) 😠😡

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,057
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Her şirkette bu olur kimse karşılıksız ürün göndemez.
Yok yapsınlar demiyorum zaten. Benim isteğim yöneticilerinden düzgün bir açıklama almak. 8 yıldır amazon kullanıyorum. Daha önce kulaklıkta anı şeyi yaşamıştım. Benzer bir hizmet talep ettiğimde onaylamışlardı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dongle'ı kaybettiğiniz için iade de almayabilirler dediğin gibi. Bu durumda hak talep etmen biraz sorun :/
Neden sorun ? Dongle olmadan mouse tekerleği sensörü değişemiyor mu ? Bilmem sizin cümleniz biraz sorunlu geldi.
(evet resmi servis olmadığı için değişemiyor ama resmi servis desteği çekilmiş ürünü satan da ben değilim, sorumluluk bekliyorum)

MTBC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
824
İsim
Mehmet Türker BAYRAKTAR
Yok yapsınlar demiyorum zaten. Benim isteğim yöneticilerinden düzgün bir açıklama almak. 8 yıldır amazon kullanıyorum. Daha önce kulaklıkta anı şeyi yaşamıştım. Benzer bir hizmet talep ettiğimde onaylamışlardı.

Neden sorun ? Dongle olmadan mouse tekerleği sensörü değişemiyor mu ? Bilmem sizin cümleniz biraz sorunlu geldi.
(evet resmi servis olmadığı için değişemiyor ama resmi servis desteği çekilmiş ürünü satan da ben değilim, sorumluluk bekliyorum)
Sensörler değişiyor. Sorun dongle olmaması, değişim için iade ettiğinizde iade olarak kabul edilmeyip para iadeniz yapılmayabilir. Bu yönden söyledim.
Sonuçta değişim yapmayacaklarını, güncel fiyattan iade gösterip para iadesi yapacaklarını ve tekrardan satın almanızı söylemişler.

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,057
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Sensörler değişiyor. Sorun dongle olmaması, değişim için iade ettiğinizde iade olarak kabul edilmeyip para iadeniz yapılmayabilir. Bu yönden söyledim.
İşte asıl sorun bu. Ben para istemiyorum. Konuşmayı okuyabilirsiniz tamamen.

OUHasan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,995
Mutluluk benim için yaratılmışken, mutsuz olamam!
İsim
Hasan
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı

"Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur adabına."​

Demiş Mevlâna. Bu yüzden bir şey söylemek istemiyorum ama; 50'ye yakın mesajda sana birşeyler anlatmaya çalışmışlar arkadaşlar ancak anlamamak için çabalıyorsun. Amazon senin için her imkanı sunmuş ama sen istemiyorsun. Yayıncılar ile sen bir değilsin. Biraz hiyerarşi lütfen. Adamlar tabii ki yayıncılara öyle şeyler yapacaklar ki reklam yapabilsinler de Amazon zaten müşterilerini üzmeyen bir firma. Arada torbada çürük elma gibi çürük müşteriler çıkıp adamları işlerinden soğutuyor.

(Üstüne alınabilirsin)

Erlik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Boris Manco
Kuzum ben para istemiyorum. Bana ürünümü-hizmetimi verin diyorum. Okumadan yazanlara bundan sonra cevap vermeyeceğim. Sırf cevap vermek için tüm konuşmaları atlıyorsunuz.

Amazon satıcısından aldım bizzat.

Aynı durumu bende yaşadım. Ama bana bu sefer aynı hizmeti sağlamadılar. Bana dedikeri şey: bize yollayın, inceleyelim vs vs. Ürünün dongle ı kayıp zaten. parçası eksik olduğu için iade kabul edilmeyebilir. Ama resmi garantisi olsa 1 haftada gider onarılır dönerdi.
Bence durumu anlat müşteri hizmetlerine "eksiği var bu yüzden göndersemde çözülmeyeceğini düşünüyorum sorun olur mu?" de. Hatta buna girme 1 hafta sık dişini genelde iade alıyorlar. Bu gibi bir iadem de olmuştu. Yine değişim (iade değil) olmuştu yenisini gönderdiler. Mühendislik okuyorsun veya çalışıyorsun. Bir meslektaşın olarak tavsiyem nolur nolmaz yedek 1 mouse bulundurman. Bu gibi bir olay yaşanır diye ucuz yolluda (zamanında 10 liralık bişey vardı mesela) olsa bir tane hep evde durur. Böylece şansını dene geciksede 0 bir mouse gelicek bu güzel bir durum. Keşke tüm ürünlerim yılın sonunda yenilense. :D Not: Etik gereği çalışıyorsa böyle bir girişimde hiç bulunmadım.

