Neler Yeni

KÖPEKLERDEN NEDEN KORKULUYOR?

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,302
İsim
Ahmet Sevinç
İnsanlar çok korkuyor halbuki fizik kurallarına göre bakıyorum 4 ayağı yerde sana zarar verebileceği bir tek ağzı var insanlar ise 2 ayağı ve 2 elini kullanabiliyor insanlar daha çok zarar verebilir bana bir köpek saldırmaya çalışsa direk kafasına odaklanırım bir tekmeme bakar
İnsanlar aklı olmasaydı vahşi doğadaki en güçsüz canlılar olurdu ayrıca bir köpek için kol kaybı çok bir şey ifade etmezken insan için hayatının bitmesi gibi anlamlara geliyor

The Last Dragonborn

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
İnsanlar çok korkuyor halbuki fizik kurallarına göre bakıyorum 4 ayağı yerde sana zarar verebileceği bir tek ağzı var insanlar ise 2 ayağı ve 2 elini kullanabiliyor insanlar daha çok zarar verebilir bana bir köpek saldırmaya çalışsa direk kafasına odaklanırım bir tekmeme bakar
Sürü olduğunda ne yapacaksın hocam? Böyle saldırgan köpekler genelde sürü ile geziyor.
Ve köpek de öyle ısırıp bırakmıyor ısırıp onun üstüne de kafasını sallayıp çekiştirirse zaten büyük zarar verir sana.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,302
İsim
Ahmet Sevinç

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Sokaktaki köpeklerin çoğu insanlarla yaşamaya alışmış hayvanlar ve insanlar tarafından şiddet gördükleri için biraz sesini yükseltsen gidiyorlar. Medyada köpeklerle ilgili bir sürü yalan haber yapıldı ve böyle bir algı yaratıldı. Çocuklar masumiyetin simgesi olduğu için bu algıyı yaratmada bu masumiyetten faydalandılar. Güvenli sokaklar dediler ama son birkaç günün haberlerine bakınca bile bunun gerçek olmadığını görüyoruz. Şiddeti daha da körüklediler. Suçlu insanlar önce hayvanlara eziyetle başlıyor bundan zevk alıyor, insanlara yaparken de çekinmemeye başlıyor. Bakalım daha neler göreceğiz..

LEO0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
Cavit Aslan
ama şu açıdan bakmıyorsunuz bu hayvanlar avcı insanlar avcılık kimliğinden uzaklaştılar.
Bu hayvanların bir ağzı seni rahat rahat parçalayabilirler.
Bu hayvanlar genel olarak avlanmaya yönelik evrimler geçirmişlerdir her ne kadar bir kurt kadar olmasa da bunlara sahipler.
Kısacana bir köpek saldırdığında sen tepki bile veremezsin emin ol.
Boyut meselesi değil bu .
Ayrıca herkes dediğini düşünemez ben mesela elim ayağıma dolaşıyor öyle anlarda.
Diyeceğim bu he son olarak bu hayvanlar grup halindeler genelde tekli çok göremezsin ki gördüklerim genelde saldırmıyor pek
pskiloji işi sen korkarsan vuramazsın tabi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sürü olduğunda ne yapacaksın hocam? Böyle saldırgan köpekler genelde sürü ile geziyor.
Ve köpek de öyle ısırıp bırakmıyor ısırıp onun üstüne de kafasını sallayıp çekiştirirse zaten büyük zarar verir sana.
sopa ile vururum

Sokaktaki köpeklerin çoğu insanlarla yaşamaya alışmış hayvanlar ve insanlar tarafından şiddet gördükleri için biraz sesini yükseltsen gidiyorlar. Medyada köpeklerle ilgili bir sürü yalan haber yapıldı ve böyle bir algı yaratıldı. Çocuklar masumiyetin simgesi olduğu için bu algıyı yaratmada bu masumiyetten faydalandılar. Güvenli sokaklar dediler ama son birkaç günün haberlerine bakınca bile bunun gerçek olmadığını görüyoruz. Şiddeti daha da körüklediler. Suçlu insanlar önce hayvanlara eziyetle başlıyor bundan zevk alıyor, insanlara yaparken de çekinmemeye başlıyor. Bakalım daha neler göreceğiz..
hocam onu hiç anlamıyorum zaten yeryüzü bizimmiki başka canlıların hayatlarına etki ediyoruz onların hakkını alıyoruz bu toplama işi tamamen insanların bencilliği

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

sopa ile vururum

hocam onu hiç anlamıyorum zaten yeryüzü bizimmiki başka canlıların hayatlarına etki ediyoruz onların hakkını alıyoruz bu toplama işi tamamen insanların bencilliği
korkmasanda %90 ihtimal sürü şeklinde saldırıyorlar dostum bu hayvanlar sürü şeklinde dolaşıyor genelde ki tek halde saldıranı görmedim ben .
Sorun o asıl tek saldırmayan hayvanlar bunlar .

