Neler Yeni

[TARTIŞMA] Kripto Para Haram mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Abdullah
Beyler kimi insanlar kripto para ve madenciliği için haram kimi de haram değil diyor.

benim mantığımca sanal bir para birimi ve ait olduğu bi ülke yok ve dolar gibi artıp azalıyor.
yani benim mantığa göre diğer para birimleri gibi.
eğer bu haramsa dolar ve TL de haram :D

Sonuçta dinimiz mantıklı hükümlere sahiptir bundan dolayı önce mantıklı mı değil mi bunu kavramamız gerekiyor.

sizde bu konuda SİZİN MANTIĞINIZI VE SİZCE HARAM MI DEĞİL Mİ BU KONUDAKİ FİKİRLERİNİZİ belirtebilirsiniz.
Diyanetin fetvasina bakabilirsin youtubeden

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,309
İsim
.
Diyanetin fetvasina bakabilirsin youtubeden
Diyanet İşleri Başkanı'na 1 Milyon TL'lik Makam Aracı - onedio.com
Böyle israflar yapan bir diyanete ben şahsen hiçbir dediğine güvenmem. (Siyaset yapmıyorum)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamamen şans işi.
Nasıl dikkat edebilirsin ki?
Kumar oynamayı çok bilmem, ama poker oynamayı bilen yakınlarım var onlardan duyduğum kadarıyla kart takibi gibi bir takım önemli yöntemler var diyorlar.
poker oyununun incelikleri - ekşi sözlük (eksisozluk.com)

Tihulu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Muhammet
Hahahahah sizin gibilerin saçmalamakta sınırı olmadığını tekrar gördüm. Çalışmayı fiziksel güç sanıyorsun demek sen?
Gidip inşaatta köle gibi çalışınca helal bu yani?
Kendini bozduğuna göre elinde KOLAY ca kazandığın btc var sanırım Yoksa bu özgüven neye dayalı

Kadir_1987

80+ Silver
Beyler kimi insanlar kripto para ve madenciliği için haram kimi de haram değil diyor.

benim mantığımca sanal bir para birimi ve ait olduğu bi ülke yok ve dolar gibi artıp azalıyor.

Sonuçta dinimiz mantıklı hükümlere sahiptir bundan dolayı önce mantıklı mı değil mi bunu kavramamız gerekiyor.

sizde bu konuda SİZİN MANTIĞINIZI VE SİZCE HARAM MI DEĞİL Mİ BU KONUDAKİ FİKİRLERİNİZİ belirtebilirsiniz.
İslamiyete göre emek ve alın teri olmayan her kazanç sakıncalıdır..Sakıncalıdır dememdeki sebep fetva kurumu olmadığımdan net konuşamam çünki 1 kişiyi bile yanlış yönlendirirsem hesabı bana sorulur.O yüzden araştırmanız da fayda var sonuçta burada ne ben ne de başka bir arkadaş fetva kurumu değil ve bize düşmez..Eğer böyle bir niyetin var ise diyanetin sitesine ya da kaynaklar aracılığı ile araştırmanı yapabilirsin..SAYGILAR ;)

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Abdullah

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,010
İsim
Tayfun Yılmaz

O zaman dolarda altında haramdı :D şans oyunu değil bu.

T.P.G.

80+ Titanium

Diyanet paraya yatırım yapın diyor neden? Devlet vergi kessin diye.

Haram falan değil.

Bitcoin

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Kumar da tamamen şans işi değil ki kartların durumu gibi şeylere dikkat etmek de önemli.

Faizsiz nereden borç alınabilir, ihtiyacı olan mecbur alıyor ve faize muhtaç kalıyor.
Dostum sizler hep aynısınız. Birşeyi yapamayınca hep yapabilenlere laf sallıyorsunuz. Bitcoin gelişmiş bir ödeme aracından fazlası değil.

Faizsiz nereden borç alınabilir, ihtiyacı olan mecbur alıyor ve faize muhtaç kalıyor.
Almayacak haramsa eğer ki dinine bağlıysa taş yiyecek faiz ile borç almayacak.

erny

80+ Bronze
Diyanet İşleri Başkanı'na 1 Milyon TL'lik Makam Aracı - onedio.com
Böyle israflar yapan bir diyanete ben şahsen hiçbir dediğine güvenmem. (Siyaset yapmıyorum)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kumar oynamayı çok bilmem, ama poker oynamayı bilen yakınlarım var onlardan duyduğum kadarıyla kart takibi gibi bir takım önemli yöntemler var diyorlar

Makam araçlarına bakarak değerlendirmek yanlış bence.
Bu düşünce ile hiç kimseye güvenmemek gerek.(siyasetle uğraşanlara)

Dahası  
Reaksiyon skoru
494
İsim
Hasan Sarı
Ülkeler bu para birimlerini takip edemedikleri ve vergi kesemedikleri için haram demeleri normal.

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,309
İsim
.
Olum ben sana yazmadimki o adama yazdim. Adamin sorusunu çözmede öneride bulundum sana bir şey diyen olmadi. Bu konu hakkinda düşüncelerini bana değil ona söyle
Ben sadece size söylemedim, ben bu kurum ve kararı ile ilgili fikrimi belirttim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,306
Üyeler
158,078
Son üye
geblo60
Top Bottom