Neler Yeni

Raven Coin (RVN) Mining Yardımlaşma ve Bilgilenme Konusu

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,044
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
1060 3gb ile yapılabilir ama başlamadan önce sisteme restart atmak lazım. En az 2828 mb boş vram lazım. En sağlıklısı HiveOS
Mining için en iyisi HiveOs kullanmak şahsi düşünceme göre.
1060 3GB'i internet kafede görmüştüm.Masa boş olduğunda açıyor geri de kapatıyordu.
Peki sizce GTX 780 3gb tahmini ne kadar verir?
Rvn değerleri için kaynaklar sınırlı.
Araştırma yapayım eğer bir kaynak bulursam etiketlerim ama eski kartlar yılların yorgunluğu sebebi ile çok mantıklı değil bana kalırsa.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,155
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Mining için en iyisi HiveOs kullanmak şahsi düşünceme göre.
1060 3GB'i internet kafede görmüştüm.Masa boş olduğunda açıyor geri de kapatıyordu.

Rvn değerleri için kaynaklar sınırlı.
Araştırma yapayım eğer bir kaynak bulursam etiketlerim ama eski kartlar yılların yorgunluğu sebebi ile çok mantıklı değil bana kalırsa.
GTX 780 muhtemelen desteklenmiyor.

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,399
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, PC Oyunları
RX570 4GB ile nasıl sonuçlar alırım? MH değerim ne kadar olur?

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,305
İsim
Yiğit Aralim
1650 Super stok halde 10.5-11 arası alıyor. OC ile ben 12.5-7 arası alıyorum.

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,044
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
  • Beğen
Reaksiyonlar: Ciri

MrBonapart

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Oğuzhan
Steam
https://steamcommunity.com/id/MrBonapart/
Discord
Bonapart#5796
1050ti Laptopla mantıklı mıdır? Çok nadir kullanıyorum hep boşta duruyor.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10

MrBonapart

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Oğuzhan
Steam
https://steamcommunity.com/id/MrBonapart/
Discord
Bonapart#5796

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,044
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret

Adem Türk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
646
İsim
Adem Türk
Selamlar Saygılar ve Sevgiler
Değerli Donanım Arşivi Forum üyeleri

Bu konu altında eğer RVN mining yapıyorsanız kart değerlerinizi paylaşabilir aynı zamanda herhangi bir bilginiz yoksa da soru sorarak yardım alabilirsiniz.
Alıntıyı görüntüle

Bilindiği üzere son dönemlerde revaçta olan ekran kartları ile kripto para madenciliği herkes tarafından duyulan ve gündemde sürekli bulunan bir konu.
Birçoğumuzun elinde belli özelliklere sahip ekran kartları mevcut fakat her ekran kartında en çok bilinen ETH madenciliği verimli bir şekilde yapılamamakta.
Bu duruma alternatif olarak 4GB VRAM'li kartlar ile yapılabilen ve hem kazım zorluğu çok yüksek olmayan hem de (benim ön görüme göre) değerlenebilme ihtimali bulunan Raven Coin Mining'ini ele alacağız ve bu konu altında birbirimize yardımcı olacağımızı düşünerek bu konuyu açma ihtiyacında bulundum.

Bu konuyu açmak için deneysel olarak bir süreliğine mining yaptım ve elime güçlü kartlar geçerse onlarla tekrar devam etmeyi düşüneceğim ,yeni kartların değerlerini de konu altında paylaşırım.
Anlık olarak mining yapmasam da deneyimlerimi hem aktarmak hem de farklı kartlar için ayar ve mh değerlerini bulup insanlara yardımcı oluruz diye düşündüm.

Deneyimlerim ile başlamak istiyorum:
Yaklaşık 3 hafta önce 2 adet GTX 1050Tİ 4GB Zotac ekran kartı 1 adet de riser alarak 1 hafta belli aralıklar ile kazdım.

