Neler Yeni

Yardım iPhone 12/13 Yurt Dışı Almak Mantıklı Mı?

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Biliyorsunuz ki sıfır iPhone fiyatları uçtu gitti. E tabi milli sitelerimiz olan Sahibinden ve Letgo'ya bakmaya başladım ben. Bir ara 14.500₺'ye iPhone 13 128GB Kırmızı %93 Pilli buldum ve distribütör garantiliydi ancak annemi ikna edene kadar satıldı bile. O telefonu kaçırdıktan sonra o fiyatlarda o seçeneklerde iPhone 13 kalmadı. Ya gerçi benim oturduğum yere yakın iPhone 13 Pro 128GB'yi 12.000₺'ye satan bir yer var ama... İşte maksimum ne kadar güvenebilirsin? Adam kesin olarak onun süresini uzattırıyordur sürekli. Bu yasal değil biliyorum, peki bir problem çıkartır mı? Zor bir durumda kalmazsam büyük ihtimalle böyle bir telefon almam ancak fikir olarak aklımda bulunsun istedim.

E şimdi güvenlik açısından yakın yerden bakıyorum, burada 16.000₺'den düşük iPhone 13 ilanı bulamadım. Fakat konumu tüm Türkiye olarak yapınca baya bir sürü "sözde düzgün" 14.500-15.000₺'ye falan iPhone 13 128GB çıkıyor. Sahibinden de o kadar ucuza yok, orada 16.500₺'den başlıyor. Letgo'dakiler önceliğim fakat uzak mesafeden aldığım için ve Letgo'da da "bildiğim üzere" Sahibinden'deki gibi "Param Güvende" gibi bir şey yok. Ben neye göre güvenip alacağım ona da aşırı kararsızım.

Kısacası sormak istediğim şey:
1) Yurt Dışı telefon alınır mı? Alınırsa nasıl bir süreç izlemem lazım?

NOT: Evet biliyorum 15.000₺'ye Android de var ama Android'den artık iğreniyorum.

33rreenn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
eren avşar
düz al apple ime atılmıyor 2700 verip kayıt ettirmen lağzım

MehmetSG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
MEHMET SÜLEYMAN GÖKSEL
iphone a yasa dışı yollarla imei atılmıyor illa kaçak alıcam diyorsan çift hatlı al ikisininde süresini baya uzattırır sıkıntısız kullanırsın, ya da pasapota 2700 e kaydettirip 3 4 yıl zorunlu kullanır öyle satarsın. karar senin

seniyazdim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
325
İsim
Ali Arslan
Biliyorsunuz ki sıfır iPhone fiyatları uçtu gitti. E tabi milli sitelerimiz olan Sahibinden ve Letgo'ya bakmaya başladım ben. Bir ara 14.500₺'ye iPhone 13 128GB Kırmızı %93 Pilli buldum ve distribütör garantiliydi ancak annemi ikna edene kadar satıldı bile. O telefonu kaçırdıktan sonra o fiyatlarda o seçeneklerde iPhone 13 kalmadı. Ya gerçi benim oturduğum yere yakın iPhone 13 Pro 128GB'yi 12.000₺'ye satan bir yer var ama... İşte maksimum ne kadar güvenebilirsin? Adam kesin olarak onun süresini uzattırıyordur sürekli. Bu yasal değil biliyorum, peki bir problem çıkartır mı? Zor bir durumda kalmazsam büyük ihtimalle böyle bir telefon almam ancak fikir olarak aklımda bulunsun istedim.

E şimdi güvenlik açısından yakın yerden bakıyorum, burada 16.000₺'den düşük iPhone 13 ilanı bulamadım. Fakat konumu tüm Türkiye olarak yapınca baya bir sürü "sözde düzgün" 14.500-15.000₺'ye falan iPhone 13 128GB çıkıyor. Sahibinden de o kadar ucuza yok, orada 16.500₺'den başlıyor. Letgo'dakiler önceliğim fakat uzak mesafeden aldığım için ve Letgo'da da "bildiğim üzere" Sahibinden'deki gibi "Param Güvende" gibi bir şey yok. Ben neye göre güvenip alacağım ona da aşırı kararsızım.

NOT: Evet biliyorum 15.000₺'ye Android de var ama Android'den artık iğreniyorum.
İmei yasal yollarla atılıyor iphone e pandemi sebebiyle var o da. Yani bu sene kapanır uzatma mevzusu yalan olacak. Şu an kullandığın telden simle devam edip diğer işleri 12 den halledersin çift teleofn kullan

Sidar...

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Sidar Özel

Hocam 2 gun once bizim arkadaslta aldı avusturyada avusturya doları ile getiriyorlar suan ona iphone 12 aldı 13 yetismedigi icin iphone 12.600k ya denk geliyor kayit dahil 13 ise 16 k denk geliyor yanı yine yurt disindan almak mantıklı pasaportunuz varsa ve bencede iphone alın cunku satarsaniz ilerde deger kaybı fazla yaşamazsiniz

Mert

80+ Silver
Bence değil. 15000₺ verip uzatma mevzusu kovalanmaz, uzatma olayı kalkarsa elde patlar.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,860
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
IMEI muhabbeti ile yurtiçinden alacağınızdan 3-4k daha pahalıya denk gelecektir, önermem
(yeni iphonelarda imei atmak gibi bir şey yok, seve seve gidip o parayı vereceksin)

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,936
İsim
tümen dağ

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
bende 13 pro max var yurtdışı, 2 gün önce kapandı kullanım süresi dolduğu için sonra e devletten uzattım

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,860
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Yurt dışı en az 2 3 bin daha ucuz ve imei atma var.
IOS 13 üzeri bir iphone cihaza imei atmak imkansız, yeni olarak da belirttim zaten. Ayrıca yurt dışından cihaz alınmasın diye imei fiyatlarına zam geldi. 3 bin civarı olması lazım ve ekstra olarak ta vergi alıyorlar 2k civarı

Gorfo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
740
İsim
Gorfo gorfo
iphone a yasa dışı yollarla imei atılmıyor illa kaçak alıcam diyorsan çift hatlı al ikisininde süresini baya uzattırır sıkıntısız kullanırsın, ya da pasapota 2700 e kaydettirip 3 4 yıl zorunlu kullanır öyle satarsın. karar senin
Kanka ben bulamadım çift hatlı varmı bildiğin satıcı

MehmetSG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
MEHMET SÜLEYMAN GÖKSEL
kaçak telefon satan bildiğim yerler var ama çift hatlı varmı yokmu bilmiyorum iphone hiç sormadım çünkü

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,557
Üyeler
141,310
Son üye
misterberkay
Top Bottom