Neler Yeni

Ağır hasar kayıtlı araba alınır mı?

Keyfen

80+ Bronze

maury

80+
Asla alınmaz diyenler hayatlarında kaç kere araba aldılar da Asla alınmaz diyorlar?

Ağır hasarlı ya da pert kayıtlı araç alınır. Ancak aldığı hasarı çok iyi bilmen gerekiyor. Hasarın nasıl tamir edildiği de çok önemli. Hava yastıkları, emniyet kemeleri gibi güvenlik donanımlarının çalışıp çalışmadığına ve özellikle orijinal olduğunu bilmen gerekiyor. Bu yüzden çok iyi bir expertize götürmen lazım aracı. Bir de piyasa fiyatının bayağı altında alırsan anca işine gelir. KM düşürülmüş mü, taksi olarak çalışmış mı gibi durumlar da çok önemli.

Aldıktan sonra satılmaz gibi laflar da boştur. Hurdası çıkmış araçlar bile satılır ama Güvenilir biri olmalıdır. Ama ben bunlarla uğraşamam, ben garanticiyim dersen boşa uğraşma. Her zaman sıfır araç tavsiyemdir ama malum fiyatlar nedeniyle toroslar bile 100 bine dayanmış.

Ama şükürler olsun ki TOGG umuz var.

Zecke

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Serkan Gülşen
Asla alınmaz diyenler hayatlarında kaç kere araba aldılar da Asla alınmaz diyorlar?

Ağır hasarlı ya da pert kayıtlı araç alınır. Ancak aldığı hasarı çok iyi bilmen gerekiyor. Hasarın nasıl tamir edildiği de çok önemli. Hava yastıkları, emniyet kemeleri gibi güvenlik donanımlarının çalışıp çalışmadığına ve özellikle orijinal olduğunu bilmen gerekiyor. Bu yüzden çok iyi bir expertize götürmen lazım aracı. Bir de piyasa fiyatının bayağı altında alırsan anca işine gelir. KM düşürülmüş mü, taksi olarak çalışmış mı gibi durumlar da çok önemli.

Aldıktan sonra satılmaz gibi laflar da boştur. Hurdası çıkmış araçlar bile satılır ama Güvenilir biri olmalıdır. Ama ben bunlarla uğraşamam, ben garanticiyim dersen boşa uğraşma. Her zaman sıfır araç tavsiyemdir ama malum fiyatlar nedeniyle toroslar bile 100 bine dayanmış.

Ama şükürler olsun ki TOGG umuz var.
Çok güzel bir anlatım olmuş..aracın geçmişi veya yapılma aşaması bilindiği sürece alınır..alip satmak için değilde genelde uzun süre binmek için ağır hasarlı araca yönelir insanlar..malum fiyatı daha makul olur..Exper tanidigmda vardi bir Peugeot 307 adam almış 50 bin km hasarlı aracı yaptırmış 300 bin hala taş gibi araba diyor..o kadar uyguna almistiki motor vermezler o paraya öyle düşünün ama binmek için aldım diyor önemli olan o

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,976
İsim
Taha Efe
Ağır hasar kayıtlı araba alınır mı? Eğer alınmaz ise neden alınmaz veya alınır ise neden alınır ?
Babam eski galerici söyle diyim Kaput boyalı yada değisen araç ilanını direk kapattırıyor geç bunu diyor bana kaput yazanları geçebilirsin Onun dısında ağır hasarda kaput gibi kritik aksamlar sıkıntılı olabilyor.

İstersen bütce ve isteklerini at bakalım, cünkü Akıl akıldan üstündür derler :DD

Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
emre yokuş
Alınır. Benim aktif kullandığım araç ağır hasarlı. Aracın hasar bölgesine göre değişir tabi. Mesela benim arabam 2017 Renault symbol. Aracımın kazası arka kapıyla birlikte depo kapağının oradaydı. Araç önden çekişli bir araç olduğu için can sıkıcı bir şey değil. 3 yıldır her gün kullanıyorum ve hiçbir sorunum yok. Yani önden çekişli bir araçsa, kazası arkadansa ve yapan ustası iyi ise gönül rahatlığıyla kullanırsın.

