Neler Yeni

Yanlış mı tıraş oluyorum?

Dahası  
Reaksiyon skoru
244
İsim
Berkay Demir
Evet cidden şaşırdım, onun önünü kırmadan kesmek mümkün değil sanıyordum, bundan sonra dikkat edicem
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anladım, sabundan da olabilir o zaman, tıraş köpüğü kayganlaştırıp cildi kesmesini mi önlüyor acaba? Gilette mach 3 mü yoksa philips one blade mi
elektronik tıraş aletlerinden anlamam pek, ben eski kafalıyım mach3 tayfadanım :D

krsd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Kürşad
Merhaba arkadaşlar, yıllardır permatik ile tıraş oluyorum ve tıraş olurken özellikle çenenin altındaki kısımlar kanıyor. Ben yanlış mı tıraş oluyorum acaba yoksa permatikle mi alakalı? O kadar gür sakallarım da yok aslında, yani ormana baltayla girme durumu fln da olmuyor ama sürekli kanıyor ve günler boyunca öyle gözüküyor. Sinek kaydı tıraşı seviyorum, diğer türlü rahatsız oluyorum. Sizce tıraş makinesine mi geçmem lazım? Aklımda Philips Oneblade var.
Yıllardır günlük traş olan birisi olarak o elindekini asla kullanma 3 bıçaklı mach 3 yada daha yeni nesil bir traş bıcağı edin kendine ve bıçaklarıni da periyodik olarak değiştirmeyi ihmal etme.

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
619
İsim
Furkan Demirtaş
Kesinlikle jiletin kalitesinin çok önemi var. Düzgün kaliteli bir şey alırsan güzel keser.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
410
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Yıllardır günlük traş olan birisi olarak o elindekini asla kullanma 3 bıçaklı mach 3 yada daha yeni nesil bir traş bıcağı edin kendine ve bıçaklarıni da periyodik olarak değiştirmeyi ihmal etme.
Teşekkürler hocam, Mach 3 mü daha iyi olur Philips Oneblade mi?

Kesinlikle jiletin kalitesinin çok önemi var. Düzgün kaliteli bir şey alırsan güzel keser.
Teşekkürler hocam, benim kalite standardı permatik şu an, sırada Mach 3 ya da Philips Oneblade olabilir :D

Palo DAYI

80+ Silver

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
410
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
bıde bunların 5 bıcaklısı war ben askerde kullanıyodum nasıl kestıgını sen dusun artık :) bıraz bakınırsan ucuza bulabılırsın herhalde ben ornek olsu n dıye atıyom lınkı https://www.akakce.com/tiras-bicagi...on-proglide-14-lu-yedek-fiyati,395668329.html
Hocam bıçak sayısı ile kesme performansı orantılı mı? Şahsen ucunu kırıp kullandığım permatik eskiden kullandığım Mach 3'ten daha iyi kesiyor. Tabi bu biraz daha hasar veriyor ama bir şey bırakmıyor.

Palo DAYI

80+ Silver
Hocam bıçak sayısı ile kesme performansı orantılı mı? Şahsen ucunu kırıp kullandığım permatik eskiden kullandığım Mach 3'ten daha iyi kesiyor. Tabi bu biraz daha hasar veriyor ama bir şey bırakmıyor.
Ucunu keserek kullanman başlı başına hata zaten cildin tahriş olur mach3 al dene sakalın koku sende zaten :)

TahinPekmez

80+ Silver
permatikle etek alti bile olunmaz. git 3 bıçaklı gillette al. sakal su yönüne göre tıraş ol. çene bölgesi daha zor yumuşar. orayı biraz daha köpükle vs.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
410
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Ucunu keserek kullanman başlı başına hata zaten cildin tahriş olur mach3 al dene sakalın koku sende zaten :)
Hocam yaptık bir hata :)

permatikle etek alti bile olunmaz. git 3 bıçaklı gillette al. sakal su yönüne göre tıraş ol. çene bölgesi daha zor yumuşar. orayı biraz daha köpükle vs.
Aynen zaten çene altı biraz kanıyor genelde, full body oluyorum permatikle :peeposad:

Jkllk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Jkll
Merhaba arkadaşlar, yıllardır permatik ile tıraş oluyorum ve tıraş olurken özellikle çenenin altındaki kısımlar kanıyor. Ben yanlış mı tıraş oluyorum acaba yoksa permatikle mi alakalı? O kadar gür sakallarım da yok aslında, yani ormana baltayla girme durumu fln da olmuyor ama sürekli kanıyor ve günler boyunca öyle gözüküyor. Sinek kaydı tıraşı seviyorum, diğer türlü rahatsız oluyorum. Sizce tıraş makinesine mi geçmem lazım? Aklımda Philips Oneblade var.
Bıçak seçimin yanlış bence makine alma kaliteli bir traş bıçağı çok daha kullanışlu wilkinson sword hydro 5 alırsam bir başlığı 1 seneye yakın kullanırsın (haftada 1 olacak şekilde) ama bulamayabilirsin türkiyede onun yerine de 3 veya 5 bıçaklı bir gillette yakın perdormans verecektir geleneksel traş da yapabilirisin o da iti bir alternatif maliyeti de çok az olur

Palo DAYI

80+ Silver
Hocam yaptık bir hata :)

Aynen zaten çene altı biraz kanıyor genelde, full body oluyorum permatikle :peeposad:
şunuda soylıyeyım aklımdayken tras olurken sıcak su kullanın cıldınızı yumusatır mesela sıcak suyla yıkayın yuzunusu sonra kopuk sonra traş

Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
Alihan YILMAZ
Tıraş olmadan önce yüzüne Krem sür, yüzün yumşasın. Bir de sakalının hangi yöne büyüdüğünü öğren, yüzünün farklı yerlerinde farklı yönler olabilir. Sakalın uzadığı yönün arkasından tıraş et. Bu şekilde daha yumşak keser.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,182
Üyeler
141,408
Son üye
BarbutaMahmut
Top Bottom