Neler Yeni

3. Sıfır Ekranda Dalgalanma vs Olan Asus Rog Laptop

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
valla sorunun ne olduğunu da tam anlamadığım için daha fazla bir şey diyemeyeceğim.
Sorunu zaten kimse çözemiyor ama anlamadığım 2 tane Acer laptop sonrası farklı işlemci farklı ekran kartı farklı marka her şeyi farklı olan 2 kat daha iyi bir laptopta da aynı sorun nasıl oluyor

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,032
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
sorunu anlamadım zaten tam olarak. bir şey diyemem. flaşlama mı problem, alt tab mı yapıyorsun oluyor idk. Açıklaman da yok.

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
sorunu anlamadım zaten tam olarak. bir şey diyemem. flaşlama mı problem, alt tab mı yapıyorsun oluyor idk. Açıklaman da yok.
Reis daha ne kadar açıklıyım ne bilmek istiyorsun. Video izlerken de oluyor oyun oynarken de oluyor. Elimde sana attığım video gibi çeşitli videolar var hepsini de eklerim buraya istiyorsan. Açıklayamıyorum bile çünkü bu sorunla ilgili hiç bir video görüntü forumlarda konu vs yok. Bilgisayarla ilgili her şeyi bilen kurumsal bir teknoloji mağazasında çalışan kuzenin var o bile ben hayatımda böyle bir şey görmedim böyle bir şikayetle kimse de gelmedi diyor. Ne açıklamamı istersin bilmiyorum ama okuyacağını bilsem ben sana acer laptop aldığım günden itibaren bile ayrıntılı anlatırım.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,054
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Bataryada da aynı problem oluyor mu?

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Bataryada da aynı problem oluyor mu?
Şarja takılı veya değil fark etmiyor sorun hep var. Bazen çok sık oluyor bazen daha az oluyor. Örnek video da çok belli mesela bazen de sadece ufak bir beyazlık gelip gidiyor gibi. Oyunda oynadım sistemi zora da soktum klasik hiç bişi yokken video da izledim vs oluyor yani hep.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,054
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Şarja takılı veya değil fark etmiyor sorun hep var. Bazen çok sık oluyor bazen daha az oluyor. Örnek video da çok belli mesela bazen de sadece ufak bir beyazlık gelip gidiyor gibi. Oyunda oynadım sistemi zora da soktum klasik hiç bişi yokken video da izledim vs oluyor yani hep.
1711482325353.png

Bu ayarı yapınca değişen oluyor mu? (nvidia kontrol panelinde burası).

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,032
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Alıntıyı görüntüle

Bu ayarı yapınca değişen oluyor mu? (nvidia kontrol panelinde burası).
Şuanda ultimate modda 4070 çalışır halde sorun yaşanıyor. 4070i sadece zora girdiğinde çalışacak şekilde ayarlayınca da bir şey değişmiyor. Farklı mod olması bir şey değiştirmiyor kısacası.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,054
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Şuanda ultimate modda 4070 çalışır halde sorun yaşanıyor. 4070i sadece zora girdiğinde çalışacak şekilde ayarlayınca da bir şey değişmiyor. Farklı mod olması bir şey değiştirmiyor kısacası.
Asus sayfasındaki sürücülerle denediniz mi? Windows update veya Nvidia App/GeForce Experience değil.

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
daha iyi olur, asus rogda yaşadığın her şeyi atabilirsin.
Rog da çektiğim tüm videolar burada. 1 video daha var ama eklemiyor sınır 5 video zaten benzer çoğu. Bu videolar arasında dediğim gibi 4 kere sıfırdan windows kurdum farklı senaryolar denedim her seferinde
Mesaj otomatik birleştirildi:

Asus sayfasındaki sürücülerle denediniz mi? Windows update veya Nvidia App/GeForce Experience değil.
Hocam 4 kere sıfır windows kurdum. Her formatta farklı senaryo. Asus sitesinden indirdim, my asus uygulamasından indirdim, armory create uygulamasından indirdim, en son attığım formatta da windows update ve nvıdıa ekran kartı işlemci driver kurdum sadece diğer site ve uygulamalara bulaşmadan sonuç aynı. Hatta işin içine başka yerleri katınca sorunlar çoğalıyor.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,054
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Hocam 4 kere sıfır windows kurdum. Her formatta farklı senaryo. Asus sitesinden indirdim, my asus uygulamasından indirdim, armory create uygulamasından indirdim, en son attığım formatta da windows update ve nvıdıa ekran kartı işlemci driver kurdum sadece diğer site ve uygulamalara bulaşmadan sonuç aynı. Hatta işin içine başka yerleri katınca sorunlar çoğalıyor.
Windows'u güvenli modda başlatınca da sorun tekrarlanıyor mu?

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,032
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Rog da çektiğim tüm videolar burada. 1 video daha var ama eklemiyor sınır 5 video zaten benzer çoğu. Bu videolar arasında dediğim gibi 4 kere sıfırdan windows kurdum farklı senaryolar denedim her seferinde

windows 10 kurmayı denedin mi peki, çok büyük ihtimalle windowsla alakalı bir sorun. Yazılımsal.

amd de tpm de bu sıkıntıya sebep olabiliyor, bios üzerinden tpm verilerini sıfırlayın.

Top Bottom