Neler Yeni

Çözüldü✓ Sistemim ne kadar eder?

Artarof

80+ Bronze
Merhaba Arkadaşlar,

Bu bir buçuk iki senelik sistemimi satmayı düşünüyorum, sizce ne kadar eder?
Sistemimin düzenli temizliğini, termal macun yenilemesini 6 ay aralıklarla hep yapmaktayım, sadece oyun oynadım.
Sistemin bileşenlerini garanti ve durumlarını belirterek yazıyorum;

Asus ROG STRIX X470-F Anakartım ama soldaki 2 ram soketi çalışmıyor, o yüzden çift kanal özelliğini kullanamıyorum. Garantisi biteli 1 yıl oldu, Kutulu faturalı.

Asus ROG STRIX RX590 Ekran kartım bir sıkıntısı yok, 2020 Martta aldım, kutulu ve faturalı.

Cooler Master ML360R 1 yıl daha garantisi devam ediyor olmalı, kutulu ve faturalı.

Cooler Master TD500 1 yıldan fazla garantisi var, kutulu ve faturalı.

Cooler Master MWE V2 650w 80+ bronz, kasayla geldiği için kendi kutusu bulunmuyor. 1 yıldan fazla garantisi var faturalı.

XPG D60 2X8GB 3000mhz cl16 Garantisi bitmiştir, 2 yılı geçti alalı. Kutulu ve Faturalı.

Ryzen 5 5600X Garantisinin bitmesine az kalmıştır yada bitmiştir, Kutulu ve Faturalı

Patriot 256GB VPN100 Garantisi bitmiştir, Kutulu ve Faturalıdır

Toshiba 2TB DT01ACA200 Garantisi bitmiştir, Kutu ve fatura yoktur.

Western Digital 1TB Black WD10JPLX Garantisi bitmiştir, Kutu ve fatura yoktur.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,280
İsim
Kerem Çavuş
şu pcye 3080 tak devam et baya iyimiş , ekran kartsız şekilde veya parçaları ayrı ayrı sat

Artarof

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
şu pcye 3080 tak devam et baya iyimiş , ekran kartsız şekilde veya parçaları ayrı ayrı sat
Psu yetersiz kalır diye düşünüyorum, Bir de bu kasa önden aşırı toz topluyor, kablolama olarak da tatmin edici değil. Sıfırdan bir sistem dizmek istiyorum, bu yüzden satacağım bu sistemin üzerine 30-35k daha ekleyip alacağım. Ömürlük bir PSU ile kasa alacağım, Yeni teknolojiler çıktıkça düzenli güncellemeler yapmak istiyorum. Işıklı güç kabloları, özel argb led aydınlatmalar ile biraz daha görüntüye odaklanıp görselliğe de önem vermeyi düşünüyorum.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,280
İsim
Kerem Çavuş
Psu yetersiz kalır diye düşünüyorum, Bir de bu kasa önden aşırı toz topluyor, kablolama olarak da tatmin edici değil. Sıfırdan bir sistem dizmek istiyorum, bu yüzden satacağım bu sistemin üzerine 30-35k daha ekleyip alacağım. Ömürlük bir PSU ile kasa alacağım, Yeni teknolojiler çıktıkça düzenli güncellemeler yapmak istiyorum. Işıklı güç kabloları, özel argb led aydınlatmalar ile biraz daha görüntüye odaklanıp görselliğe de önem vermeyi düşünüyorum.
o zaman en mantıklısı ekran kartıyla kalan sistemi ayrı satıp 4070ti lı bi güncel sistem almak olucaktır fiyat olarak sahibindende parçaları yaz garantili sağlam en düşüklerden aklında bi fiyat belirle baktın teklif yok biraz daha düşürürsün

Artarof

80+ Bronze
o zaman en mantıklısı ekran kartıyla kalan sistemi ayrı satıp 4070ti lı bi güncel sistem almak olucaktır fiyat olarak sahibindende parçaları yaz garantili sağlam en düşüklerden aklında bi fiyat belirle baktın teklif yok biraz daha düşürürsün
teşekkürler, benimde aklımda min 4070ti yada rx7900xt vardı.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Tek tek satman daha mantıklı hocam 2 ram söketi çalışmayan anakartı sistem olarak satmak zor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Roglarin değeri sistem olarak satınca bilinmiyor xfx 590 2k ya satılıyor mesela seninki 2500 civarı gider.tepe model çünkü

Artarof

80+ Bronze
Tek tek satman daha mantıklı hocam 2 ram söketi çalışmayan anakartı sistem olarak satmak zor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Roglarin değeri sistem olarak satınca bilinmiyor xfx 590 2k ya satılıyor mesela seninki 2500 civarı gider.tepe model çünkü
Anladım, teşekkür ederim hocam.

Top Bottom