Neler Yeni

Rehber Hala PS4 alınır mı?

-Cenker

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,323
İsim
Cenker Çaylan
Hala PS4 alınır mı?

Bu soruyu bu aralar forumda sıkça görmeye başladım.

Bir rehber hazırlamak istedim.
İlk rehberim olacak bu. Hatalarım olursa affola.

O zaman yavaştan başlayalım.

PS4 Hala alınır mı?

Evet, alınır. PS4 şuan en güncel konsol fakat bir iki hafta içerisinde malumunuz PS5 çıkışını gerçekleştirecek.

Peki bu PS4'ün fişini çekecek mi?

Tabi ki, hayır.
Siz rahat olun. PS4'e en az 3 yıl boyunca daha oyun çıkmaya devam edecek. Üstüne üstlük PS5 oyunu olarak duyurulan Spiderman Miles Morales, Horizon Forbidden West gibi oyunlar PS4'e de çıkış yapacak, ayrıyetten bunun gibi bir kaç oyun daha olacaktır.

Bunları bir kenara bırakırsak hali hazırda PS4'e çıkmış binlerce oyun, çıkacak olan onlarca oyun var. Yani PS4 alırsanız oyunsuz kalma durumunuz olmayacak, olması imkansız zaten :D.

God Of War, The Last Of Us 1-2, Uncharted serisi gibi sadece konsol alma sebebi bile olan oyunlar bu oyunların içinde. PS4 alırsanız oyun zevkinin dibine vurabilirsiniz, şüpheniz olmasın.

Gelelim bir diğer konuya,

PS4 Slim, Pro ve Fat model, hangisini tercih etmeliyim?

Cevabı basit. Bütçeniz yetiyorsa kesinlikle PS4 Pro, eğer olmazsa Slim. Fat model son seçeneğiniz olsun. Gerek aşırı ısınma, gerek teknik arızalar gereksiz fazla ve bunlarla uğraşmak istemezsiniz.

Peki neden Pro öneriyorum? Çok daha iyi bir donanım sayesinde oyunlarda daha iyi ve daha stabil performans vermesi almak için en büyük sebep. Slim ya da Fat model PS4 alırsanız Red Dead Redemption 2, Horizon Zero Dawn gibi oyunlarda yer yer FPS düşüşüne rastlamanız mümkün ve bu da hoş bi durum değil.

(Buraya bir parantez açmak istiyorum, merak eden arkadaşlar olabilir. Slim ve Fat kasanın donanımsal olarak hiç bir farkı yok fakat Slim çok daha stabil ve az enerji harcayan bir alet)

Neden PS4 Pro tercih etmeniz gerektiğini de anlattığıma göre bir diğer konuya geçebiliriz.

Yine karşılaştığımız bir soru.

PS4 Pro alacağım ama sahip olduğum TV 4K değil, yine de almalı mıyım?

Evet, almalısın çünkü üstte belirttiğim gibi daha üstün performans veriyor ve en önemli şey ise "Supersampling" modu. Nedir peki bu supersampling modu. Bu mod 2K ve daha alt çözünürlüğe sahip ekranlarda kullanılabiliyor. Bu özellik görüntünüzü 4K'ya yükseltip 1080p ya da 2K ekrana sığdırıyor. Bu da çok daha güzel görsellik ve grafik sağlıyor. Ve bu fark gözle görünür şekilde bariz.

Aşağıya linkini bıraktığım videodan farkı anlayabilirsiniz.

Bir diğer konumuz,

PS4'ün 30FPS vermesi sıkıntı yaratır mı?

Hayır kesinlikle yaratmaz. Ve her oyunda 30FPS vermiyor zaten. COD, Fortnite, Rocket League, FIFA gibi oyunlarda 60FPS oluyor ama RDR2 gibi ağır oyunlarda FPS sabit 30 oluyor. Ve zaten konsolda 30FPS bilgisayardaki gibi göze çarpmıyor, aksine son derece akıcı gözüküyor.

Kanka tamam alalım da oyun fiyatları?

Evet haklısınız oyunlar cidden pahalı, ama PS Plus üyeliği ve PSN kardeşliği diye bir şey var.

PS Plus'a üye olarak her ay 2 tane bedava oyun sahip oluyorsunuz ve ayrıca online oynama özelliğine de sahip oluyorsunuz.*

| PS Plus Ücretleri

| 1 Aylık 40TL
| 3 Aylık 100TL

| 1 Yıllık 240TL

PSN kardeşliği ise oyunu 2 kişinin para birleştirerek almasıdır. Yapılması gereken şey ise, bir hesaptan oyunu almak ve o hesabı herhangi bir cihazda ana hesap yapmak. Böylece iki kişi yarım oyun fiyatına oyunu kendi hesaplarında oynayabiliyor. Ama size tavsiyem tanıdığınız ve güvendiğiniz insanlarla bu işi yapın yoksa dolandırılma şansınız bulunmakta

Son olarak,

Fiyatlar böyleyken sıfır PS4 alınır mı?

Hayır alınmaz. Çünkü fiyatlar aşırı derece yüksek. Tercihiniz temiz bir 2. el konsol bulmak olsun.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Fortnite, Rocket League gibi bedava oyunların dışında, yani ücretli oyunlarda online oynamak için PS Plus üyeliği gerekmekte. FIFA, COD vs gibi.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rehberim buraya kadardı. Okuyan herkese teşekkür ederim. Umarım faydalı olmuştur.
Çok yararlı bir forum olmuş hocam ellerinize sağlık :)

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Kanka dur hemen düşmez ne bekliyorsun. Daha Türkiye'de satışa çıkmadı bile.
kanka oyun fiyatları çoook pahalı
xbox dememin tek sebebi oyunları ve konsolun ucuz olması
eğer ps5 series s gibi bir şey çıkarır ise ve fiyatlar aynı lursa oyun fiyatlarıda çok ucuzlarsa alınır

isikt11

80+ Gold
En İyi Cevap
11
kanka oyun fiyatları çoook pahalı
xbox dememin tek sebebi oyunları ve konsolun ucuz olması
eğer ps5 series s gibi bir şey çıkarır ise ve fiyatlar aynı lursa oyun fiyatlarıda çok ucuzlarsa alınır
Evet öyle tamam da sen orda demişsin ki PS5 çıktı ama hala ucuzlamadı. Ben ona cevap veriyorum dur bi adam akıllı çıksın piyasaya, düşer fiyatı PS4'ün.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Evet öyle tamam da sen orda demişsin ki PS5 çıktı ama hala ucuzlamadı. Ben ona cevap veriyorum dur bi adam akıllı çıksın piyasaya, düşer fiyatı PS4'ün.
malesef pc yolu bize çok fazla oyunum var pc de
xbox için sadece forza horiziobn 3 var

Leurox

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hala PS4 alınır mı?

PS4 Hala alınır mı?

Evet, alınır. PS4 şuan en güncel konsol fakat bir iki hafta içerisinde malumunuz PS5 çıkışını gerçekleştirecek.

Peki bu PS4'ün fişini çekecek mi?

Tabi ki, hayır.
Siz rahat olun. PS4'e en az 3 yıl boyunca daha oyun çıkmaya devam edecek. Üstüne üstlük PS5 oyunu olarak duyurulan Spiderman Miles Morales, Horizon Forbidden West gibi oyunlar PS4'e de çıkış yapacak, ayrıyetten bunun gibi bir kaç oyun daha olacaktır.

Bunları bir kenara bırakırsak hali hazırda PS4'e çıkmış binlerce oyun, çıkacak olan onlarca oyun var. Yani PS4 alırsanız oyunsuz kalma durumunuz olmayacak, olması imkansız zaten :D.

God Of War, The Last Of Us 1-2, Uncharted serisi gibi sadece konsol alma sebebi bile olan oyunlar bu oyunların içinde. PS4 alırsanız oyun zevkinin dibine vurabilirsiniz, şüpheniz olmasın.

Cevabı basit. Bütçeniz yetiyorsa kesinlikle PS4 Pro, eğer olmazsa Slim. Fat model son seçeneğiniz olsun. Gerek aşırı ısınma, gerek teknik arızalar gereksiz fazla ve bunlarla uğraşmak istemezsiniz.

Peki neden Pro öneriyorum? Çok daha iyi bir donanım sayesinde oyunlarda daha iyi ve daha stabil performans vermesi almak için en büyük sebep. Slim ya da Fat model PS4 alırsanız Red Dead Redemption 2, Horizon Zero Dawn gibi oyunlarda yer yer FPS düşüşüne rastlamanız mümkün ve bu da hoş bi durum değil.

(Buraya bir parantez açmak istiyorum, merak eden arkadaşlar olabilir. Slim ve Fat kasanın donanımsal olarak hiç bir farkı yok fakat Slim çok daha stabil ve az enerji harcayan bir alet)

Neden PS4 Pro tercih etmeniz gerektiğini de anlattığıma göre bir diğer konuya geçebiliriz.

Evet, almalısın çünkü üstte belirttiğim gibi daha üstün performans veriyor ve en önemli şey ise "Supersampling" modu. Nedir peki bu supersampling modu. Bu mod 2K ve daha alt çözünürlüğe sahip ekranlarda kullanılabiliyor. Bu özellik görüntünüzü 4K'ya yükseltip 1080p ya da 2K ekrana sığdırıyor. Bu da çok daha güzel görsellik ve grafik sağlıyor. Ve bu fark gözle görünür şekilde bariz.

Bir diğer konumuz,

Hayır kesinlikle yaratmaz. Ve her oyunda 30FPS vermiyor zaten. COD, Fortnite, Rocket League, FIFA gibi oyunlarda 60FPS oluyor ama RDR2 gibi ağır oyunlarda FPS sabit 30 oluyor. Ve zaten konsolda 30FPS bilgisayardaki gibi göze çarpmıyor, aksine son derece akıcı gözüküyor.

Evet haklısınız oyunlar cidden pahalı, ama PS Plus üyeliği ve PSN kardeşliği diye bir şey var.

PS Plus'a üye olarak her ay 2 tane bedava oyun sahip oluyorsunuz ve ayrıca online oynama özelliğine de sahip oluyorsunuz.*

| PS Plus Ücretleri

| 1 Aylık 40TL
| 3 Aylık 100TL

| 1 Yıllık 240TL

PSN kardeşliği ise oyunu 2 kişinin para birleştirerek almasıdır. Yapılması gereken şey ise, bir hesaptan oyunu almak ve o hesabı herhangi bir cihazda ana hesap yapmak. Böylece iki kişi yarım oyun fiyatına oyunu kendi hesaplarında oynayabiliyor. Ama size tavsiyem tanıdığınız ve güvendiğiniz insanlarla bu işi yapın yoksa dolandırılma şansınız bulunmakta

Son olarak,

Hayır alınmaz. Çünkü fiyatlar aşırı derece yüksek. Tercihiniz temiz bir 2. el konsol bulmak olsun.

*Fortnite, Rocket League gibi bedava oyunların dışında, yani ücretli oyunlarda online oynamak için PS Plus üyeliği gerekmekte. FIFA, COD vs gibi.

Rehberim buraya kadardı. Okuyan herkese teşekkür ederim. Umarım faydalı olmuştur.
Ne 4'ü bir 3 alalım yeter bize kırdırırız birde istediğimiz oyunu 5 liraya yükletiriz

Em1rh4an

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
185
İsim
Emirhan Orhan
kral bir aralar 2700 TL'ye mega pack vardı şuan 3700 TL orası ayrı konu neyse ps4 slim + GTA V + DAYS GONE + GOD OF WAR bu oyunlar birde başka bir pack vardı ondada DETROİT BECOME TRASH + LAST OF US + GOD OF WAR var sence hangisi

Alex Mason

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Kağan

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
lan acaba artık 4-5 kiralamayı bırakıp alsam mı işe girip canım last of us, uncharted, spider man gibi oyunları oynamak feci istiyor
Sırf derslerden, hayattan ve yoksulluktan dolayı o kadar uzun zamandır güzelce, rahatça tadını alarak zevk ala ala oyun oynayamıyorum ki içime oturuyor ya. İnşallah şu üniye geçeyim 6 yıl içinde çıkmış bütün oyunları bitirecem.

Sosyalist Çapulcu

80+ Silver
Sırf derslerden, hayattan ve yoksulluktan dolayı o kadar uzun zamandır güzelce, rahatça tadını alarak zevk ala ala oyun oynayamıyorum ki içime oturuyor ya. İnşallah şu üniye geçeyim 6 yıl içinde çıkmış bütün oyunları bitirecem.
Umarım bir gün hepimiz...

