Neler Yeni

KÖPEKLERDEN NEDEN KORKULUYOR?

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,553
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
2 katın yarma dediğin köpeğin kuyruğunu sallandırmam 2 dakikamı almaz ama hayvan düşmanlarına ne söylersem söyleyeyim anlamazlar
Olm şivava bacağını ısırsa bacağın biyerine girer youtube dan eğitim videoları izleyip kendine güvenme bu kadar.Kendi canına da yazık 80 kilo emekli kafkas çoban köpeğinin akşam yemeği olursun dikkat et.Bana da hayvan düşmanı diyemezsin doğru konuş elimden 3 köpek geçti benim inan senden daha çok hayvanseverimdir.O hayvanları sokakta tutup acı çekmelerini isteyen sizsiniz.

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Olm şivava bacağını ısırsa bacağın biyerine girer youtube dan eğitim videoları izleyip kendine güvenme bu kadar.Kendi canına da yazık 80 kilo emekli kafkas çoban köpeğinin akşam yemeği olursun dikkat et.Bana da hayvan düşmanı diyemezsin doğru konuş elimden 3 köpek geçti benim inan senden daha çok hayvanseverimdir.O hayvanları sokakta tutup acı çekmelerini isteyen sizsiniz.
Her hayvan besleyen hayvan sever mi oluyor ? Elimden 3 köpek geçti demişsin Allah bilir onları sokağa atmışsındır.
Sokakta acı çekmelerini filan isteyen yok, öldürmek çözüm değil.
Köpek bana bir şey yapmaz ondan eminim de bu hayvanlara zarar veren psikopatlardan nasıl korunacağız onu bilmiyorum işte.

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,553
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
Her hayvan besleyen hayvan sever mi oluyor ? Elimden 3 köpek geçti demişsin Allah bilir onları sokağa atmışsındır.
Köpek bana bir şey yapmaz ondan eminim de bu hayvanlara zarar veren psikopatlardan nasıl korunacağız onu bilmiyorum işte.
Rotu şuan halamlar besliyor.Kangalım kendi köyümde çoban köpekliği yapıyor inan senden çok daha zeki bir hayvan.Şuan da aktif jack russel besliyorum yakında baba olacak kendisi.Kafan basmıyor bazı konulara dar görüslü bir kardeşimizsin seninle tartişmayacağım.Allah sağlık sıfa versin.

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Kafan basmıyor bazı konulara dar görüslü bir kardeşimizsin seninle tartişmayacağım.Allah sağlık sıfa versin.
Hayvanlar yaşasın dedik diye yediğimiz hakaretlere bak. Ölsün diyen sağlıklı insan yaşasın diyen hastalıklı oluyor :ROFLMAO:
Yarın bir konu açar uzun uzun anlatırım sokak hayvanları konusunu sende bilgilenirsin biraz

Loading...

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hayvan sevmeyen adam niye 3 tane köpek baksın? Bu algı yaratma çabası ne? Kimse bütün hayvanlar ölsün demiyor zaten. Köpek sokakta olmaz. Çoğu aç ve hastalıklı. Sen bunların böyle yaşam sürmelerini istiyorsan, burada en büyük düşman sensin. Ben durup dururken köpeklerden kovalandığımı bilirim. Zararsız olanlar var mı? Elbette var, bugün gördüm mesela kendi halinde parkta çimenlerin arasında yatıyordu. Ben de köpek besliyorum ama sokak hayvanlarının barınakta kalmalarını uygun görüyorum.

