Neler Yeni

İç dökme | Eşcinselliğin normal olduğu kabulüyle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Ben Tümay

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
544
İsim
Tümay
Sen nasıl hetero oluyorsan...
O mantıkla sormamış kız ve erkek üreyebilir ama erkek ve erkek üreyemez yani dolayısıyla insanın doğasında böyle bir şey olamaz. Kimsenin kararına karışma hakkına sahip değiliz tabii ki sen nasıl mutluysan öyle yaşa.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
O mantıkla sormamış kız ve erkek üreyebilir ama erkek ve erkek üreyemez yani dolayısıyla insanın doğasında böyle bir şey olamaz. Kimsenin kararına karışma hakkına sahip değiliz tabii ki sen nasıl mutluysan öyle yaşa.
O hesapla bakacaksak doğada eşcinsel hayvanlar da var. Şimdi sen hayvana diyebilir misin ki, bu doğana aykırı

Ben Tümay

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
544
İsim
Tümay
Eşcinsel hayvan olmaz. Üreticiydim erkek erkeğe çiftleşen kuşlar gördüm fakat sebebi aşırı kızgınlıktı. Yanlarına dişi atınca direkt gidiyorlardı. Yani bu eşcinsellik olmuyorlar hayvanlar sonuçta aşırı kızgın olunca ne yapacaklar?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Eşcinsel hayvan olmaz. Üreticiydim erkek erkeğe çiftleşen kuşlar gördüm fakat sebebi aşırı kızgınlıktı. Yanlarına dişi atınca direkt gidiyorlardı. Yani bu eşcinsellik olmuyorlar hayvanlar sonuçta aşırı kızgın olunca ne yapacaklar?
Ya escinselden kastım oydu zaten. Yani böyle şeyler doğada var olabiliyor. Biz insanlar düşünen varlıklar, farkında olan varlıklar, duyguları olan varlıklar olarak eşcinselliğe anlam yüklüyoruz.

Ben Tümay

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
544
İsim
Tümay
Ya escinselden kastım oydu zaten. Yani böyle şeyler doğada var olabiliyor. Biz insanlar düşünen varlıklar, farkında olan varlıklar, duyguları olan varlıklar olarak eşcinselliğe anlam yüklüyoruz.
Eşcinsellik o değil ki şimdi sana bir kız gelse kabul edecek misin? Kuşlar kızgınlıktan kafes demiri ile çiftleşiyor :giggle:

GTX 1050 Tİ

80+ Bronze
@Ben Tümay hocamın verdiği örnek yokluk ile alakalı. Peki şimdi size bir soru kaç yaşınızdasınız ve hayatınızda hiç sevgiliniz oldu mu?

Ben Tümay

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
544
İsim
Tümay

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,892
İsim
Sarp Yılmaz
konuya bu efsane video ile hafiften dahil olayım

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Onlar da kızgınlıktan. Erkek erkeğe çiftleşen aslanların yanına dişi atarsan birbirlerini öldürürler onun için
Bonobolar kızgın olmasalar bile yaparlar.
Diğer yandan sonuçta ortada eşcinsel bir aktivite var. Hani yukarıda anlattım biz insanlar kızgınlıktan değil de kendimize has özelliklerimizle anlam yüklüyoruz. İnsanın her hareketi Freud'un deyimiyle libidonun yönlendirilmesi kaynaklıdır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,767
İsim
Doruk
İlgilendiği Kategoriler
Tarih
Merhaba, bu biraz iç dökme konusu biraz soru konusu vs.
Öncelikle bir şey söylemek istiyorum. Biliyorum dalga geçenler olacaktır, sapık, sapkın olarak tanımlayanlar olacaktır. Ama önemli değil. Takmıyorum pek.
Kendimi gay olarak tanımlıyorum.
Şimdi ben uzun zamandır kendimi bastırıyordum. Baya uzun zamandır. Bu içten içe beni yordu. Cidden yordu. Şu an majör depresyon hastasıyım. Tabii ki tek bu neden olmadı, benim depresyonum bir paket; genetik, mizaç, sosyal olaylar vs. Bir de bu.
2 kere intihar girişiminde bulundum.
Neyse, bu durumu psikiyatristim ile paylaştım ve normal olduğunu, bir hastalık veya düzeltilmesi gereken bir şey olmadığını söyledi. Bundan sonra araştırmalar yaptım. Dönüşüm terapisi buldum. Fakat bunun baya zararlı olduğunu öğrendim. Yani aslında dönüşüm olmadığını sadece kişiyi bastıran bir uygulama olduğunu öğrendim.
Depresyon sebebiyle sonunda ailem psikolog masrafını karşılamaya OK oldu. Psikoloğu da aynı şekil bunun normal olduğunu söyledi. Cinsel kimlik bozukluğu diye bir şey var ,yok değil ama (biraz konuştuk) benimkinin doğuştan gibi göründüğünü söyledi. Psikoloğumla depresyon tedavisine başladım. Kendimi kabul etmeye, olduğum halimi sevmeye yönelik bir gidişat var. Eskiden eşcinselliğe karşıydım da. Toplumsal normlar doğrultusunda gelişen içsel bir karşıtlık durumu vardı. O da bitti.

Abi ben artık kendimi bastırmıyorum. Yani bir dönemden itibaren bu böyle oldu artık. Zaten tanıştığım bir çocuk vardı. Onla şu an sevgiliyiz. Bu durumu da psikolog sayesinde sağladım. Ve size şu kadar söyleyeyim, aşırı rahatladım. İçimdeki iç sıkıntısı azaldı. Anksiyete azaldı. Depresyon nüksetme sıklığı azaldı. Haftada 3 4 kere epizod (nöbet) geçiriyordum. Şimdi 1 aydır nöbet geçirmiyorum. İntihar düşüncelerim azaldı, baya azaldı ,yok gibi, artık sadece düşünce olarak var. Bu düşünceler de tek tük. Sanki yıllarca prangalara vuruldum da çözülmüş gibiyim. Ayrıca duygularım bastırılmış olarak büyüdüm. O da geçti. Artık sevgi, üzüntü vs. hissedebiliyorum.

Şimdi biri bana tedavi ol ya da kendini bastır derse ona diyeceğim şey şu olur, kolaysa sen bastır. Yani bu durum o kadar kolay değil. Artık her gece intiharı düşünmekten yoruldum. Şu an mutluyum, sağlıklıyım. Bu durumu bozmaya niyetim yok.

Sadece içimi dökmek istedim ve şu soruyu sormak istiyorum: "Eşcinselliğin normal olduğu kabulüyle ilgili ne düşünüyorsunuz?"
Seni aşırı şeriatçı islamcı zamanından beri tanırım. Sonunda mutlu olabilmene sevindim. Sana ruh hastası akıl hastası gibi ithamlarda bulunan özgürlükten bihaber türkolara aldırma. Homofobikliği ve ırkçılığı doğru bulan özgürlük düşmanları hepsi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,796
Üyeler
140,700
Son üye
Skyntex
Top Bottom