Öyle bir durumla karşılaşmamak için her zaman ürünümü kargocunun yanında açar ve tutanak tuttururum. 2 kere tüketici hakem heyeti ile uğraştım vs vs.
Çalıştığım için her ürünü her gün test etme şansım olmuyor maalesef. Mecbur indirim tutturunca alıp akşam inceleyebiliyorum....

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Benimde Rival 650'de problem vardı, hiç çalışmıyordu. Alalı birkaç ay olmuştu. İtopya'ya verdim yenisi ile değişim yaptılar. Hiç zorluk çıkarmadılar.

Bu arada yayıncı ürünün reklamını yapıyor. Tabii ki kıyak yapacaklar. 😀

MTBC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
824
İsim
Mehmet Türker BAYRAKTAR
İşte asıl sorun bu. Ben para istemiyorum. Konuşmayı okuyabilirsiniz tamamen.
İnsanların hepsi iade sözünü kullanmış, buradaki iadeden kasıtları değişim olmadığı için bunu söylüyorlar böyle anlatmışsınız çünkü yazınıza bakın isterseniz. Destek olmadığını da siz söylemişsiniz ve değişim olmayacağını para iadesi olarak yapılacağını söylemişsiniz. Zaten size bunu anlatmaya çalışıyoruz hep bir ağızdan. Ben de orada iade yapılacağını sizin bize müşteri hizmetlerinin para iadesi yaparız demesinden dolayı söylüyorum. İnsanlar size paranızı iade edelim yenisini alın demiş yok demişsiniz, değişim istemişsiniz olmayacaklarını söylemişler. Yani bu durumda değişim olmuyor, gönderip iade istemeniz gerekli ancak siz iade ederken sorun yaşarsınız manasında da ben de size söyledim. Konuşmanın tamamını okuduğum için size bunu söylüyorum. Lütfen ön yargılı olmayın, size yardım etmek isteyenlere böyle kötü mü davranıyorsunuz?

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,120
İsim
Oğuz Oğuz

Amazon’a iade edin parası ile tekrar alın hocam. En iyi çözüm bu gibi duruyor.

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,057
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Benimde Rival 650'de problem vardı, hiç çalışmıyordu. Alalı birkaç ay olmuştu. İtopya'ya verdim yenisi ile değişim yaptılar. Hiç zorluk çıkarmadılar.
Evet benim de razer mouse almıştım, onda da hemen değişim sağlamışlardı. Memnunum itopyadan.

Amazon’a iade edin parası ile tekrar alın hocam. En iyi çözüm bu gibi duruyor.
Evet öyle yapcağım zaten. Sadece insiyatif sağlayabilirler mi diye yöneticileri ile görüşmek istedim. Fakat müşteri temsilcisinin tavırları hiç hoş değildi. 1 saat 47 dakika uğraştım kendileri ile, 1 mesaj attırabilmek için yöneticiye.

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
O tavırla bunları söylediysen az bile yapmış değişim istiyorum diyip ürünü yollasan ellerine 1 haftada ulaşsa sana 2-3 günde gönderirlerdi önce yeni ürünü yollayın sonra arızalı ürünü gönderirim nedir?

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,120
İsim
Oğuz Oğuz
Evet benim de razer mouse almıştım, onda da hemen değişim sağlamışlardı. Memnunum itopyadan.

Evet öyle yapcağım zaten. Sadece insiyatif sağlayabilirler mi diye yöneticileri ile görüşmek istedim. Fakat müşteri temsilcisinin tavırları hiç hoş değildi.
Dediğim gibi yine size yardımcı olmuşlar. Bana direk fatura tutarından iade yapmışlardı :D

Silinsin

80+ Silver
Gördüğüm tek rezillik Amazonun kıyak geçmesine rağmen hala pislik çıkarmanız güncel kur iadesi olduğuna göre alırdınız idarelik herhangi bir mouse, hiç bir firma da gidip güncel fiyattan iade vermezdi size, ürün ele geçmeden iade durumu şuan da Amazon üst mevkisi tarafından karar verildiği için boş beleş uydurulmuş laflar yayıncılara kıyak geçmişlermişmiş komediye bak o adamlar onların reklamı zaten keyfi değil boş konu cidden.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Dostum amazon burada elinden geleni yapmış zaten. Rezillik değil.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom