Neler Yeni

🔥TOGG Sedan modeli CES 2022 Fuarında görüntülendi!

pekcevik

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,590
İsim
Mert Pekçevik
İlgilendiği Kategoriler
Oyun Bilgisayarları
Instagram
pekcevikk
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561199142548828/
Discord
bigg papi locsta
Çok lüx olcak sanırım herkesin binebileceği bir araba olmayacak bence. Güzel gözüküyor araba.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aha vergi. Yine soyacaklar milleti.
Dostum Başkomutanımız Cumhur-u Reisimiz Kralımız Önderimiz hakkında kötü yorum yapman hiç hoş değil o araba fiyatlarını yükseltiyor çünkü bizim sağlıklı kalmamızı istiyor araba değil bisiklete binmemizi istiyor

ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Dairesine (HHS) bağlı Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezlerince (CDC) yürütülen araştırmada, 5 bin kişinin boy ve kilo değerlerinin yer aldığı sağlık verileri incelendi. Çalışma sonucunda, obezite oranının yüzde 42 olduğu, aşırı obezite oranının ise yüzde 9 olduğu belirlendi

Türkiye'de obezite sıklığı; Erkeklerde %20,5. Kadınlarda ise % 41,0. Toplamda % 30,3.

equinoxx

80+ Bronze
Ulaşılamaz fiyatlara satılır diye ağlayan ve şimdiden fiyat tahminleri yapan mısır kafalı arkadaşlara sırf yerli ve milli diye ucuz olması algısından çıkmaya davet ediyorum. Markette ki "yerli" kaşar peynire 50 lira verirken bu kadar caz yapmadınız.
Nerden biliyorsun? O beğenmediğin yerli kaşar peynirlerini artık alamayan insanlar var. Boş boş konuşma.

EFEMERTMİRAÇ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
410
İsim
efemertmiraç
100 sene önce o treni kaçırdık şimdi ALLAH ın izniyle bu treni kaçırmamız lazım

Abdurrahman Avf

80+ Silver
En İyi Cevap
1

KaRaM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
beytullah
araç bize göre ucuz olmayacak min. 600k (emsal araçlara göre suv için) Bursada otomotiv sektörü oldukça hızlı ve parça üreten firmalar togg için yeni binalar yapıyolar yeni üretim tesisleri kuruyolar sırf togg a parça üretmek için tabikide %100 olamayak ama çoğu parçası ülkemizade üretilir durumda olacak

EFEMERTMİRAÇ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
410
İsim
efemertmiraç
Yok direk vergi olarak düşecekmiş sadece bu arabada değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

100 sene önce Mercedes çıktığında biz Şapka kanunu ilan etmiştik yani devlet daha yeni kuruluyordu bu halde olmamamız normal.
Şimdi elimizde fırsat var dahada iyi olacak. Ben inanıyorum bu ülkeyi seven gençlerine ve mühendislerine.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,641
İsim
Oğuz Oğuz
Çok güzel projeler.
Ekibini bilmeden eleştirenler var.
Doğruya doğru yanlışa yanlış demiyorsunuz.
Vergisi fazla diye arabayı yapan ekibin emeğini hiçe sayıyorsunuz.
İha, Mmu, Tcg Anadolu, Togg, Atak gibi projeler bizi geleceğe taşır.

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
Gerçekten çok hoşuma gidiyor her iki modeli de ama üzüldüğüm nokta çok fazla insanın bu aracı alacak gücünün olmaması, bende bunlardan biriyim.
Alsa alsa @hakan32 alır, reis çıkınca al bir tane foruma özel güzel bir inceleme yapıver sana zahmet :) (!)

AneX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,180
İsim
THEY CALL ME ANEX

DeH$et

80+ Silver
Daha tekerlek ve bagaj davlumbazı olmayan dacia dustere 500k istiyolar bu keşke 1m olsa.
Madem yerli üretim o zaman bütün arabalardan ucuz olması gerek değil mi Tr'de
Şöyle düşün mercedes, audi, bmw Türkiye ye araba gönderiyor biz o arabaları burada 1m-2m gibi fiyatlara alıyoruz. Tabi o araçların buraya geliş fiyatını n iki kati da üstüne konuluyor orası ayrı konu. Bu araç yani togg sırf yerli diye diğerlerinden daha ucuza çıkarsa ucuza dediğim 500k nin altına çıksa bahsettiğim diger araçların satımı düşer. 300k ya togg varken kimsenin gidip 1m TL'ye atıyorum Passat alır mi sanmam. Diğer ithal araçların da satımı düşer ve ülkeden çekilebilirler. Togg suv kendine Mercedes EQC modelini rakip olarak görüyor. Bu araç 400kya çıkarsa kim gibip eqc ye 1-2m vericek? Cevap vereyim kimse, kimse vermeyince mercedes daha bu arabadan getirir mi? Sanmam. Yüksek fiyattan çıksın demiyorum keşke 300kya çıksa hepimiz alsak ama fiyat politikası anlattıklarımı gösteriyor.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,421
İsim
Hakanbey
Gerçekten çok hoşuma gidiyor her iki modeli de ama üzüldüğüm nokta çok fazla insanın bu aracı alacak gücünün olmaması, bende bunlardan biriyim.
Alsa alsa @hakan32 alır, reis çıkınca al bir tane foruma özel güzel bir inceleme yapıver sana zahmet :) (!)
Teşekkür ederim kardeşim, Ancak elektrikli araç sevmiyorum. Benzinli olsaydı kesin alırdım. Zaten öyle inceleme tarzı şeylerde pek tecrübemde yok çok fazla diskle yerdim yapsaydım :) Daha tecrübeleri arkadaşlar sosyal medyada tanıtımını yapacaklardır benden kat kat iyi bir şekilde. Ben zaten ülke içinde satılmasına pek sıcak bakmıyorum. Şuan ülkenin Dışarı ihraç etmesi gerekiyor. İçeri ne kadar fazla döviz sokabilirsek ihracat ile okadar TL değer kazanabilir. Tarımda 1 numara olabilecek imkanımız varken hala pirinç patates mısır fındık muz gibi ürünleri ithal ettiğimizden dolayı TL her geçen gün değer kaybediyor.( Tabi sadece bunlardan dolayı değil farklı etkenlerde var ) Bari otomobil sektöründe ihraç edelim. Biraz ülke ekonomisi katkı olsun. Zaten Şuanda %51 milli üretim ile piyasaya çıkacak olan togg 3-5 yıl içinde %100 milli olacağını düşünüyorum eğer Yurt dışına Hedeflenenden fazla miktarda ihracat edebilirsek. 2025-2026 yıllarında Togg markası türkiyede içinde çok uygun fiyatlarda satılmaya başlanacaktır eminim. Düşünün %100 milli bir araç üretiyorsunuz. Ve 1 yıllık asgari ücrete sahip olabiliyorsunuz. Belki dolar 2-3 - 5 TL inmeyecek ancak kendi otomobilimizi asgari ücret ile çalışan insanlar binebilecek hale gelicez. İnşallah önümüze taş koymazlar Tarımdaki gibi olmaz sonumuz hayırlısı diyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,577
Üyeler
155,587
Son üye
captainmactavishh
Top Bottom