Neler Yeni

Öneri Zamlar Gelmeden İSS'lere Göz Atıyoruz

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,047
İsim
Taha Efe
TürkNet'in de çöktü zamanında
TürkNet cökme konusunda biraz sıkıntılı gibi. İlk başta önemli bir not Düseyim Kuzenimin ilçe altyapısı pek iyi değil (İstanbulun uzak bir noktası, kendi beyanı.) Altyapısı 75mgbit verilmiş buda dediğine göre kendi desteklediği hız 35 mgbit. Bundan dolayı kopma yasıyormuş 2 3 kere iletişime geçmeye calıstı geçemedi en sonunda Sosyal medyadan ulaştı ondan sonra Destek talebi Oluşturup Türk Telekoma yönlendirilince ekipler verilen hızı düsürmuş simdi interneti stabil kopma yok

Bu durum kendi kişisel deneyimi TürkNeti kapsarmı bilmiyorum 🤷‍♂️
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben önermiyorum.
Ben büyük bir sorun yaşamadım siz neden yazdınız sorun nedir?

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,269
İsim
Oğuz Oğuz
Turknet'de 110/10 hıza 170₺ ödüyorum. Hiç sorun yaşamadım. Hız düşmesi veya kopma olmadı. (3 kere 1 saat boyunca gitti internet. Onlarda gece 3 gibi. Ama 2 yılda normal o kadar.)

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Ben millenicom.kullaniyorum.tahutsuz ne gibi bir sorun yasayacagim.anlamadim yazdigindan
Zamlanacak. Taahhütlü veya önden ödemeli firmalardan aynı hızı daha ucuza alabilirsin. Yoksa teknik anlamda sıkıntı yaşarsın demedim.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Ben büyük bir sorun yaşamadım siz neden yazdınız sorun nedir?
KabloNet, """""FİBER"""""" varsa tercihim olur. Docsis altyapılarda kurulum ve kullanılan cihazlarla alakalı (Bkz. rfog) yoğun saatlerde ping, upload benzeri sorun yaşayan çook fazla kişi var.
Konudan bağımsız, Eskiler bilir, @TALHA MURAT diye bir arkadaş vardı, kendisi KabloNet'i öve öve bitiremezdi. Bir de laf söyleyenlere, sorununu anlatanlara forumdan değil sesli/görüntülü konuşarak yardımcı olmak isterdi. + Çok toksik ve eleştiri kabul etmeyen bir arkadaşımızdı.
Kendisi çok fazla uyarı puanı sonucu banını bizzat benden yemişti. Kan davası o an çözülmüştü.

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,047
İsim
Taha Efe
KabloNet, """""FİBER"""""" varsa tercihim olur. Docsis altyapılarda kurulum ve kullanılan cihazlarla alakalı (Bkz. rfog) yoğun saatlerde ping, upload benzeri sorun yaşayan çook fazla kişi var.
Yani bendede docsis var öyle ekstrem bir hız düsüsü gözlemlemedim bir iki gün dikkat edeyim sonucu size yazarım.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Yani bendede docsis var öyle ekstrem bir hız düsüsü gözlemlemedim bir iki gün dikkat edeyim sonucu size yazarım.
Ya dediğim gibi bu herkeste yaşanacak diye bir şey yok. Ama çoğunlukta yaşanıyor.

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Meraklısına; neden bu kadar İSS konusu açıyorum?
Çünkü zam gelecek. Benim sorumluluğum değil ama insanları bu zamlardan koruma amacıyla uygun fiyatlı internet servis sağlayıcılarına yönlendirmenin faydalı olduğunu düşünüyorum.

Konu amacı: İSS'ler hakkında genel fikir sahibi olmak ve hepsini tartıp ölçmek.

