Neler Yeni

Mining Yapımı Haram mıdır?

alifatih

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ali fatih candan
Soru başlıkta ayrıntılı bir şekilde ciddi cevap veriniz lütfen. Ayrıntılı cevap istiyorum.
ailene söyle yaptıkları çoğu şey haram kredi çekmekten tut başkasının arkasından söylenmeye kadar 1 haram daha eklenirse pek bir şey olmaz bu arada haram değil ama caiz de değil yine de ben olsam böyle söylerdim umarım ikna edebilirsin aileni

HAYALETT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
126
İsim
oğuzhan demirhan
müslüman bir ülkede diyanet işleri baskanın maaşını bilen varmı ?

Shimaida

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
galip
Niye haram olsun? Havadan para gelmiyor sonuçta. Ailene söyle kredi çekerken yediğiniz faiz de haram de bu neden haram olsun ki de. Kitlenir kalırlar. Haram değil çünkü ortada bir bilgi işlem var, kripto para işlemlerinin tamamlanması için donanım gücüne ihtiyaç var ben bu kartı kullanarak başkalarının transferlerini tamamlamasını sağlayarak bana ödül veriyorlar. Aslında bu olay tam öyle değil transfer işlemi yapılır işlem yapılan blok bulunur ve bu bloğu bulanlar arasında paylar bölüştürülür, işçiler kendi paylarını alır, havuz kendi payını alır bu bir döngüdür.

uydu3

80+ Silver
Bence haram alın teri yok ama ne olduğu tam belli değil belkide haramdır Bana göre haramdır hiç yapmadım yapamiyacağım
Alın teri yok?????:D Senin bilgisayarın veri işliyor orda ödül kazanıyorsun iş yaptığın için ayrıca giderin oluyor elektrik faturası vs neden haram olsun o zaman maden olan tüm her şey haram altın vs

Basrii

80+ Bronze
ailene söyle yaptıkları çoğu şey haram kredi çekmekten tut başkasının arkasından söylenmeye kadar 1 haram daha eklenirse pek bir şey olmaz bu arada haram değil ama caiz de değil yine de ben olsam böyle söylerdim umarım ikna edebilirsin aileni
Kredi çekmek haram değil, faiz haram.

alifatih

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ali fatih candan
10 bin lira kredi alıp 10 bin lira geri ödemeli krediler var.
tamam fazla uzattık konuyu biz anlaşamadık ben krediden faizi kastediyorum diyorum sen faizsiz kredi örneği veriyorsun hadi hayırlı geceler kardeşim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
986,377
Üyeler
156,025
Son üye
hsynkdgn
Top Bottom