Neler Yeni

Konsol Savaşları Bitti Kazanan PlayStation "Xbox 3. Parti Yayıncı Oluyor"

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Jacket

80+ Silver
Fanboy'luk kokan leş gibi konu
TM.

Zaten ne yazdım ben alacak olan alır bu uyarılara rağmen bu konsolu ha bu konsolu alıp bir beklentiye girmeyin max 1 2 yıl daha oyun çıkar bu kadar yani sonra atın çöpe gitsin konsol almadan önce bazı insanlar parasını çöpe atmak istemiyor bu konu onlar için var siz gidin önünüze gelene fanboy damgası yapıştırın durun ha hazır eliniz değmişken alttaki YouTube kanalı olan Enis Kirazoğluna da bir fanboy damgası yapıştırın :kekw: :kekw: :kekw: .

Son düzenleme:

Darkone22

80+ Bronze
TM.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zaten ne yazdım ben alacak olan alır bu uyarılara rağmen ha bu konsolu alıp bir şey beklemeyin max 1 2 yıl daha oyun çıkar bu kadar yani sonra atın çöpe konsolu.
Niye çöpe atalım yahu ? Sacmalayin ya lütfen. Hem size bir yazı yazmadım. Üstünüze niye alindiniz onuda anlamadım. Son gelen yorumlara bakarak yazdım.

Jacket

80+ Silver
Dün itibari ile Ben de artık Xbox Series S sahibiyim. İkinci elden 5.250 TL ye 3 aylık bir cihaz aldım. 1080P 2K 4K sırası ile denedim. Oyunlarda görüntü olarak bir pc kadar asla mutlu etmeyeceği çok açık ortada. Fakat Kesinlikle alınmaz anlamınada kesinlikle gelmiyor. TV ile 4K da kesinlikle Single oyunlar çok rahat oynanabilir. 120hz 2k monitör ile warzone fortinte kesinlikle oynanabilir. PS ile kıyaslama yapmıyorum. Çünkü zaten sonuçlar belli. Ben bu fiyata bu ürünün mükemmel olduğunu düşünüyorum açıkcası.
Ben de zaten insanlar parasını çöpe atmasın diye böyle bir konu açtım ortada bir tarafı yüceltip diğer tarafı gömme yok PS5 veya Xbox Series X|S alırsanız ne gibi deneyim yaşarsınız onu yazdım sadece benim sizin yazınıza cevap vermemin asıl sebebi yazınızdaki hataları gidermek ilk önce 4K yı bırak konsol max 1440p ekrana görüntü veriyor ama keşke 1440p çalıştırsa bu konsolun standart çözünürlüğü 900p 838p arası gidip geliyor 1080p oyun sayısı çok nadir online oyunlar Fortnite dediğiniz oyun 544p ye kadar düşüyor konsolda yeni gelen güncellemeden sonra Warzone dediğiniz oyun 120 fps mod 900p nin bile yer yer altına düşerek çamur gibi bir görüntü veriyor 60 fps mod 1128p de çalışıyor 120hz den faydalanmak için TV veya Monitörünüzün HDMİ portu da 2.1 olması şart yani kısaca anlatmak istediğim bu konsolu alan standart çöznürlüğün 900p olduğunu bilsin gerisi beni alakadar etmez ha max 1 2 yıla oyun da gelemeyecek onu da bildikten sonra alsın en azından alacağı cihazın ne vaat etğini bilerek alması kendi açısından daha iyi olur zaten bu konuyu açmamın sebebi bu.

Niye çöpe atalım yahu ? Sacmalayin ya lütfen. Hem size bir yazı yazmadım. Üstünüze niye alindiniz onuda anlamadım. Son gelen yorumlara bakarak yazdım.
Bunu size yazmadım ki ben zaten yazının yukarısında cihazları alınca ne gibi deneyim yaşayacağını yazdığım için beni fanboy olarak damgalayan şahsa yazdım siz üzerinize alınmayın size sadece yazdığınız yazıda hatalar vardı onun için daha yeni cevap yazım.
Screenshot.png

Bu şahsa yazdım.