Hala PS4 alınır mı?

PS4 Hala alınır mı?

Evet, alınır. PS4 şuan en güncel konsollardan biri fakat bildiğiniz üzere PS5 ve Xbox Series X-S çıkışını gerçekleştirdi.

Peki bu PS4'ün fişini çekti mi?

Tabi ki, hayır.
Siz rahat olun. PS4'e en az 3 yıl boyunca daha oyun çıkmaya devam edecek. Üstüne üstlük PS5 oyunu olarak duyurulan Spiderman Miles Morales, Horizon Forbidden West gibi oyunlar PS4'e de çıkış yapacak (Miles Morales şuan PS4 ve PS5'de erişilebilir durumda), ayrıyetten bunun gibi bir kaç oyun daha olacaktır.

God Of War, The Last Of Us 1-2, Uncharted serisi gibi sadece konsol alma sebebi bile olan oyunlar bulunmakta, PS4 alırsanız oyun zevkinin dibine vurabilirsiniz, şüpheniz olmasın.

Cevabı basit. Bütçeniz yetiyorsa kesinlikle PS4 Pro, eğer olmazsa Slim. Fat model son seçeneğiniz olsun. Gerek aşırı ısınma, gerek teknik arızalar çok fazla ve bunlarla uğraşmak istemezsiniz.

(Fat kasanın iki modeli bulunmakta. Parlak ve Mat model. Parlak model ilk çıkan model ve Mat modele göre daha fazla sıkıntı içermekte. Eğer Fat kasa almak zorunda kalırsanız Mat modeli tercih edin.) (Belirttiği için @Barış Yalçın'a teşekkür ediyorum)

Evet, almalısın çünkü üstte belirttiğim gibi daha üstün performans veriyor ve en önemli şey ise "Supersampling" modu. Nedir peki bu supersampling modu. Bu mod 2K ve daha alt çözünürlüğe sahip ekranlarda kullanılabiliyor. Bu özellik görüntünüzü 4K'ya yükseltip sizin ekranınıza göre sığdırıyor. Bu da çok daha güzel görsellik ve grafik sağlıyor. Ve bu fark gözle görünür seviyede.

Bir diğer konumuz,

Hayır, yaratmaz. Ve her oyunda 30FPS vermiyor zaten. COD, Fortnite, Rocket League, FIFA gibi oyunlarda 60FPS oluyor ama RDR2 gibi ağır oyunlarda FPS sabit 30 oluyor. Ve zaten konsolda 30FPS bilgisayardaki gibi göze çarpmıyor, aksine son derece akıcı gözüküyor.

Evet haklısınız oyunlar cidden pahalı, ama PS Plus üyeliği ve PSN kardeşliği yardımımıza koşuyor burada.

| PS Plus Ücretleri

| 1 Aylık 40TL
| 3 Aylık 100TL

| 1 Yıllık 240TL

PSN kardeşliği ise oyunu 2 kişinin para birleştirerek almasıdır. Yapılması gereken şey ise, bir hesaptan oyunu almak ve o hesabı herhangi bir cihazda ana hesap yapmak. Böylece iki kişi yarım oyun fiyatına oyunu kendi hesaplarında oynayabiliyor. Ama size tavsiyem tanıdığınız ve güvendiğiniz insanlarla bu işi yapın yoksa dolandırılma şansınız bulunmakta. (PSN kardeşliği hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız internette daha detaylı rehberler olabilir, onlara bakmanızı öneririm.)

Son olarak,

*PS Plus sayesinde elde ettiğimiz oyunlar sonsuza kadar kütüphanemizde kalıyor fakat oynamak için aktif olarak PS Plus üyesi olmamız gerekiyor.

Temiz 2.el yanında fifa 19 la ps4 verilir alcaklar iletişime geçebilir benle
Mesaj otomatik birleştirildi:

lan acaba artık 4-5 kiralamayı bırakıp alsam mı işe girip canım last of us, uncharted, spider man gibi oyunları oynamak feci istiyor
Satılık var hocam fifa 19la veriyorum

Temiz 2.el yanında fifa 19 la ps4 verilir alcaklar iletişime geçebilir benle

Satılık var hocam fifa 19la veriyorum
Niye kızdın @Sosyalist Çapulcu

Son düzenleme:
Top Bottom