Neler Yeni

pepsi max kilo aldırır mı

kraxius

80+ Bronze
hocam canın çekince gidip burger ye tatlı ye , böyle kilo vermek olmaz , kilo verme işi başlı başına disiplin ve irade
burger le tatlı daha beter hacı farkın da mısın onda en azından kalorisi düşük tatlı ve hamburger kaç kalori hadi pepsi max ta da tatlandırıcı var ama burger ve tatlı pepsi max yanında daha beter onu ben salonda yakıyorum 500 kalori alıyorsam 600 yakıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hiç bi şey olmaz aksine sürekli çişe çıkarır ödem atarsın
harbi mi diyon la.

oguzhnsrmn

80+ Gold
En İyi Cevap
8
burger le tatlı daha beter hacı farkın da mısın onda en azından kalorisi düşük tatlı ve hamburger kaç kalori hadi pepsi max ta da tatlandırıcı var ama burger ve tatlı pepsi max yanında daha beter onu ben salonda yakıyorum 500 kalori alıyorsam 600 yakıyorum.

harbi mi diyon la.
Arkadaşlarımız saçma bilgiler vermiş şuana kadar tatlandırıcıların insan üzerinde OLUMLU, OLUMSUZ bir etkisi bulunamamıştır, hayvan deneylerinde bazı bulgular mevcut fakat insan üzerinde ne kadar etkili bilemeyiz. Belki ilerde sıkıntı çıkarabilir kimse bilemez ama yarını düşünürken bugünü kaybetmeyelim bizde insanız yahu.

Arkadaşlarımız saçma bilgiler vermiş şuana kadar tatlandırıcıların insan üzerinde OLUMLU, OLUMSUZ bir etkisi bulunamamıştır, hayvan deneylerinde bazı bulgular mevcut fakat insan üzerinde ne kadar etkili bilemeyiz. Belki ilerde sıkıntı çıkarabilir kimse bilemez ama yarını düşünürken bugünü kaybetmeyelim bizde insanız yahu.
Ayrıca tatlandırıcıların bir çoğu (yapay olmayanların) bitki bazlı olduğunu söylemekte fayda var.
bkz. Stevia

Borders

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Ne desem boş
Sağlıkla ilgili kitaplar okudum, bir tanesinde yapay tatlandırıcıların normal basit şekerden daha fazla bile kilo aldırabildiği dahi yazıyordu. Buradaki arkadaşlar "aldırmaz" diye sallamışlar, keşke öyle olsaydı.

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,058
İsim
Berk
çok kola içesim var 1 litre pepsi max 0 kalori yazıyor önceden içiyordum kilom 91 boy 174-175 arası 75-80 kilolara inmeye çalışıyorum aldırır mı kilo içesim var çok.
kalori olarak düşünüldüğünde besin değerinde ne yazıyorsa o dur. şekersiz asitli içeceklerde kalori 0 dır. Belki benim bilmediğim bazı farklı içeriğe sahip olanlar da kalori vardır.

Top Bottom