Neler Yeni

Yardım Gigabyte G24F-2 monitöre OC yapılmalı mı?

Entropi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Z.
Bende biraz araştırmıştım ve en sonunda şunu anladım, monitörde overclock ekran kartındaki gibi işlemiyor, 180Hz aldığında bazı üretilen modellerde sorun çıkabiliyor ve bazılarında çıkmıyor, bunu 180'e alıp deneyebilirsin. Eğer sorun çıkarsa kapatırsın ve her şey eskisine döner 🤷‍♂️
Zararı olacağından ya da sorun olacağından değil. OC yaptığımda monitördeki hangi ayarı kullanamıyorum mesela? Bazı montitörler 1ms moduna alınca ya da OC yapınca flicker free özelliğini kapatıyormuş mesela. Onun gibi şeylerden bahsediyorum nelerden ödün veriyorum diye.

Ben Tümay

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Tümay
Zararı olacağından ya da sorun olacağından değil. OC yaptığımda monitördeki hangi ayarı kullanamıyorum mesela? Bazı montitörler 1ms moduna alınca ya da OC yapınca flicker free özelliğini kapatıyormuş mesela. Onun gibi şeylerden bahsediyorum nelerden ödün veriyorum diye.
Hiç bir şeyden ödün vermiyorsun. Zaten bir çoğu kişide 180Hz açık gelir, bunun sebebini test ederlerken kontrol etmelerine bağlıyorum. Ben 11 ay 180Hz kullandım ve çokta memnundum bir çok oyunda rankım en üst seviyelerdeydi. Şuan benim monitörüm garantide bozulduğu için de yenisini gönderecekler o zamanda 180Hz kullanacağım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
977,320
Üyeler
154,559
Son üye
Ardasaamexe
Top Bottom