Neler Yeni

İnceleme Turknet Gigafiber İnceleme

Selamlar, yeni internet bağlattım ve yaşadığım süreci sizlere konuda anlatacağım.

Altyapılar filan döşenmiş, bundan benim haberim yoktu. İnternette dolaşırken öylesine "Turknet altyapı sorgulama" yazmıştım. Karşıma bi' anda "ÇOK ŞANSLISINIZ" diye küçük resim geldi. Ben de altyapı sorgulaması yaptım, Gigafiber geleceği yazıyordu.
1647018395068-png.367988

1647018745703.png

Daha sonrasında beklemeye başladım ve binaya kabloları getirdiler.

1647018558038.jpeg

(Fotoğrafı ben çekmedim, aynı süreç arkadaşımda da olduğu için onun çektiği fotoğrafı kullandım. Kabloyu getirdikleri zaman fotoğraf çekmiştim, o fotoğrafı bulamadım Gri kutu gigafiber kutusu değil..)

Kablolar geldi, şimdi ise kutuyu beklemek kaldı. Kutu kısa bi' sürede geldi, kutunun gelmesini beklerken twitter üzerinden sorduğum sorulara çok yardımcı oldular.

Kutu da geldi, bundan sonra ki aşama altyapı sorgulama ekranında gigafiber gözükmesi ve benim başvuru yapmam.
Kutu geldikten yaklaşık 2-3 hafta sonra altyapı sorgulama ekranında gözüktü, yaklaşık diyorum çünkü her gün altyapı sorgulamasını takip etmedim.

1647018534663.jpeg

Fotoğraf kalitesi için kusura bakmayın, zoom yapıp çekmiştim.

İnternet sitesi üzerinden cumartesi günü başvuru yaptım, yanlış hatırlamıyorsam pazartesi günü randevu için aradılar. Salı günü de gelebiliyorlardı ben çarşamba gününe istedim.

Çarşamba günü oldu ve geldiler, kutudan daireye kadar kablolar çekildi, Kabloları ont cihazına ve modeme taktılar. Bende interneti kullanmaya başladım.

1647018512479.jpeg

Müşteri Hizmetleri

Müşteri hizmetleri çok hızlılardı, online işlemler üzerinden de çok hızlı yardımcı oldular. Telefon ile müşteri hizmetlerine ulaştığımda da aynı şekilde çok hızlı yardımcı olundu.,

Modem

Verilen modem bu:

(Resim alıntıdır.)
1647018499026.png

ONT Cihazı

Verilen ONT cihazı bu:
1647018471833.jpeg

Hız testi

1647018461080.png

Ping testi

Testi @alpolojix 'in forumda paylaştığı ping testini kullanarak yaptım.

1647018448335.png

Gigafiber :peepokalp:

Yakup.

80+ Gold
En İyi Cevap
10

kırmızışarapp

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,459
İsim
Sertay Çil

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
597
İsim
Furkan Demirtaş
Selamlar, yeni internet bağlattım ve yaşadığım süreci sizlere konuda anlatacağım.

Altyapılar filan döşenmiş, bundan benim haberim yoktu. İnternette dolaşırken öylesine "Turknet altyapı sorgulama" yazmıştım. Karşıma bi' anda "ÇOK ŞANSLISINIZ" diye küçük resim geldi. Ben de altyapı sorgulaması yaptım, Gigafiber geleceği yazıyordu.
1647018395068-png.367988

Alıntıyı görüntüle

Daha sonrasında beklemeye başladım ve binaya kabloları getirdiler.

Alıntıyı görüntüle
(Fotoğrafı ben çekmedim, aynı süreç arkadaşımda da olduğu için onun çektiği fotoğrafı kullandım. Kabloyu getirdikleri zaman fotoğraf çekmiştim, o fotoğrafı bulamadım Gri kutu gigafiber kutusu değil..)

Kablolar geldi, şimdi ise kutuyu beklemek kaldı. Kutu kısa bi' sürede geldi, kutunun gelmesini beklerken twitter üzerinden sorduğum sorulara çok yardımcı oldular.

Kutu da geldi, bundan sonra ki aşama altyapı sorgulama ekranında gigafiber gözükmesi ve benim başvuru yapmam.
Kutu geldikten yaklaşık 2-3 hafta sonra altyapı sorgulama ekranında gözüktü, yaklaşık diyorum çünkü her gün altyapı sorgulamasını takip etmedim.

Alıntıyı görüntüle

Fotoğraf kalitesi için kusura bakmayın, zoom yapıp çekmiştim.

İnternet sitesi üzerinden cumartesi günü başvuru yaptım, yanlış hatırlamıyorsam pazartesi günü randevu için aradılar. Salı günü de gelebiliyorlardı ben çarşamba gününe istedim.

Çarşamba günü oldu ve geldiler, kutudan daireye kadar kablolar çekildi, Kabloları ont cihazına ve modeme taktılar. Bende interneti kullanmaya başladım.

Alıntıyı görüntüle

Müşteri Hizmetleri

Müşteri hizmetleri çok hızlılardı, online işlemler üzerinden de çok hızlı yardımcı oldular. Telefon ile müşteri hizmetlerine ulaştığımda da aynı şekilde çok hızlı yardımcı olundu.,

Modem

Verilen modem bu:

(Resim alıntıdır.)
Alıntıyı görüntüle

ONT Cihazı

Verilen ONT cihazı bu:
Alıntıyı görüntüle

Hız testi

Ping testi

Testi @alpolojix 'in forumda paylaştığı ping testini kullanarak yaptım.

Alıntıyı görüntüle

Gigafiber :peepokalp:
Maşallah, harika görüntü. Darısı bizim buraya da inşallah :)

Cihangir

80+ Gold
ben kayserinin merkezdeyim gigafiber gelmedi hala yakında adelet sarayı devlet hastanesi var fiber kullanıyoruz adelet sarayının yanında ki evlere gelmiş gigafiber
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle
Benim gördüğüm en yüksek hız buydu.
o indirme hızı ney ben gta 5 i 3.5 saatte indiriyom

kırmızışarapp

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,459
İsim
Sertay Çil
ben kayserinin merkezdeyim gigafiber gelmedi hala yakında adelet sarayı devlet hastanesi var fiber kullanıyoruz adelet sarayının yanında ki evlere gelmiş gigafiber
Mesaj otomatik birleştirildi:

o indirme hızı ney ben gta 5 i 3.5 saatte indiriyom
Yavaş yavaş gelir dostum. Valla 100MB/SN gördüğüm bile oldu. Büyük depolama alanı isteyen oyunları 10dk da indiriyorum.

Cihangir

80+ Gold
Yavaş yavaş gelir dostum. Valla 100MB/SN gördüğüm bile oldu. Büyük depolama alanı isteyen oyunları 10dk da indiriyorum.
inşallah bende bu sene içinde alırım 100 mbps yetmiyo :D :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,864
Üyeler
140,261
Son üye
BEARXX
Top Bottom