Neler Yeni

Neden Kilo Veremiyorum?

SerhatCC

80+ Bronze
tüm gün aç kalıp inşaatta çalışsan günde 300 gram yakman mümkün değil. seneler önce bir kadın beslenme programına çıkmıştı türk kahvesiyle haftada 4 kilo veriyorum diye sonra baktılar meğerse kahveden dolayı dehidre olup su kaybediyormuş :D bazal metabolizma hızın yaklaşık 2500 kalori civarı çıkıyor 185 boy 120 kilo için sen neye dayanarak 3500 kalori almam lazım dedin bilmiyorum ama 2500 üzeri alırsan kilo veremezsin zaten

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,215
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Neyse Sağoo Reis Biraz Daha deneyecem Ama Gene Bir Ilerleme Olmazsa Farklı Yöntemlere Bakıcam
Deneme hocam, duzgun beslen kalori acigi ver kardiyo yap yeter.
Yesillik yemeyi unutma, kardiyo 30-60dk arasi yeterli

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Düşündüğünden fazla kalori alıyorsundur. Veya yaktığını düşündüğünden az yakıyorsundur başka bir açıklaması olması çok zor. Anca ciddi bir rahatsızlığın, kortizonlu ilaç kullanımı gibi faktörlerin olması gerekir.

Örneğin sen 100 gram nohut kaç kalori yazarak bakarsın 365 kalori görüp hesap yaparsın. Ama kendi yaptığın yemeğe olması gerekenden fazla yağ kullandıysan 400 450 kalori alabilirsin.
Yada porsiyonların farklı gramdadır.

Havalar soğumaya başladığı için terli ter atamayıp ödem atamıyor olabilirsin. Yağ yakıyorsan veya ödem atıyorsan bile aynı sartlar altında tartılmıyorda olabilirsin.
Bağırsak ve mide doluluğu 2 3 kg bile oynatabilir. 2 haftada 500 gram azaldıysan bile bu sebeplerden anlayamayabilirsin.

Keyfen

80+ Bronze
Arkadaşlar 2 Haftadır Spor Yapıyorum Nerdeyse Son 5 Gündür De Sağlam diyet Yapıyorum Ama Nedense Hiç Kilo Veremiyorum Daha Öncedende Spor Yaomıştım Deneyimim Var 2020 de Kötü Beslenmeme Rağmen en az Hergün 200-300 Gram Veriyodum ama kilom Şuan Sabit Ne Düşüyor Ne Artıyor Bazen 100 Grm Alıyorum Moralim Bozuldu Neden Böyle Oldu Acaba Fikri Olan Varmı Ve Bence Almam Gereken Kalori Den Fazlasiyka açik birakiyorum çünki bu kiloda Tahminen 3500 Kalori Fln almam Gerek Ama Ben 2500'ü Geçmiyorumdur
dostum, günlük beslenmeni özet olarak yaz - işini yaz - haftada kaç kez spora gidiyorsun yaz - spor programını yaz - boyunu ve kilonu yaz
ben sana cevapları vereyim

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,580
İsim
Murat Orhan
Arkadaşlar 2 Haftadır Spor Yapıyorum Nerdeyse Son 5 Gündür De Sağlam diyet Yapıyorum Ama Nedense Hiç Kilo Veremiyorum Daha Öncedende Spor Yaomıştım Deneyimim Var 2020 de Kötü Beslenmeme Rağmen en az Hergün 200-300 Gram Veriyodum ama kilom Şuan Sabit Ne Düşüyor Ne Artıyor Bazen 100 Grm Alıyorum Moralim Bozuldu Neden Böyle Oldu Acaba Fikri Olan Varmı Ve Bence Almam Gereken Kalori Den Fazlasiyka açik birakiyorum çünki bu kiloda Tahminen 3500 Kalori Fln almam Gerek Ama Ben 2500'ü Geçmiyorumdur
Haftadan haftaya tartıl 2 haftada ne bekliyorsun hocam? ileriki haftalarda artar verdiğin kilolar bol su iç ve wcden sonra tartıl.

Etoow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
Ertuğrul
Kişiden kişiye değişir, sen devam et sadece hocam bozarsan daha fazla kilo alırsın.
laa eto baba mi benden mi caldin nicki
Mesaj otomatik birleştirildi:

eski nick eto babaydi benimde ondan saka yapiorm

Gerçekten kilo vermek istiyorsan söylediğimi yap, keto diyeti ya da 7 gün boyunca sadece su iç, sadece acıktığında su iç, bol bol su iç bak bakalım nasıl kilo yağ kaybediyorsun

Zultia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Eyüp Aydin
Discord
𝑹𝑵𝑲𝒛𝒖𝒍𝒕𝒊𝒂#4595
Spor olarak ne yapıyorsun
Gym