Ön bakış
Önerilen İSS'ler: Comnet, TurkNet, Turk Telekom, AtlantisNet, kablonet
Önerilmeyen İSS'ler: Millenicom, GIBIRnet

Bilgi sahibi olmadığım İSS'ler: Vodafone, Turkcell SuperOnline, netspeed, kablonet

Comnet
Artıları:

• Ucuz
  • Altyapınızın sağladığı maksimum hızı verebilmekte
  • 150+ peering altyapısı ile popüler platformlara direkt bağlantı imkanı
  • TurkNet, Turk Telekom, Vodafone ve bunlar harici 11 yurtiçi-yurtdışı operatörüyle anlaşmalı olup internet erişim konusunda iş ortaklığı bulundurarak kaliteli hizmet sunma
  • 7/24 ulaşılabilen müşteri hizmetleri bilet sistemi
  • Turk Telekom altyapısını kullanmakta
  • Turk Telekom altyapısında uygun olan altyapıda 1000 Mbps'ye kadar internet sunabilme
  • 10.000 Mbps'ye kadar kurumsal metro internet sunma
  • Taahhüt yok
Eksileri:
  • Ön ödemeli (peşin ödemeli) faturalama sistemi ile hizmet sunma
TurkNet
Artıları:

• Tek fiyat, maksimum hız
  • Ön ödeme (peşin ödeme) yaparak indirim alma
  • Peering altyapısı sayesinde popüler platformlara direkt bağlantı imkanı
  • Bilet müşteri destek sistemi
  • 1000 Mbps'lik interneti uygun fiyata sunma
  • Taahhüt yok
  • En hızlı Netflix bağlantısı
Eksileri:
  • Kötü altyapıda maksimum hız tek fiyat iş yapmıyor. 16 Mbps'lik hız da 170 TL olarak ücretlendiriliyor.
  • Hata TurkNet tarafında olsa bile karşı tarafı suçlayabiliyorlar. (Ref: Mehmet Yılmaz)
  • 1000 Mbps'lik bant genişliğini sadece kendi altyapılarında verebiliyorlar.
  • Kendi altyapıları geniş değil.
Turk Telekom
Artıları:

• Sorun anında direkt altyapı sahibi firmayla iletişime geçiyorsunuz.
  • 7/24 hizmet veren müşteri destek çağrı merkezi
Eksileri:
  • Çok pahalı.
  • Taahhütlü.
Not: Turk Telekom hakkında söylenebilecek çok bir şey yok.

AtlantisNet
Artıları:

• Kendi altyapısı olan yerlerde 1000 Mbps'ye kadar hız sunabilme
Eksileri:
  • Kendi altyapıları geniş değil.
Not: AtlantisNet hakkında söylenebilecek çok bir şey yok. Eğer altyapısı üstündeyseniz geçebilirsiniz. @cLarq kullanıyor ve memnun.

Millenicom neden önermiyorum?
Taahhütlü paketleri yeni abone alımına ve mevcut müşterilerin geçişine kapatıp gelecek zamlardan korunmak isteyenlere bu fırsatı tanımadığı için. Enflasyon dolayısıyla gelecek zammı hesaplayamayıp müşterileri taahhütsüz yani 1 aya zamlanacak fiyatlara zorunlu tutuyorlar. Bundan dolayı önermiyorum artık.

GIBIRnet neden önermiyorum?
Technopat Sosyal'de bot hesaplarla reklam yapmaya çalışan bir firma.

Yukarıda da belirttiğim diğer İSS'ler hakkında bilgim ve deneyimim bulunmamakta.

Umarım İSS seçmede yardımcı olur.
Superonline nerede? 🤔

Furkanozr

80+ Silver

Ekler

• Screenshot_20230106_132718_Chrome.jpg
    Screenshot_20230106_132718_Chrome.jpg
    418.5 KB · Hit: 27

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Superonline nerede? 🤔
Kullanmadım etmedim bilmiyorum o yüzden. Ucuz da değil. O yüzden onu fikir sahibi olmadığım listesine aldım.

@Furkanozr Süper. 109 veya 125 liradan 82 Mbps hız alabilirsin.
Fiyat çizelgesi bu şekilde.
1673001045981.png

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Turknet'de 110/10 hıza 170₺ ödüyorum. Hiç sorun yaşamadım. Hız düşmesi veya kopma olmadı. (3 kere 1 saat boyunca gitti internet. Onlarda gece 3 gibi. Ama 2 yılda normal o kadar.)
Abi zam gelecek. Bu seni rahatsız etmiyor mu?

Gece gitmesinin sebebi fiber kablolar'da bakım çalışması olmasından dolayı:) gündüz yapmıyorlar milleti düşünüyorlar sağolsunlar 😂

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
922,194
Üyeler
143,104
Son üye
Anavrinn
Top Bottom