Son düzenleme:

Darkone22

80+ Bronze
Ben de PS ile kıyaslama yapamadım zaten paranızı çöpe atmayın diyorum ortada bir tarafı yüceltip diğer tarafı gömme yok bu PS5 veya Xbox Series X|S ne vaat ediyorsa onu yazdım ben yazdığınız yazınıza cevap vermemin asıl sebebi yazınızdaki hataları gidermek ilk önce 4K yı bırak konsol max 1440p ekrana görüntü veriyor ama keşke 1440p çalıştırsa bu konsolun standart çözünürlüğü 900p 838p arası gidip geliyor 1080p oyun sayısı çok nadir online oyunlar Fortnite dediğiniz oyun 544p ye kadar düşüyor konsolda yeni gelen güncellemeden sonra Warzone dediğiniz oyun 120 fps mod 900p nin bile yer yer altına düşerek çamur gibi bir görüntü veriyor 60 fps mod 1128p de çalışıyor 120hz den faydalanmak için TV veya Monitörünüzün HDMİ portu da 2.1 olması şart yani kısaca anlatmak istediğim bu konsolu alan standart çöznürlüğün 900p olduğunu bilsin gerisi beni alakadar etmez ha max 1 2 yıla oyun da gelemeyecek onu da bildikten sonra alsın en azından alacağı cihazın ne vaat etğini bilerek alması kendi açısından daha iyi olur zaten bu konuyu açmamın sebebi bu.

Bunu size yazmadım ki ben zaten yazının yukarısında cihazları alınca ne gibi deneyim yaşayacağını yazdığım için beni fanboy olarak damgalayan şahsa yazdım siz üzerinize alınmayın size sadece yazdığınız yazıda hatalar vardı onun için daha yeni cevap yazım.Alıntıyı görüntüle
Bu şahsa yazdım.
Dediğiniz gibi 120hz de oyunlarda varız bir şekilde bozulma olduğu belli. Yani 1080p veremediğinde haklısınız. Yakın yerler güzel gözükse de orta ve uzak mesafe görüntüsü çok bozuluyor. 60 hz bir şekilde kurtariyor. Series x groruntu olarak daha iyi performans sunsada ps5 alıp tr destekli özel oyunlari oynamak daha mantıklı

Jacket

80+ Silver
Dediğiniz gibi 120hz de oyunlarda varız bir şekilde bozulma olduğu belli. Yani 1080p veremediğinde haklısınız. Yakın yerler güzel gözükse de orta ve uzak mesafe görüntüsü çok bozuluyor. 60 hz bir şekilde kurtariyor. Series x groruntu olarak daha iyi performans sunsada ps5 alıp tr destekli özel oyunlari oynamak daha mantıklı
Beni yanlış anlamamanıza sevindim öncelikle yazımı düzgün bir şekilde okuduğunuz için ben teşekkür ederim benim bu konuyu açmamın asıl ana sebebi Türkiye gibi ekonomisi yerlerde olan bir ülkede insanların parasını doğru kullanıp en uzun ömürlü ve en iyi deneyimi yaşayacağı cihazı alması PS5 alırsa hem 3. parti oyunlar performans olarak Series X den daha iyi çalışıyor PS5 de + Sony özel oyunları ve PS Plus Deluxe de binlerce kaliteli oyunu oynayacak zaten PS Plus da PS'nin bu zamana kadar yaptığı özel oyunlarının nerdeyse hepsi de kütüphanede var ve her ay 3 tane verdiği oyun da cabası PS Plus Deluxe yıllık fiyatı 460 TL şu an. PS5 alacak kadar ekonomik anlamda durumu da yoksa ben 2.el PS4 Slim öneriyorum çünkü yazdığım çoğu şey PS4 için de geçerli PS Plus Deluxe alır binlerce kaliteli oyunu kütüphanede oynar ve özel oyun anlamında da 2022 sonuna kadar PS4'e oyun geldi en son çıkan God Of War Ragnarök bile oynayabilir PS4'de ve 2013 den 2023'e kadar çıkan nerdeyse her oyun PS4 de 1080p native çalışıyor çok az bazı oyunlar 972p çalışabilir genel çözünürlük PS4 de 1080p dir ve örnek Fortnite,Call of Duty Warzone 2.0 gibi tüm online oyunlarda PS4 de 60FPS çalışır.

Son düzenleme:

Moren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Abdullah
Xbox Konsolları neden alınmaz bunu size maddeler şeklinde sıralayacağım

1. PS Plus kütüphanesinde Game Pass'den daha çok ve daha kaliteli oyunlar var.
PS+ Extra = 509 PS5/PS4 oyun var Xbox Game Pass de = 368 Xbox Series/Xbox One oyunu var.
burada PS1 PS2 PSP ve PS3 oyunları sayılmadı aynı şekilde Xbox tarafında Xbox 360 ve Xbox Original oyunları sayılmadı yani sistem olarak PS Plus'ta daha güncel ve daha fazla oyun var kaliteyi katmıyorum bile.