Gerçekten kilo vermek istiyorsan söylediğimi yap, keto diyeti ya da 7 gün boyunca sadece su iç, sadece acıktığında su iç, bol bol su iç bak bakalım nasıl kilo yağ kaybediyorsun
Hocam bu dedigin mantiksiz bu syaede yaparsam sagliksiz kilo verir kolayca geri alirim 20 kilo felan verdikten sonra vucut geliştirmeye agırlik göstericem o yüzden bu mantıksız olur

tüm gün aç kalıp inşaatta çalışsan günde 300 gram yakman mümkün değil. seneler önce bir kadın beslenme programına çıkmıştı türk kahvesiyle haftada 4 kilo veriyorum diye sonra baktılar meğerse kahveden dolayı dehidre olup su kaybediyormuş :D bazal metabolizma hızın yaklaşık 2500 kalori civarı çıkıyor 185 boy 120 kilo için sen neye dayanarak 3500 kalori almam lazım dedin bilmiyorum ama 2500 üzeri alırsan kilo veremezsin zaten
2500 alti aliyorumdur gene ama ölçuler ve belirli bilgilerle hesapladim 120 kilo adama minumum 3k çıkar hocam nasıl 2500 oldu bu iş

Düşündüğünden fazla kalori alıyorsundur. Veya yaktığını düşündüğünden az yakıyorsundur başka bir açıklaması olması çok zor. Anca ciddi bir rahatsızlığın, kortizonlu ilaç kullanımı gibi faktörlerin olması gerekir.

Örneğin sen 100 gram nohut kaç kalori yazarak bakarsın 365 kalori görüp hesap yaparsın. Ama kendi yaptığın yemeğe olması gerekenden fazla yağ kullandıysan 400 450 kalori alabilirsin.
Yada porsiyonların farklı gramdadır.

Havalar soğumaya başladığı için terli ter atamayıp ödem atamıyor olabilirsin. Yağ yakıyorsan veya ödem atıyorsan bile aynı sartlar altında tartılmıyorda olabilirsin.
Bağırsak ve mide doluluğu 2 3 kg bile oynatabilir. 2 haftada 500 gram azaldıysan bile bu sebeplerden anlayamayabilirsin.
Dediklerinize dikkat edicegim ve birileri şey demişti vucut koruma mekanizmasına girmiştir 1 hafta sonra felan vermeye başlarsın bu doğrumu

Zultia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Eyüp Aydin
Discord
𝑹𝑵𝑲𝒛𝒖𝒍𝒕𝒊𝒂#4595
dostum, günlük beslenmeni özet olarak yaz - işini yaz - haftada kaç kez spora gidiyorsun yaz - spor programını yaz - boyunu ve kilonu yaz
ben sana cevapları vereyim
Ortalama olarak sabah 2 yumurta salatalik domates okul icin şuan müsait olmadiğimdan 2 tane çavdar ekmekli labne ve hindi fümeli sandiviç götürüyorum herhalde en ağir besinim budur akşamda haşlanmış tavuk veya yağsız kıymadan köfte yapıyorum eğer bir sıkıntı olmazsa

TP Jougan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
147
İsim
Emirhan Savaş
sa bu konuda banada yardımcı olucak varmı yaşım 17 168 170 arasıyım kilom: 86 (102) den düstüm uzamak istiyorum ve hani baya yiyorum aslında ama kalorisi az şeyler yiyorum
Örnek öğünlerim:
Sabah 3 yemek kaşığı yulaf 1 bardak laktozsuz süt 1 adet muz
öğlen yarım tavuk göğüsü ortalama 250 gr falan
akşam sebze yemeği bazen gene tavuk oluyor
bunun yanında bir öğlen antreman sonrası protein tozu 2 ayda ağırlıklarım 2 katına çıktı ortalama
birde d3 vitaminine başlıyağım
benim merak ettiğim soru şu nasıl kalori almamı arttırabilirim cheat day yaptım geçen hafta 300 gr vermişim bu nasıl oluyor

Zultia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Eyüp Aydin
Discord
𝑹𝑵𝑲𝒛𝒖𝒍𝒕𝒊𝒂#4595
sa bu konuda banada yardımcı olucak varmı yaşım 17 168 170 arasıyım kilom: 86 (102) den düstüm uzamak istiyorum ve hani baya yiyorum aslında ama kalorisi az şeyler yiyorum
Örnek öğünlerim:
Sabah 3 yemek kaşığı yulaf 1 bardak laktozsuz süt 1 adet muz
öğlen yarım tavuk göğüsü ortalama 250 gr falan
akşam sebze yemeği bazen gene tavuk oluyor
bunun yanında bir öğlen antreman sonrası protein tozu 2 ayda ağırlıklarım 2 katına çıktı ortalama
birde d3 vitaminine başlıyağım
benim merak ettiğim soru şu nasıl kalori almamı arttırabilirim cheat day yaptım geçen hafta 300 gr vermişim bu nasıl oluyor
Hocam vucut kilo vermeye alisinca arada bi cheat day yada spora gitmesende verio kendi kendine bended eoluyodu

Top Bottom