Berat_Akpunar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Berat
Babam eski galerici söyle diyim Kaput boyalı yada değisen araç ilanını direk kapattırıyor geç bunu diyor bana kaput yazanları geçebilirsin Onun dısında ağır hasarda kaput gibi kritik aksamlar sıkıntılı olabilyor.

İstersen bütce ve isteklerini at bakalım, cünkü Akıl akıldan üstündür derler :DD
Sadece merak ettim ya daha bütçem yok o kadar :D

100.000Kmde pert araba alacağıma 500.000kmde hasarsız araba alırım. Şasesi, direkleri veya havuzu hasar görmüş aracı toparlayamazsınız ama 500.000kmde ortalama bir araca 100.000TL harcayarak sorunsuz şekilde binebilirsiniz.

TahinPekmez

80+ Silver
Ağır hasarlı araba demek arabanın değerinin yüzde 50 sinden fazla tamir için harcanmış ve o araba ölümlü kazaya bir şekilde karışmış demektir.

Meter90ss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
595
İsim
Mete C. E.
şöyle,
ağır hasar değil, pert kayıtlı araç bile alınır.

önemli olan şu,
sağlamın piyasası ne kadar? siz kaça alıyorsunuz?
aracı kim, hangi şartlar altında onardı?
araç change veya kalitesiz onarım mevcut mu?

şöyle düşünün,
çoğu lüks araç kazaya karıştığı anda pert veya ağır hasar kayıtlı oluyor.
doğru düzgün hasar almadığı halde airbagler açıldığı anda ağır hasar kayıtlı olarak geçiyor.

alttan darbe alan 3 milyonluk bir mercedes'e 1 milyon hasar çıkıyor ve geçmiş olsun ağır hasar kayıtlı.

aracın kazalı hali, kaza tutanakları, onarım & servis bilgileri varsa ve düşeş bulunduysa ağır hasar kayıtlı araç çoğu zaman kelepir oluyor.

Lakin bizim piyasada bu tarz araçların çoğu ''change'' denen başka araç parçaları ile toplanmış araçlar,
zaten ağır hasar & pert kayıtlı araç 4 yaşından büyükse uzak durun.
filo çıkması basit hasarlı aracı da kolay kolay kimse uyguna satmıyor. Bu tarz araçları ufak rent a car firmaları havada kapar zaten, bireysel kullanıcıya 2-3 araçtan toplanmış ilk kazada parça pinçik olan araçları ''sigorta şişirmesi ağır hasar kayıtlı'' olarak itelerler.

Zaten araçtan anlamıyorsanız, cihaz kullanmadan, gerçekten yakın bir usta, kaportacı vb. tanıdığınız yoksa garantili araç alın.
Servise girersiniz, sağlam aracı bozarlar, şu kadar masrafı var derler, kalırsınız.

TwinsR32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Çağlar
Steam
https://steamcommunity.com/id/TwinsR32/
Discord
Twins R32#0331
nerde toplandığına bağlı, nerden kazalı olduğuna bağlı, ne zaman olduğuna bağlı değişir. geçmiş 2-3 yıl önce yaptıysa sigortası düşük çıkar. merdiven altı saçma sapan biyerde toplandıysa airbaglar vs konulmaz o yüzden alınmaz ama serviste vs yapıldıysa dört dörtlük işçilikle alınır. ama unutma ki alırken ucuza aldığın gibi satarken de ucuza satmak zorundasın. satılmaz diyenler ağır hasar kayıtlı arabadan da karlı bir satış bekliyor ki ondan satılmaz satılırken sıkıntı çıkarır demiş. uyguna alıp satarkende uygun yazarsan sıkıntı olmaz. herşeyin bir alıcısı vardır. haa hatasız arabayı sattığın sürede satamazsın ama satılır

SametBuYav

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
393
İsim
cancan
İlgilendiği Kategoriler
Akıllı Telefon
Ağır hasar kayıtlı araba alınır mı? Eğer alınmaz ise neden alınmaz veya alınır ise neden alınır ?
Alıp satmayı düşünmüyorsan alınır ama alıp satacaksan bence alınmaz sorun çıkarır

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hakan Demir
Fiyat olarak çok cezbedici olsa da almam. Değişen motor parçalarının nerede, ne zaman başıma dert açacağı belli olmaz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,821
Üyeler
140,703
Son üye
Mehmet543talha
Top Bottom