Forum da bu konumda PS Plus'a her ay gelen oyunları paylaşıyorum buradan bakabilirsiniz.

2.Xbox Series X performans olarak PS5 in her oyunda gerisinde oyunlar FPS olarak PS5 de sabit 60 verirken Xbox Series X de vermiyor hem dünyanın en güçlü konsolu diye lanse ediliyor hem de bunu yapamıyor ama benim gibi konsol piyasasında uzun süredir olan kişiler Xbox ın doğru bir sözü olmadığını da bilir bu firmayı insanlar Game Pass'den dolayı kullanıcı dostu falan biliyorlar ama bu firma en çok kullanıcı dolandıran firma nerdeyse 2013 ten beri çıkardıkları ürünler hakkında adamların söylediği bir cümle doğru değil hep fiyasko.
FuQ4yWtagAAQ3iz

https://twitter.com/NextGenPlayer/status/1629881840101146627

3.Xbox Series X çıkalı neredeyse 2.5 yıl olacak ve Halo ve Forza dan başka hala 1 tane özel oyunu yok özel oyunu olmayan bir konsolun da almak için sebebiniz olmamalı aynı şeyleri hatta daha iyisini bir PC de yapabilirsiniz zaten.
FuQur1BX0BA9B_d

4.Adamlar en son Redfall diye özel oyun çıkardı oyun rezalet bir şey dalga konusu oldu basında ve oyuncular arasında.
Şu oyuna bakar mısınız koskoca Arkane Studios ne hallere düşmüş utanç verici satın aldığı firmaları da batırıyor böyle bir şirket Xbox ve bu oyun Xbox Series X de 30 FPS çalışıyor 60 FPS de bile çalıştıramamışlar bu rezalet grafikli oyunu sonradan ekleyecekler cidden rezil bir şey.
Ftha_GgXgAEY_XH

FvGJisYWcAEhqRa

FvEm_tUWIAEYPcT

Bu da PS5 in son çıkan özel oyunu Horizon Forbidden West: Burning Shores PS5'e özel geliştirilen DLC'si
CGI gibi grafiklerde 4K 60 FPS sabit akıyor.
FvB_HXbX0AAIRdK

FvB_HzDXoAAw5GS

FvB_IP2XoAISUUC

FvB_IsGWAAQaxQD

5.Çoğunuz Xbox'ı alırken Activision anlaşması ve Call of Duty Game Pass'e gelecek diye aldınız ama anlaşma iptal oldu.

Bu yazdıklarımdan sonra tercih sizin ben sadece kullanıcıları bilinçlendiriyorum ama düzgün şekilde düşünen bir insanın da bu zamanda Xbox alacağını kesinlikle düşünmüyorum almak için sebep yok çünkü.

Yeni Haber!!!!
Arkadaşlar Xbox beyaz bayrağı çekti konsol pazarından çekiliyor. Phil Spencer , Xbox'ın PlayStation veya Nintendo'yu yakalayıp geride bırakabileceği bir senaryo olmadığını, bu nedenle GamePass ve Bulut Hizmetleri olan kendi işlerini yapmak zorunda kaldıklarını söylüyor. Konsol Savaşı resmen sona erdi. Ayrıca Nintendo ve Sony'nin yaptığı kalitede oyunları asla yapamayacaklarını da belirtiyor.

İşte benin bu konuyu açmamdaki en büyük sebep sizin de bu kullanıcı gibi pişman olmamanız içindi zaten ben konuyu açtığımda böyle bir haber de yoktu umarım artık bu konsolu alıp da paranızı çöpe atmazsınız.
screenshot-png.527303
Ağa bir tane dava vardı. Ve Microsoft kazandı artık Xbox tanoyunlar dolacak.

Activision alımından karlı çıkması beklenen Microsoft, çok çeşitli fikri mülkiyet ve oyun geliştirme kaynaklarına sahip olacak. Blizzard Entertainment ve Treyarch gibi büyük oyun stüdyolarının yanı sıra Call of Duty, World of Warcraft ve Candy Crush gibi oyun serilerini Xbox Game Pass gibi hizmetlerine entegre edebilecek.