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Toplama konusunda yasaya göre belediye aldığı hayvanı geri bırakamıyor. Barınaklar zaten dolu. Aldığınız hayvanı ne yapıyorsunuz diye sorunca ya cevap yok ya da geçiştirme cevaplar veriyorlar. Yasaya uyuluyorsa barınak dolu olduğu için kısırlaştırmak için bile hayvan alamayacaklar. Bu da popülasyon artışına sebep olacak.
Barınakları güzel yerler sanırdım, hayvanların açlıktan birbirini yediği videolar var. Daha ne rezillikler var. Bu da başka bir konu..

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,215
İsim
Taha Efe
İste öyle olmuyor bizde bir Köpek vardı türü yukardakiler tarzında (Bunun farkındaydık ona göre eğitim aldı ona göre dikkat ettik)

Bir müsterimizin cocuğu köpeğimizi seviyor, Babam önden uyarmıs Abi bak sevme bu biraz sıkıntı diye.

İsin Sonunda Sonuç:

Çocuğun Kulağı kopmuş ve 4 5 dikişle toparlayabilmişler.

korkmasanda %90 ihtimal sürü şeklinde saldırıyorlar dostum bu hayvanlar sürü şeklinde dolaşıyor genelde ki tek halde saldıranı görmedim ben .
Sorun o asıl tek saldırmayan hayvanlar bunlar .
Knk cözümü su sekilde:

Köpek havlarsa ne kadar korkarsan kork bakma yürü git.

Eğer üzerlerine gelirlerse "Ne Olum,Napıyorsun, Ne Var" gibi sevgi cümleleri ile ortamı sakinleştir.

%90 sıkıntıdan kurtulursun istisna bir durum varsa. Babamda aynısı yasadı aynı zamanda köpekte besledik oradan tecrübe.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

sopa ile vururum

bu hayvanların yeri insanın yanıdır bunların bir yaşam alanı yok yani.
Sen sahiplenmediğin sürece o hayvan hayatta kalamaz dışarda.
Ekmek atmak veya salam vermekle olmuyor o hayvanlara düzenli bakmak zorundayız ve buna şuan ekonomik olarak yetersisiz ki imkansız zaten o kadar köpek için barınağa para dayanmaz.
En mantıklı çözüm bu.
Dünyanın geri kalanında da böyle çözüm bulundu kimse barınaklarla çözmedi ki çözülemez.
Daha beterinden iyidir.
Hayvanlar böyle kontrol altına alınmazsa daha kötüsünü yaşayacaklar .
Araba çarpıyor , psikopat insanların eline geçiyor , kara kuru kekoların elinde oyuncak oluyorlar ve kışın özellikle o hayvanlar soğukta telef oluyorlar aç kalıyorlari.
Ben bu yöntemi şuan mantıklı en iyi çözüm görüyorum.
önemli olan cidden acı çekmemeleri bu süreçte önemli olan o.

İste öyle olmuyor bizde bir Köpek vardı türü yukardakiler tarzında (Bunun farkındaydık ona göre eğitim aldı ona göre dikkat ettik)

Bir müsterimizin cocuğu köpeğimizi seviyor, Babam önden uyarmıs Abi bak sevme bu biraz sıkıntı diye.

İsin Sonunda Sonuç:

Çocuğun Kulağı kopmuş ve 4 5 dikişle toparlayabilmişler.

Knk cözümü su sekilde:

Köpek havlarsa ne kadar korkarsan kork bakma yürü git.

Eğer üzerlerine gelirlerse "Ne Olum,Napıyorsun, Ne Var" gibi sevgi cümleleri ile ortamı sakinleştir.

%90 sıkıntıdan kurtulursun istisna bir durum varsa. Babamda aynısı yasadı aynı zamanda köpekte besledik oradan tecrübe.
hadi onu geçtim de gene bu hayvanlar telef oluyor.
en basidinden yola atlayıp arabaları kovalıyorlar sen istediğin kadar hızlı yavaş git aniden atlayabiliyor yaşadım.
Sadece bizim için de değil onlar için de en sağlıklısı bu onlara da yazık bize de

Son düzenleme:
Alttaki köpekte mi bir tekmene bakar? 🤣🤣😆😆

Ekler

• images (43).jpeg
    images (43).jpeg
    19.1 KB · Hit: 19

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,673
İsim
marilyn
Öyle düşünüyorsan aslanında sadece pençe ve ağzı var insana denk sayilir aslandan niye korkarki bir insan

haiko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
haiko haikoloji
Koku almak için size doğru hareket ederler. Dost mu düşman mı diye. Siz kaçarsanız onun için potansiyel suçlusunuz veya düşmansınızdır. O size doğru havlayarak yaklaşıyorsa gözlerinin içine bakmadan dümdüz durup beklemeniz lazım abi

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,027
İsim
Mert Can Ergün
10 Tane köpek tek sen kim alır maçı

Top Bottom