Elimdeki kartlara uyguladığım ve en verim aldığım sıcaklığı da sabitlediğim ayarlar şu şekilde:

Zotac GTX 1050Tİ 4GB
Power Limit: %85

Core Clock: +100
Memory Clock: +450
Fan Speed: %60 sabit.(Sessiz sayılır)

İnternette aynı kartın farklı farklı ayarlarına rastladım ve denedim fakat benim kartımın hem bellek kalitesi hem de yorgun bir kart olması sebebi ile (İnternet Cafe Çıkması) o değerlerde ya crash yedim ya da kartın sıcaklık değerleri beni memnun etmedi.
İnternetteki araştırmalarıma göre 1050Tİ ile 7MH'e kadar ulaşabilenler var fakat sıcaklık değerleri pek elverişli değil.

Yukarıdaki ayarlar ile 60 derece sabit bir şekilde kartlar mining yapabiliyordum.

Aldığım Mh değerleri ise :
6.5Mh ile 6.7MH arasında oldu.
(Arkada hiçbir açık uygulama bulunmamakta minerdan başka )
T-rex miner kullandığımı da belirteyim.

Ortalama iki kart ile hesaplamalarıma göre günde bir payout (10RVN) aldım.
RVN'nin genel borsa durumuna göre kazanç artıp azalabiliyor ama bugün tarihi itibari ile (03/05/2021 ) 1 RVN:0.19 USD

Kazanç ise tek 1050Tİ ile günlük: 0.95 USD
2X1050Tİ ile 1.9 USD.

Türk lirası bazında bakacak olursak yine bugünün tarihi ile 1 USD:8.27 olduğunu hesaba katarsak:
ELEKTRİK GİDERLERİ HARİÇ
Yaklaşık 1050Tİ ile şu şartlar altında tek kart :
Günlük 7.85TL
Haftalık 54.95TL

Aylık: 219.8TL getiri bırakıyor.

Çift kart ile ise bu değerleri 2 ile çarpabiliriz merak edenler için TL Hesabı:
Günlük:15.7TL//Haftalık:109.9TL//Aylık:439TL//

Elektrik giderlerinin hesabını bilerek eklemiyorum sebebine gelecek olursak hem yaptığınız uv+oc ayarına göre değişebilir hem de şehrinizin birim elektrik fiyatı ve diğer bileşenlerinizin tükettiği enerji değişken.
Hesaplar aşağı yukarı bir miktar oynayabilir ama genel durum bu şekilde.

Sizinde 4GB veya daha üstü kartlarınız varsa ve RVN mining yapıyorsanız ayarlarınızı bu konu altında paylaşıp ilk defa başlayacaklar için yardımda bulunabilirsiniz.

Hem rehber tadında hem de yardımlaşma konusu adına bir konu açtım sorularınızı elimden geldiği kadarı ile cevaplamaya çalışacağım.
Bu konuda daha bilgili dostlarımızı da konu altında yardımlaşmak adına beklerim.

Saygılar ,İyi forumlar .
asus phoenix 1650 super oc ekran kartım var ultra seviye oyunlarda 72dereceyi geçmiyor 4 fan var kasada, oyun için kullanıyorum daha 2 haftalık kart şöyle bir kaç günde bir kazım yapsam sonra dinlendirsem ne kadar kar/zarar ederim acaba

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,044
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
asus phoenix 1650 super oc ekran kartım var ultra seviye oyunlarda 72dereceyi geçmiyor 4 fan var kasada, oyun için kullanıyorum daha 2 haftalık kart şöyle bir kaç günde bir kazım yapsam sonra dinlendirsem ne kadar kar/zarar ederim acaba
Ben kazarken 14mh ayda 400-450 TL getirisi vardı fakat şuan RVN'nin genel borsa değeri yerlerde süründüğü için kazanç çok daha az.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,885
Üyeler
151,310
Son üye
can80
Top Bottom