Jacket

80+ Silver

Activision alımından karlı çıkması beklenen Microsoft, çok çeşitli fikri mülkiyet ve oyun geliştirme kaynaklarına sahip olacak. Blizzard Entertainment ve Treyarch gibi büyük oyun stüdyolarının yanı sıra Call of Duty, World of Warcraft ve Candy Crush gibi oyun serilerini Xbox Game Pass gibi hizmetlerine entegre edebilecek.
Daha satın alım tam onaylanmadı kesinleşmedi yani.

Tamam Ps5 en iyi konsol,playstation harici konsol üreticisi yok anladık(!)
PS4 Slim satışları bile eziyor Xbox Series X|S konsollarını sen ne diyorsun insanlar oyun olmayan boş bir konsol alacağına tonlarca özel oyunu olan bir konsol almayı daha çok tercih ediyor.

Son düzenleme:

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,843
İsim
Akın Taşkan
Ben de zaten insanlar parasını çöpe atmasın diye böyle bir konu açtım ortada bir tarafı yüceltip diğer tarafı gömme yok PS5 veya Xbox Series X|S alırsanız ne gibi deneyim yaşarsınız onu yazdım sadece benim sizin yazınıza cevap vermemin asıl sebebi yazınızdaki hataları gidermek ilk önce 4K yı bırak konsol max 1440p ekrana görüntü veriyor ama keşke 1440p çalıştırsa bu konsolun standart çözünürlüğü 900p 838p arası gidip geliyor 1080p oyun sayısı çok nadir online oyunlar Fortnite dediğiniz oyun 544p ye kadar düşüyor konsolda yeni gelen güncellemeden sonra Warzone dediğiniz oyun 120 fps mod 900p nin bile yer yer altına düşerek çamur gibi bir görüntü veriyor 60 fps mod 1128p de çalışıyor 120hz den faydalanmak için TV veya Monitörünüzün HDMİ portu da 2.1 olması şart yani kısaca anlatmak istediğim bu konsolu alan standart çöznürlüğün 900p olduğunu bilsin gerisi beni alakadar etmez ha max 1 2 yıla oyun da gelemeyecek onu da bildikten sonra alsın en azından alacağı cihazın ne vaat etğini bilerek alması kendi açısından daha iyi olur zaten bu konuyu açmamın sebebi bu.

Bunu size yazmadım ki ben zaten yazının yukarısında cihazları alınca ne gibi deneyim yaşayacağını yazdığım için beni fanboy olarak damgalayan şahsa yazdım siz üzerinize alınmayın size sadece yazdığınız yazıda hatalar vardı onun için daha yeni cevap yazım.Alıntıyı görüntüle
Bu şahsa yazdım.
Sen bana bayağı kurulmuşsun :d

Jacket

80+ Silver
Sen bana bayağı kurulmuşsun :d
Benim kimse ile bir derdim yok bu foruma girdiğimden beri elimden geldiğince insanları bilgilendiriyorum doğru bilgeye yönlendiriyorum sen konumu okumadan gelip fanboyluk kokan leş bir konu demende sıkıntı yok yani.

Tilsch

80+ Bronze
Başlığın sacmaligindan belli zaten.Xbox çıkacak olsa Activision-blizzard ı niye alsın?Ağır fanboysun

Hasanst

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
583
İsim
Hasan Said Tamer
Xbox Konsolları neden alınmaz bunu size maddeler şeklinde sıralayacağım

1. PS Plus kütüphanesinde Game Pass'den daha çok ve daha kaliteli oyunlar var.
PS+ Extra = 509 PS5/PS4 oyun var Xbox Game Pass de = 368 Xbox Series/Xbox One oyunu var.
burada PS1 PS2 PSP ve PS3 oyunları sayılmadı aynı şekilde Xbox tarafında Xbox 360 ve Xbox Original oyunları sayılmadı yani sistem olarak PS Plus'ta daha güncel ve daha fazla oyun var kaliteyi katmıyorum bile.

Forum da bu konumda PS Plus'a her ay gelen oyunları paylaşıyorum buradan bakabilirsiniz.