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Yarın bir konu açıp uzun uzun anlatacağım ama bu yazdıklarınızda cevapsız kalmasın. Başka sormak istediğiniz bir şey varsa da ekleyin lütfen.
Hayvan sevmeyen adam niye 3 tane köpek baksın? Bu algı yaratma çabası ne?
Her hayvanı olan hayvan sever olmuyor maalesef. Size bir video ile cevap vereyim, bu kadın hayvan sever mi söyleyin bana.
👉İlgili video
Bunun gibi bir çok olay var. Sokaklar terk edilen evcil hayvanlarla dolu. Bazı hayvan sahipleri köpeklerini rahatça gezdirmek için sokak köpeği istemiyor. ( Bu hayvan düşmanlığı pompalandıkça rahatça gezdirebilecekler mi göreceğiz.)
Yukarıdaki arkadaş "hayvan düşmanı diyemezsin doğru konuş elimden 3 köpek geçti" demiş. Bu cümleden köpeklerin artık onda olmadığını anlıyoruz. Köpeklerin ömrü de normal şartlarda 1-2 yıl olmadığı için, bu hayvanların akıbetini merak etmem normal.
Kimse bütün hayvanlar ölsün demiyor zaten.
Bu kendi vicdanınızı rahatlatmaktan başka bir şey değil. Niğde ve Altındağ'daki olayları gördük. ( Olayları takip etmeyenler bilmiyor veya eksik biliyor olabilir.) Bunlar tespit edilenler. Bunlar hakkında resmi kurumlardan tatmin edici bir cevap alamadım. Niğde'de kampüste bakılan 3 bacaklı siyah beyaz anne köpeğe ve yavruları neden ölmüş hala bilmiyorum. Ya da Altındağ'da yasaklı ırk olan pitbull köpeğin neden kafası yok bilmiyorum. ( Kuduz için demeyin bu hayvan barınakta olmalı zaten kuduz nereden bulaşacak ? Diğer köpeklerden bulaştıysa onların niye kafası var ? Beyin dokusunun alınması için kafa kesilmez kafa tası açılır. Bizim ülkemizde bu kuduz tespit işlemlerini yaptıklarını sanmıyorum.)
Yeni yasayla birlikte bazı mahlukatlar bunu kendine görev bilip kedi köpek ayırt etmeksizin öldürüyor. Bunu yapanlar yakında insanlara da yapabilir. Güncel olaylardan birkaç tane aşağıya bırakayım yine.
👉Dün yaşanan olay ana akım medyada göremezsiniz
👉Yeni olaylardan- hayvanı yakmışlar
👉Hassas içerik- kediler
Her gün 1-2 tane bunun gibi olay paylaşılıyor.
Köpek sokakta olmaz. Çoğu aç ve hastalıklı. Sen bunların böyle yaşam sürmelerini istiyorsan, burada en büyük düşman sensin.
100 yıldır sokakta köpek var. Herhalde barınak güzellemesi yapacaksın. Bende eskiden neden barınağa karşı çıkıyorlar diye şaşırıyordum.
👉Barınakların güzel yerler olmadığını bu videoda anladım
Videonun 3. saniyesinde köpeklerin açlıktan birbirini yediği görülüyor.
Hayvanlar dışkı yapmasın diye su ve mama vermiyorlarmış. Çoğu barınaklarda sürgün edilen çalışanlar çalışıyormuş ve bu insanlar genelde suçlu kişilermiş. Hayvanda sevmediklerini eklemeliyim.
Barınaklara kapasitenin üzerinde hayvan alıp orada hastalıklara maruz bırakınca hayvan sever olmuyorsunuz. Bu olayları bilmediğiniz için vicdanınız rahat tabi.

Ben hayvanların elbette aç ve hastalıklı yaşam sürmesini istemem. Bu belediyelerin görevi, hayvanseverler besleme konusunda zaten yardımcı oluyor. Küçücük alanda hapis hayatı yaşamayı bu hayvanlar hak etmiyor. Bundan dolayı en büyük hayvan düşmanı ben olacaksam olayım.
Ben durup dururken köpeklerden kovalandığımı bilirim.
Sorun olduğunu bende söylüyorum ama böyle bir çözümü kabul edemem.
Yasada üretim çiftliklerine, ithalata, köylülerin damızlık alıp kalan yavruları sokağa bırakması gibi popülasyonu arttıran durumları engelleyen bir madde yokken bana samimi gelmiyor.
Artı olarak belediyeler aldıkları hayvanı yasaya göre bırakamayacakları için kısırlaştırmanın da önü kapanıyor.
Zararsız olanlar var mı? Elbette var, bugün gördüm mesela kendi halinde parkta çimenlerin arasında yatıyordu. Ben de köpek besliyorum ama sokak hayvanlarının barınakta kalmalarını uygun görüyorum.
Zararlı zararsız ayırt etmeksiniz alınıyor. Barınakların kapasitesi sınırlı ve çoğunda kapasitenin üzerinde hayvan var. Alınan hayvanlar ne oluyor ?
Barınaklara yukarda biraz değindim. Açacağım konuda yine değinirim.

Ben bir yanlış görüyorum ve buna karşıyım vicdanen rahatım. Sormak istediğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.

LEO0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
Cavit Aslan
yeryüzü tamamiyle bizim bu arada.
Nasıl senin? depremleri hava yı yağmurları denizleri doğal afetleri kontrol edebiliyormusun neye göre senin kime göre senin Tapu dairelerine göremi senin :d

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,673
İsim
marilyn
Koku almak için size doğru hareket ederler. Dost mu düşman mı diye. Siz kaçarsanız onun için potansiyel suçlusunuz veya düşmansınızdır. O size doğru havlayarak yaklaşıyorsa gözlerinin içine bakmadan dümdüz durup beklemeniz lazım abi
Aynısını ona yapıyorum sahipli bir köpek var yeni taşindiğimda sokakda havlamişti bana geçen uyurken yakaladım aynısını yaşattım havlamayı bıraktı

clayzn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
yunusemre
İnsanlar çok korkuyor halbuki fizik kurallarına göre bakıyorum 4 ayağı yerde sana zarar verebileceği bir tek ağzı var insanlar ise 2 ayağı ve 2 elini kullanabiliyor insanlar daha çok zarar verebilir bana bir köpek saldırmaya çalışsa direk kafasına odaklanırım bir tekmeme bakar
cınse gore degısır kangal senı kovalasın bakalım

Top Bottom