Neler Yeni

Öneri 🔥Amd🔥Ekran Kartı Almayın🔥

yasssofe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
yusuf bolat
ekran kartı alacaksan Nvidia
işlemci alacaksan intel
anakart ise MSİ
PSU ise cooler
m2 ise samsung
kasayı sorarsan corsair

ben amd aldım arkadaşın kullandığını gayet güzel, ama şu var ayarlarla oynama, oyun kaydetme, driver güncelleme, OC yapma,UV yapma.saf güç baba saf güç
Ben amd işlemci kulanıyorum harika ekran çok başarılı inmar etmem amd nin ekran kartları gibi degil

StjeR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Umut
Ki arayüz olarak AMD >>>> Nvidia. 1990 yapımı arayüzü AMD' nin arayüzü ile karşılaştırmamıştır umarım
Ben iki arayüzü de beğeniyorum, sade olması bana Nvidia konusunda bir -ye sebep olmuyor, ama dediğim gibi tamamen sübjektif. İki markanın da kendine göre - ve +ları var. Yaklaşık 5 yıldır RX580 kullanıyorum, arkadaşın OBS ve Afterburner ile alakalı söylediği sorunların hiçbirini bir kere bile yaşamadım.

yasssofe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
yusuf bolat
5 yıldır amd kullanıyorum oyun ağırlıklı olduğum için gram sorun yaşamadım aga ön yargınız çok fazla adam hiç almamış kullanmamış mesela diyor ki amd çöp :D sen sorun yaşadın diye her amd ekran kartı kullanan sorun yaşıyacak anlamına gelmez bro çok dil dökmüşsün ama kişisel sorun yaşamışsın
Sende yokmu bu sorunlar vallahi ben iki kart degiştirdim aynı şey

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Arz talep. Saf oyun oynayacak adam için DLSS3 haricinde OYUN konusunda avantajı yok nvidianın. Yayıncı adam için ise AMD çöplükten ibaret. İş yapan adam için de AMD çöpten ibaret.
Hayır kesinlikle arz talep değil. AMD hala ekran kartlarında insanlardaki o duvarı yıkamadı, böyle giderse de yıkması zor. Sadece VRAM ve ucuz fiyat vererek çok az ülkede rekabet edebilirsin. İşlemcideki gibi gerçekten bir revizyona ihtiyacı var, sözde yaptılar fakat ortada yapılan hala bence bir şey yok.

İhtiyacı olan bir süre piyasada sessiz kalıp, yeni bir seri, yeni bir yazılım(kernel vs.) ile yeniden geri gelmek. Çıtkırıldım yazılımlar, donanım seçen kartlar ile bunlar olmaz. Çözdüğünü iddaa şeylerin çoğunun çözülmediğini kullanıcılar ortaya çıkartıyor.

Bütçe, tek. vs'ye bakıldığında da Nvidia ile rekabet etmeleri zaten mümkün değil fakat en azından bir durup soruna odaklanıp düzgün bir gelişme içine girebilirler.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,127
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Ben iki arayüzü de beğeniyorum, sade olması bana Nvidia konusunda bir -ye sebep olmuyor, ama dediğim gibi tamamen sübjektif. İki markanın da kendine göre - ve +ları var. Yaklaşık 5 yıldır RX580 kullanıyorum, arkadaşın OBS ve Afterburner ile alakalı söylediği sorunların hiçbirini bir kere bile yaşamadım.
Sadeliği boşver dostum nvidia kullandığım zamanlar (gtx 1070) 1 ayar değiştiriyorum software takla atıyordu kasıyordu iğrenç bir arayüz ve kullanım şekli var. AMD de ayar değişirken zerre takılmıyor etmiyor. Nvidia da kaydederken bile software bir aşağı bir yukarı garip triplere giriyordu.

Nirvana

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Onu biostar bile yapıyo ya. Ben anakart yazılımı kullanmıyorum direkt hiç ihtiyacım olmuyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bundan önceki 590 5500xt 6600 ile de mutluydum. 5500XT ile dünya rekorum da duruyor. Ben 5500xt kullanırken kardeşim de 5500xt kullanıyordu o da mutluydu tek sorunu fan çok ses çıkartıyor klasik asus fanları. Bende nitro vardı. Şimdi kardeşimde Sapphire pulse 6600 bende 6600xt hellhound yine memnunuz
Sadece anakartta değil mouse felan cart curt bildiğin adamlar apple ecosistemi gibi bir sistem kurmuş ondan dolayı eskide olsa kartlardan vazgeçmek istemiyorum yenileride pahalı çünkü bir kere alışmışım sessize alıyorum mis oyuna gelince turbo hiç öyle uğraşmaya gerek yok kendi kendine ayarlıyor.

StjeR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Umut
Sadeliği boşver dostum nvidia kullandığım zamanlar (gtx 1070) 1 ayar değiştiriyorum software takla atıyordu kasıyordu iğrenç bir arayüz ve kullanım şekli var. AMD de ayar değişirken zerre takılmıyor etmiyor. Nvidia da kaydederken bile software bir aşağı bir yukarı garip triplere giriyordu.
Açıkcası ikisini de uzunca kullandım deneyimledim, AMD hala daha kullanıyorum. UV konusunda gerçekten biraz sıkıntı çıkarıyor yalan olmasın, ayarlarımı ince ince yapıyorum, en ufak kasma donma bir şey yok saatlerce kullanıyorum sıcaklıkta düşüyor. Ama PC tekrar açıldığında amd ayarlarımı sıfırlamaya karar veriyor.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,127
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Hayır kesinlikle arz talep değil. AMD hala ekran kartlarında insanlardaki o duvarı yıkamadı, böyle giderse de yıkması zor. Sadece VRAM ve ucuz fiyat vererek çok az ülkede rekabet edebilirsin. İşlemcideki gibi gerçekten bir revizyona ihtiyacı var, sözde yaptılar fakat ortada yapılan hala bence bir şey yok.

İhtiyacı olan bir süre piyasada sessiz kalıp, yeni bir seri, yeni bir yazılım(kernel vs.) ile yeniden geri gelmek. Çıtkırıldım yazılımlar, donanım seçen kartlar ile bunlar olmaz. Çözdüğünü iddaa şeylerin çoğunun çözülmediğini kullanıcılar ortaya çıkartıyor.

Bütçe, tek. vs'ye bakıldığında da zaten Nvidia ile rekabet etmeleriz zaten mümkün değil fakat en azından bir durup soruna odaklanıp düzgün bir gelişme içine girebilirler.
AMD 2017-18 de bırak Nvidia ile rekabeti, piyasa kart çıkaramıyordu. RX 400 serini ısıtıp RX 500 diye koydular önümüze. O zamandan bu zamana ÇOK CİDDİ bir geliş bence. AMD nin zamanında en amiral gemisi kartı 2070 rakibiydi. Zamanla. Şimdi bir sürü teknolojileri var o zaman bir cacık yoktu kayda değer

TahinPekmez

80+ Silver

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,127
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Açıkcası ikisini de uzunca kullandım deneyimledim, AMD hala daha kullanıyorum. UV konusunda gerçekten biraz sıkıntı çıkarıyor yalan olmasın, ayarlarımı ince ince yapıyorum, en ufak kasma donma bir şey yok saatlerce kullanıyorum sıcaklıkta düşüyor. Ama PC tekrar açıldığında amd ayarlarımı sıfırlamaya karar veriyor.
O problem ya yeniden başlatırken ayar sıfırlıyor. O yüzden Afterburner ile yapıyorum ben sıkıntımı çözüyor. Olur o kadar nazar.

Top Bottom