Neler Yeni

SAMSUNG OLED MONITOR 2K 360HZ 26000 TL!

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Mesut ilteke
Kağıt üstünde her şey muazzam ama oled yanması için tam anlamıyla garanti vermiyorlar sanırım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O monitör efsane ötesi evet. Bende de var, g3223q u da öneririm. Efsaneler efsanesi ikiside.
3 yıllık oled yanması garantisi sunuyor samsung msı ve dell

Hashus000

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Cihan Bozkır
valorant csgo vb tarzı oyunlar için böyle bir monitöre gerek olmadığını düşünüyorum.

Oled 4k bir monitörü olan arkadaşin sistemi zaten 4080 üstüdür. bu profillerde genelde hikayeli oyun oynar :D tabi csgo da oynayamazlar diye bi kaide yok.

380 hz gereksiz bu arada. pazarlama politikası.
Ben de her türlü oyun oynanır diye düşünüyordum ama bir arkadaş OLED ile CS gibi oyunlar işkence olur demişti, glash yiyince gerçekten flash yemiş gibi olur , IPS daha rahat demişti, hiç denemedim tabi.

Enes2534

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Enes Akkuş
Ben de her türlü oyun oynanır diye düşünüyordum ama bir arkadaş OLED ile CS gibi oyunlar işkence olur demişti, glash yiyince gerçekten flash yemiş gibi olur , IPS daha rahat demişti, hiç denemedim tabi.
Smmsmdkdkdks

Kartallar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,144
İsim
Kara Kartal
Evet crt ler gerçek monitördür lcd ve oledler onun yerini tutmaya çalışan üvey evlatlardır günümüzün ekranları tüplü monitörü taklit ederek gelişiyor strobe haraket bulanıklılığı azaltma gerçek siyah seviyeleri 0ms giriş gecikmesi yüksek kontrast ve her çözünürlüğü destekleme sınırsız hz desteği hepsi crt de vardı günümüz monitörleri dr bunu yakalamaya çalışıyor ve ben crt de hepsine sahibim bırakamıyorum..
CRT = Tüplü pikselleri rahat şekilde saydığın, insan gözünü .... en ekranı burada övme CRT nin tek iyi yönü tepki süresindir ayrıca renk kalitesi çok çok düşüktür 262K dır 6bit bile değil OLED monitör 6-7 yıl kullanılır 6-7 yıl bir monitör için ömürlük sayılılır

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
MamiTheHL1
CRT = Tüplü pikselleri rahat şekilde saydığın, insan gözünü .... en ekranı burada övme CRT nin tek iyi yönü tepki süresindir ayrıca renk kalitesi çok çok düşüktür 262K dır 6bit bile değil OLED monitör 6-7 yıl kullanılır 6-7 yıl bir monitör için ömürlük sayılılır
0 bilgi bir yorum🤣🤣crt nin iyi yönlerini saysam 2 sayfa makale çıkarırım. Ayrıca evde 4k ips monitörüm var buna rağmen orta segment crt monitörümle bile yarışamıyor crt de piksel daha farklıdır düşük çözünürlükte scanline dediğimiz çizgiler oluşur bu ise eski içeriklerin daha güzel görünmesini sağlar yüksek çözünürlükte böyle bir şey yoktur pikseller harika gözükür. benim crt 2560x1440 da bile çalışabiliyor kaldı ki linus bile crt monitörü 4k oled ile karşılaştırdı ve crt nin daha iyi olduğunu kendi gözleriyle gördü, renk kalitesi çok düşük mü hahaha 🤣crt lerin kontrast oranı oled den sonra en yüksek değerleri gösteriyor benim crt monitörümle karşılaştırabiliriz sanırım hayatında hiç kaliteli 19" ve üstü crt görmemişsin böyle kafadan salladığına göre.. diamondtron, trinitron, liyama, dell gibi markaların profesyonel crtleri şu anki tüm monitörlerden daha iyidir

bado6100

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Ahmet Oz
Bu zamanda CRT monitör kullanmak, bak bu telefon hack'lenmiyor diye tuşlu telefon kullanmak gibi bir şeydir. Artısı ve eksisi, kullanan kişiye göre değişir. CRT'ler bana göre de çok güzel ve net görüntüler vermekteydi ancak ürettikleri X ışınları, EMR, statik elektrik gibi sorunları da hesaba katmak gerekir. Ancak dediğim gibi kişisel tercihtir bunlar çok da takılmamak lazım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
MamiTheHL1
Bu zamanda CRT monitör kullanmak, bak bu telefon hack'lenmiyor diye tuşlu telefon kullanmak gibi bir şeydir. Artısı ve eksisi, kullanan kişiye göre değişir. CRT'ler bana göre de çok güzel ve net görüntüler vermekteydi ancak ürettikleri X ışınları, EMR, statik elektrik gibi sorunları da hesaba katmak gerekir. Ancak dediğim gibi kişisel tercihtir bunlar çok da takılmamak lazım.
Evet fakat x ışınları radyasyon oranları crt de oldukça düşüktü modern crtlerde yok denecek kadar azdı, ki insanlar en az 50 sene crt karşısında büyüdü. fakat dezavantaj konusuna gelirsek büyük olması ağır olması ve daha fazla elektrik çekmesi gibi konular olabilir

Hashus000

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Cihan Bozkır
CRT nimettir nimet, iyisi çok iyi . Eksisi çok yakması, üretim maliyeti ve boyutu. Geliştirilmeye devam etseydi bugün çok yüksek tazeleme hızlarında CRT monitörler kullanıyor olurduk ama üretimi de pahalı olduğundan bitti.

shaco27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
413
İsim
eyyüb
bu ara hepsiburada 25400 felan geliyordu sepette %5 indirimle :D

quistin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
383
İsim
Fırat divitci
Bunu alsam mı diye düşünürken 30k'ya gidip lg c3 48 inch oled tv aldım arkadaşlar. Hayatımda verdiğim en iyi karar olabilir. Hem güzel bir tv'niz oluyor hem de 4k 120hz mat kaplamasız miss gibi bir ekran. Tabi online oyunları oynamak için yemez ama single oyunlar için kolu bağlıyarak yatağımda uzanarak oynuyorum.

Top Bottom