2.Xbox Series X performans olarak PS5 in her oyunda gerisinde oyunlar FPS olarak PS5 de sabit 60 verirken Xbox Series X de vermiyor hem dünyanın en güçlü konsolu diye lanse ediliyor hem de bunu yapamıyor ama benim gibi konsol piyasasında uzun süredir olan kişiler Xbox ın doğru bir sözü olmadığını da bilir bu firmayı insanlar Game Pass'den dolayı kullanıcı dostu falan biliyorlar ama bu firma en çok kullanıcı dolandıran firma nerdeyse 2013 ten beri çıkardıkları ürünler hakkında adamların söylediği bir cümle doğru değil hep fiyasko.
FuQ4yWtagAAQ3iz

https://twitter.com/NextGenPlayer/status/1629881840101146627

3.Xbox Series X çıkalı neredeyse 2.5 yıl olacak ve Halo ve Forza dan başka hala 1 tane özel oyunu yok özel oyunu olmayan bir konsolun da almak için sebebiniz olmamalı aynı şeyleri hatta daha iyisini bir PC de yapabilirsiniz zaten.
FuQur1BX0BA9B_d

4.Adamlar en son Redfall diye özel oyun çıkardı oyun rezalet bir şey dalga konusu oldu basında ve oyuncular arasında.
Şu oyuna bakar mısınız koskoca Arkane Studios ne hallere düşmüş utanç verici satın aldığı firmaları da batırıyor böyle bir şirket Xbox ve bu oyun Xbox Series X de 30 FPS çalışıyor 60 FPS de bile çalıştıramamışlar bu rezalet grafikli oyunu sonradan ekleyecekler cidden rezil bir şey.
Ftha_GgXgAEY_XH

FvGJisYWcAEhqRa

FvEm_tUWIAEYPcT

Bu da PS5 in son çıkan özel oyunu Horizon Forbidden West: Burning Shores PS5'e özel geliştirilen DLC'si
CGI gibi grafiklerde 4K 60 FPS sabit akıyor.
FvB_HXbX0AAIRdK

FvB_HzDXoAAw5GS

FvB_IP2XoAISUUC

FvB_IsGWAAQaxQD

5.Çoğunuz Xbox'ı alırken Activision anlaşması ve Call of Duty Game Pass'e gelecek diye aldınız ama anlaşma iptal oldu.

Bu yazdıklarımdan sonra tercih sizin ben sadece kullanıcıları bilinçlendiriyorum ama düzgün şekilde düşünen bir insanın da bu zamanda Xbox alacağını kesinlikle düşünmüyorum almak için sebep yok çünkü.

Yeni Haber!!!!
Arkadaşlar Xbox beyaz bayrağı çekti konsol pazarından çekiliyor. Phil Spencer , Xbox'ın PlayStation veya Nintendo'yu yakalayıp geride bırakabileceği bir senaryo olmadığını, bu nedenle GamePass ve Bulut Hizmetleri olan kendi işlerini yapmak zorunda kaldıklarını söylüyor. Konsol Savaşı resmen sona erdi. Ayrıca Nintendo ve Sony'nin yaptığı kalitede oyunları asla yapamayacaklarını da belirtiyor.

İşte benin bu konuyu açmamdaki en büyük sebep sizin de bu kullanıcı gibi pişman olmamanız içindi zaten ben konuyu açtığımda böyle bir haber de yoktu umarım artık bu konsolu alıp da paranızı çöpe atmazsınız.
screenshot-png.527303
Bende PlayStationdan yanayım ama yazıda birkaç hata var aşağıda sıraladım:
1) Yıllara göre PS5'e çıkan oyun listesindeki bazı oyunlar XBOXda da var = Deathloop - Death Stranding - Sifu - Ghostwire Tokyo - Forspoken
2) XBOXSX PS5'e göre kağıt üzerinde daha güçlü bir konsol ama oyunların PS5'te daha iyi performans göstermesinin nedeni bence yapımcıların XBOX için Series S ile de uğraşması

Microsoft satın alımı sonuçlandı bu arada kesin olarak

Ufukizm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Özgür Ufuk
Bende PlayStationdan yanayım ama yazıda birkaç hata var aşağıda sıraladım:
1) Yıllara göre PS5'e çıkan oyun listesindeki bazı oyunlar XBOXda da var = Deathloop - Death Stranding - Sifu - Ghostwire Tokyo - Forspoken
2) XBOXSX PS5'e göre kağıt üzerinde daha güçlü bir konsol ama oyunların PS5'te daha iyi performans göstermesinin nedeni bence yapımcıların XBOX için Series S ile de uğraşması

Microsoft satın alımı sonuçlandı bu arada kesin olarak
Death Stranding Xbox da yok hocam.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
955,780
Üyeler
150,759