Neler Yeni

İnceleme Asgard Valkyrie V5 DDR4 3600Mhz Bellek

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,049
İsim
Bilal Tepe
Asgard Valkyrie Ram İnceleme

Alıntıyı görüntüle

Ürün Adı: Asgard Valkyrie V5 DDR4 3600 (8x2) Bellek

Alıntıyı görüntüle

Teknik Özellikleri:

Kapasite16GB(8GB * 2)
Frekans3600MHz
Voltaj1.35V
Bellek tipiDDR4
Bellek CAS gecikme süresi18
Sertifikalar:CE,ROHS,FCC, ISO9001
IşıklandırmaRGB

Kutu İçeriği Ve Kutusu :

Kutusundan ramlar haricinde bir çift statik eldiven çıkıyor her ne kadar bu eldiven küçük olsa da böyle küçük detaylar kullanıcı yönünden her zaman artı puan alan unsurlardır.

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Sistemde Nasıl Görünüyor ?

Kamera renkleri farklı gösterdiği için çekimlerim yetersiz kalmış ama rgb aydınlatması canlı duruyor. Kendi yazılımı olmadığı için renklerini anakart yazılımı üzerinden kontrol edebiliyoruz. Benim sistemim de bulunan anakart ve ekran kartı aydınlatması ile uyumlu şekilde sorunsuz çalışıyor. Anakart yazılımı üzerinden modlar arası geçiş yapabiliyoruz.

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

RAM HAKKINDA DETAYLI TEKNİK BİLGİLER

Alıntıyı görüntüle

Ram Hakkında Görüşlerim,

Artıları,932 TL gibi bir fiyattan beyaz ve rgb rami ucuza aldığımı düşünüyorum. Malum beyaz bileşenlerin fiyatları siyah bileşenlere göre biraz daha fazla. Her ne kadar rgb sevmesemde rgb si güzel bir hava katıyor sisteme. Sunduğu özelliklere göre fiyat performans diyebilirim.

Eksileri,Ramin kendi yazılımı bulunmuyor, aydınlatmasını anakartınızın yazılımı üzerinden kontrol edebiliyorsunuz. Bu da her anakart üzerinden kontrol edemeyeceğiniz anlamına geliyor. Yazılım desteklemeyen anakart olarak kullanmak isteyenler için ram,rainbow modda çalışıyor. Bir diğer eksi yönü ramlerin fazla ısınması. Sistemden sökünce elime alınca sıcaklığın yüksek olduğunu hissettim. Başka sayabileceğim eksi yönü yok aslında.

NOT

Çipleri hakkında yorumlarda kötü bir çip üreticisi olmadığını gördüm. İnceleme de hatalarım ve eksiklerim varsa ekleme yaparım. Elimden geleni kısa ve öz olarak anlatmaya çalıştım. İyi Forumlar.
Hocam yarın sipariş etmeyi düşünüyorum fatura vs gonderdilermi guvenlimi

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,281
İsim
SEYF
Evet güvenilirler zaten esnaf adam arayıp sohbet edebilirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayriyetten buraya yazılmamış ama diğer ramlere göre bir tık daha fazla ısınıyor haberiniz olsun. Kingston ramlerin bazılarında nanya Technology kullanılıyor bunda da aynısı var

Ekler

• IMG_20220609_185854.jpg
    IMG_20220609_185854.jpg
    1.2 MB · Hit: 34

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,049
İsim
Bilal Tepe
Evet güvenilirler zaten esnaf adam arayıp sohbet edebilirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayriyetten buraya yazılmamış ama diğer ramlere göre bir tık daha fazla ısınıyor haberiniz olsun. Kingston ramlerin bazılarında nanya Technology kullanılıyor bunda da aynısı var
Biraz fazla ısınsın bişi olmaz bence 😀

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,049
İsim
Bilal Tepe
Ramlerin ortasında 3 tane çizgi var ben sıcakken dokundum boya hafiften kalktı o yüzden yazdım neyse güzel ramler :D
Yemişim boyayı 2100tl 32gb 3600mhz RGB beyaz ram bulmuşum son 3 kalmış ztn

Top Bottom