Neler Yeni

Akbank vs İş Bankası

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
686
İsim
Muhammet Kürkçü
Sırf üniversiteli akbank programı bile diğer bankaların önüne koyuyor akbank. (programa katılmak için üniversiteli olmaya gerek yok.)

Farex

80+ Bronze
Sizden gelen yorumlar sonucunda ikisi arasında karar kıldım. Birisini seçeceğim. Yaş 18. Kampanya ve borsa işlemlerine, komisyonlara önem veriyorum.
borsa da garanti daha iyi olur basit arayüzü var eğer eft falan biraz ücretleri yüksek dert etmem dersen garanti derim ama öbür türlü iş bankası akbanka bulaşma .

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Sırf üniversiteli akbank programı bile diğer bankaların önüne koyuyor akbank. (programa katılmak için üniversiteli olmaya gerek yok.)
Hocam benim lise stajından kalan maaş hesabı olduğu için fast kesmiyordu sonra üniversiteli Akbank programına katıldım öğrencilik bitince fast keser mi aceba yoksa aynı mı kalır çok kafama takıldı neredeyse her şeyi naystan vsmak akbanka atıp para gönderme işlerini akbankımdan hallediyorum yakında fast yüzünden cebimde para kalmayacak

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
686
İsim
Muhammet Kürkçü
Hocam benim lise stajından kalan maaş hesabı olduğu için fast kesmiyordu sonra üniversiteli Akbank programına katıldım öğrencilik bitince fast keser mi aceba yoksa aynı mı kalır çok kafama takıldı neredeyse her şeyi naystan vsmak akbanka atıp para gönderme işlerini akbankımdan hallediyorum yakında fast yüzünden cebimde para kalmayacak
26 yaşını geçmediğin sürece seni programdan bir anda çıkartacağını sanmıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üniversiteliyi bırak programa katılmak için öğrenci bile olman gerekmiyor sadece 18-26 yaş arası olmak yeterli.

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
514
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Sizin için herhangi bir sıkıntı çıkardı mı acaba? Veya şu an Akbank için daha iyi diyebilir misiniz? Teşekkürler yorumunuz için.
Valla ben yıllardır İşbankasındayım. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Annem emekli olduğundan beri o da İşbankasında. O da memnun. İşcep uygulaması da güzel. Bir bankadan ne beklenilebilir ki zaten

myhtai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Efe Babur
İkisinin de genç kartlarını inceledim. İkisi de güzel bence. Ancak chip para meselesi beni Akbank'a itiyor. Aynı zamanda ailem de Akbank kullandığı için iyi olabilir. Bir de arayüzü falan daha hoş, kartlarını da beğendim. Dikey ve kart numarası üzerinde değil. Teknolojiyi de güzel kullanıyorlar. Akbank alacağım sanırım. Peki ya öyle veri çalınması cart curt gibi durumlar olur mu sizce ileride? Birkaç kere haber çıkmıştı da.

Bünyamina

80+ Gold
İki bankayı da tercih edebilirsin neden seçim yapmak zorundasın ki canın istiyorsa tüm bankalardan da hesap açabilirsin.
Her bir bankanın bir sürü özellikleri olabiliyor.

myhtai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Efe Babur
İki bankayı da tercih edebilirsin neden seçim yapmak zorundasın ki canın istiyorsa tüm bankalardan da hesap açabilirsin.
Her bir bankanın bir sürü özellikleri olabiliyor.
Bankalar içinde çok kaybolmak istemiyorum ya :D ileride sıkıntı olmasından korkuyorum. aklımız ermez, bir şekilde bi bankaya borçlanırız, onu kapatmak için diğerine falan diye diye uzar gider. Ondan çekiniyorum. Benim yaşımdaki birisi için 1 banka gayet kabul edilebilir bana kalırsa. Gerekirse diğer üyeliklerimi de Papara üzerinden yapar, yine cashbackimi alırım.

Bünyamina

80+ Gold
Bankalar içinde çok kaybolmak istemiyorum ya :D ileride sıkıntı olmasından korkuyorum. aklımız ermez, bir şekilde bi bankaya borçlanırız, onu kapatmak için diğerine falan diye diye uzar gider. Ondan çekiniyorum. Benim yaşımdaki birisi için 1 banka gayet kabul edilebilir bana kalırsa. Gerekirse diğer üyeliklerimi de Papara üzerinden yapar, yine cashbackimi alırım.
Zamanla neredeyse tüm bankalarla ilişkin olur. Bu gayet normal bir durum. Bir sorun olmaz. Nasıl kullanacağını bilmen yeterli. Kendini tanıyorsan ona göre reaksiyon alırsın. :D

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Maks 2 banka bence o da maks yani, yoksa kafa çok karışıyor bir yerde borç unutma ihtimalin artıyor.

İstersen hepsinden hesap aç o dert değil de maks ikisini aktif kullan yani 😀

myhtai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Efe Babur
Zamanla neredeyse tüm bankalarla ilişkin olur. Bu gayet normal bir durum. Bir sorun olmaz. Nasıl kullanacağını bilmen yeterli. Kendini tanıyorsan ona göre reaksiyon alırsın. :D
İllaha olur. Oradan maaş, buradan bilmem ne ödemesi derken olur. Şimdilik bu yaşta gerek yok. Zaman bizi zaten bütün bankalara bağımlı ve borçlu edecek gibi :D İlerleyen vakitlerde ihtiyacım olursa yine bir hesap açarım, onu da bilinçli kullanmaya çalışırım :)

Maks 2 banka bence o da maks yani, yoksa kafa çok karışıyor bir yerde borç unutma ihtimalin artıyor.

İstersen hepsinden hesap aç o dert değil de maks ikisini aktif kullan yani 😀
Aynen katılıyorum. Hepsine insan yetişemez zaten. İnsanların bugün bankalara milyarlarca borcunun olması sebebi bu. İnsan tutamaz kendini çünkü. Yarınını düşünmez. Bir şey beğenir, şimdi alayım der, yıllarca taksidini öder. Şu aralar bunlara başvurmadan da eve arabaya ona buna sahip olmak kolay iş değil ama işte. Şimdilik dediğim gibi tek banka yeterli, sonrası için umarım tonlarca banka gerekmez.

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
790
İsim
Furkan ŞENGÜL
kesinlikle iş bankası öneririm

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
İllaha olur. Oradan maaş, buradan bilmem ne ödemesi derken olur. Şimdilik bu yaşta gerek yok. Zaman bizi zaten bütün bankalara bağımlı ve borçlu edecek gibi :D İlerleyen vakitlerde ihtiyacım olursa yine bir hesap açarım, onu da bilinçli kullanmaya çalışırım :)

Aynen katılıyorum. Hepsine insan yetişemez zaten. İnsanların bugün bankalara milyarlarca borcunun olması sebebi bu. İnsan tutamaz kendini çünkü. Yarınını düşünmez. Bir şey beğenir, şimdi alayım der, yıllarca taksidini öder. Şu aralar bunlara başvurmadan da eve arabaya ona buna sahip olmak kolay iş değil ama işte. Şimdilik dediğim gibi tek banka yeterli, sonrası için umarım tonlarca banka gerekmez.
Şahsen benim irademde sorun yok 10 hesap da açsam borca batmam ama ödemesi zor oluyor. 800 o hesapta var 1400 öbür hesapta var şu hesaptaki şu kartta şu gün ödenecek bu kadar borç var derken kafa çorba oluyor. İki hesap çok büyük sorun değil de fazlası hepsini kullanan birine baya kafa karıştırır.

Top Bottom