Neler Yeni

Çözüldü✓ TN Panelden IPS Panel Geçtim ?

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,096
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Gamma 2.2 ise 1.8 yap TN panelde ki görüntüyü böyle yakalarsın. Panel değişince tabii ki de farklılıklar yaşıyorsun bende TN, VA, IPS monitörler var birini uzun süre kullanıp diğerine bakınca göz yadırgıyor.

dextermr

80+
Hocam IPS paneller konstrat dışında daha iyi görüntü veriyor. Ama @dextermr konstrat oranının düşük olmasından şikayetci. Solda Acer IPS panel 4K monitor koydum.
Sağda Casper Marka TN panel koydum. TN panel ancak gayet kaliteli bir TN panel olduğu için IPS'den daha iyi konstrat sağlıyor, bu da renklerin kalitesini artırıyor. Yinede doygunluk olarak İPS hala çok daha iyi. Ben şahsen renk olarak kaliteli TN panelleri daha çok seviyorum, gerçekten kaliteli bi TN panel İPS renkleri aratmadigi gibi konstrat olarak size güzel şeyler sunuyor, ayrıca TN'de hem ghosting yok hem güç tüketimi az hem konstrat daha iyi oluyor. Tabi piyasadaki çoğu TN panel çok kötü görüntü veriyor.

Mesela altta ekledigim fotoda blackbarlar TN'de koyu ama İPS'de gri. Ama tekrar diyorum TN panel var TN panel var, eski TN paneller falan çok kötü renk falan yok solgun baya.

Sol Acer Nitro VG270KBmpiix 60Hz 4K IPS
Sag Casper M2758QP 144Hz QHD TN

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
tn daha güzel gözüküyo
Mesaj otomatik birleştirildi:

O biraz da fotoğraf kaynaklı.Normal bakınca gri değil de siyah çok az bı açılmış gibi duruyor.
sizin monitörün modeli ne

İps de bariz net temiz görüntü alırsın, bahsettiğin durum muhtemel elindeki marka modele ait bir problem gibi görünüyor. İade imkanı varsa bilindik marka farklı model seç... Şu an kullandığım Philips ve Asus var, görüntüler tertemiz net...
iade imkanım var ama etmiycem monitörü beğendim tasarım olarak bi yandan bakınca renk değişiyo diye iade edersem geri ne alıcam başka f/p ips yok malesef ilerde bunu satar başka bir şeye geçerim zaten

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: M.2.

Krm01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
273
İsim
Kerem
tn daha güzel gözüküyo

sizin monitörün modeli ne

iade imkanım var ama etmiycem monitörü beğendim tasarım olarak bi yandan bakınca renk değişiyo diye iade edersem geri ne alıcam başka f/p ips yok malesef ilerde bunu satar başka bir şeye geçerim zaten
AW2521HLFA 24.5 240HZ IPS

dextermr

80+
AW2521HLFA 24.5 240HZ IPS
ya bizdeki bu lenovo monitör en ucuz ips bi de tabi ki bundan pahali olan monitörlerin horizontal view angel görüntüleri bozulmayacak bu ürün en fp ips

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
MERT CAN
Gamma 2.2 ise 1.8 yap TN panelde ki görüntüyü böyle yakalarsın. Panel değişince tabii ki de farklılıklar yaşıyorsun bende TN, VA, IPS monitörler var birini uzun süre kullanıp diğerine bakınca göz yadırgıyor.
Gamma neye göre hangi ekran kartı ayarı anlamadım ?

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,096
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
MERT CAN
E.kartı ayarı değil, monitörün osd menüsünde olmalı benim monitör msi da gammayı 2.2`den 1.8`e alabiliyorum.
Bizim doygunluk konts parlaklık ayarı var gamma göremedim farklı bi isimle varsa da bilmiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
MERT CAN
Konuda bir çok tavsiye ve yardım etmeye çalışan arkadaşlara teşekkür ederim eksik olmayın sorun çözülemedi ve G24 20 Monitör iade ettim yeni monitörlere bakacağım.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,224
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Konuda bir çok tavsiye ve yardım etmeye çalışan arkadaşlara teşekkür ederim eksik olmayın sorun çözülemedi ve G24 20 Monitör iade ettim yeni monitörlere bakacağım.
Bütçenle beraber öneri istersen buradayız

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
991,937
Üyeler
156,861
Son üye