Neler Yeni

Günlük ne kadar protein almalıyım(alınmalı)?

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Ozan karışlı
öncelikle herkese iyi forumlar,
Ana sorularım
-yumurta kaç gram protein içerir(yüksek oranda bilgi kirliliği mevcut)?
-55kg 1.67 15 yaşındayım günlük kaç gram protein almalıyım?
antrenmanım
-tam vücut
-cardio(basketbola ilgim var)
-dinlenme günü
bu şekilde.
ve eğer tecrübeleriniz varsa aktarırsanız sevinirim ailem protein tozu kullanmama izin vermiyor yani yumurtadan alıcam.günde kaç yumurta yemeliyim?
yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

yenigeldim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
927
İsim
icardi
Protein tozu çok gerekli değil. Zaten içinde tatlandırıcı falan var şeker hastalığına sebep olabiliyor boşuna kullanma.

Yağsız vucüt ağırlığı x 1,5-2 gr protein alabilirsin. %10 yağ desek. 75-100 gr protein yeterli olur.

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,408
İsim
Emir
1 yumurta 6gr protein,sporda definasyon ve bulk donemi var biliyorsun.Bulkta kas kutlen x 1 ,definede 1.5x diye biliyorum.Proteini genelde hayvansal gidalardan alman lazim,bitkiselde sindirimi verimli olmuyor.Protein olarak sayilmiyor genelde.15yasindasin bende senin yaslarinda baslamistim su an 18yasindayim.Aile evinde oldugun icin beslenmeni de tam ayarlayamazsin o yuzden tek tavsiyem hazir gidalardan uzak dur,Cok yagli seyler yeme o kadar.Gerisi zaten cok onemli degil.

Dipnot:yesillik yemeyi ihmal etme

Protein tozu konusuna girersek supplement dedigimiz seyler zararli degl benimkilerde karsi cikiyordu ama zorla kabul ettirdim.Zamanla seninkilerde kabul eder

Antrenman konusuna girersek guray aydin hipertrofi yapabilirsin kardiyolari da antrenman sonu maks egim dusuk hiz(4-5)20 dk,bu zamanla artabilir.Bulkta da definasyonda da yapman sart.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,286
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mehmet
Spor öncesi kutunun içinde ölcü için var ondan 2 tane at çok atarsan hastanelik olabilirsin kap yoksa 1 Yemek Kaşığı Full oy

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,286
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything

Hamit Altıntop

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,863
İsim
Kemallettin Kubat
yumurtada nerede 20gr protein var öyle olsa kahvaltıda 80 gram protein mi alıyorum her gün :d 5-7 arası protein var yumurtada m-l civarında
1 yumurtada değil 100 gram yumurtada var o protein.

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,408
İsim
Emir

GTX 1050 Tİ

80+ Bronze
öncelikle herkese iyi forumlar,
Ana sorularım
-yumurta kaç gram protein içerir(yüksek oranda bilgi kirliliği mevcut)?
-55kg 1.67 15 yaşındayım günlük kaç gram protein almalıyım?
antrenmanım
-tam vücut
-cardio(basketbola ilgim var)
-dinlenme günü
bu şekilde.
ve eğer tecrübeleriniz varsa aktarırsanız sevinirim ailem protein tozu kullanmama izin vermiyor yani yumurtadan alıcam.günde kaç yumurta yemeliyim?
yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.
Kilonun 1,5-2 katı protein almalısın. Protein tozu alsanda almasanda fark etmez tüm protein ihtiyacını yumurta ile karşılamaya çalışma ileride kolestrol sorunu ortsya çıkar. Tevum goğüsü f/p'dir.

Top Bottom