Neler Yeni

2. El Ekran Kartı Onarım Süresi Dolmasına Rağmen Değişim Yapmıyor

Can...

80+ Platinum
Yahu ilk soruya cevap veriyorsun ikinci soruya kaçamak cevap veriyorsun. Madem biliyorsun cevabı, ilk cevabın gibi cevaplasana hocam, ne uğraştırıyorsun bizi :)
Kendisi haklı çıkacak ya o yüzden zoruna gidiyor paşamın haksız olmak :kekw:

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
534
İsim
icardi
Biz mahkeme mi yiz birader. Ne anlatıyon sen? Tamam haklısın diyince sana yeni kart mı verecekler sanki. Adamlar yapsın göndersin işte ne tatava yapıyon. Haklıysan da dava mı açıyon ne açıyosan aç. Bizlik ne var burada?

Can...

80+ Platinum
Biz mahkeme mi yiz birader. Ne anlatıyon sen? Tamam haklısın diyince sana yeni kart mı verecekler sanki. Adamlar yapsın göndersin işte ne tatava yapıyon. Haklıysan da dava mı açıyon ne açıyosan aç. Bizlik ne var burada?
bir akıllı o bro 6 ay garanti geçmiş bitmiş ücretli tamire gönderiyor hadi geçikmiş adamlar da ücret almayalım diyip o mağduriyeti gideriyor bu da aklınca kurnazlık yapıp sıfır kart alacak hem de üst model bu ülkenin özeti işte :D

Şimdi bu durumda kartın sahibi ben ürünü sattım beni ilgilendirmez, asla yardım etmem derse ne olacak ürünün akibeti?

Bir de bu işlerden anlıyorsunuz, ben 2 yıl önce bazı pc bileşenleri satmıştım 2. el, garantileri çoktan bitmiştir ama. Ben zamanında faturalari verirken TC no ve adresimi kapamıştım, ismim ve fatura no vs hersey açık, alan adamın garantiyle işi olsaydı bu TC no ve adresi kapatmamdan dolayı sorun olur muydu? Bir konuda önemli olanın fatura no olduğunu, yeterli olduğunu yazmışlar.
Bu firma insiyatifinde hocam. Bizde genellikle bu süreçler uzun sürdüğü için git yasal hakkını kullan derler. Ben mesela rx580 2. el alıp vermiştim garantiye. FAturada adım yoktu değiştirip yolladılar hiç bir şey denmemişti yıllar yıllar önce.

Gene samsungla bir sorun yaşamıştım. Garanti süresinde 3 kere bozuldu. Garanti bittikten 6 ay sonra bir daha bozuldu. Verdim THH'ye belgelerle thh seçimlik hakkı talebimi kabul etti.

Burak.34

80+
Bu firma insiyatifinde hocam. Bizde genellikle bu süreçler uzun sürdüğü için git yasal hakkını kullan derler. Ben mesela rx580 2. el alıp vermiştim garantiye. FAturada adım yoktu değiştirip yolladılar hiç bir şey denmemişti yıllar yıllar önce.
Geçenlerde kulaklığımi sattim 2. elde hocam, takıntı yapıp yine sadece TC ve adres gizledim, fatura no vs her şey kabak gibi açık onda sıkıntı yok. Sonra hattımı iptal ettim numaradan sıkıldım, bu kulaklıkta sorun yaşasa adam daha 1.5 yıl garantisi var, bana ulaşamayacak ama sıkıntı yaşamaz umarım değil mi bir garanti süreci yaşarsa adam? Kulaklıkta bu arada çizik bile yoktu, adam deneyerek aldı.

Siluet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Burak Akça
Hangi marka ve servis bu ?

Eğer kanun, kural değişmediyse ürünün garantisi varken belli bir iş günü içinde arızası giderilemeyen ürünün ya bire bir yenisiyle değişimi ya da eğer ellerinde bire bir aynı üründen yoksa bir üst modeli temin edilmesi gerekir.

Senin durumunda garantisi bitmiş bir ürün için niye yenisi veya bir üst modeli verilsin anlamadım.
Adamlar sana zaten ücretli olarak tamir edebileceklerini bildirmiş sen de kabul etmişsin.
Belirlenen süre içinde tamir edememişler ve aslında mağduriyetini gidermek adına özür mahiyetinde ücretsiz tamirat önermişler.

Geçenlerde kulaklığımi sattim 2. elde hocam, takıntı yapıp yine sadece TC ve adres gizledim, fatura no vs her şey kabak gibi açık onda sıkıntı yok. Sonra hattımı iptal ettim numaradan sıkıldım, bu kulaklıkta sorun yaşasa adam dsha 1.5 yıl garantisi var, bana ulaşamayacak ama sıkıntı yaşamaz umarım değil mi bir garanti süreci yaşarsa adam. Kulaklıkta bu arada çizik bile yoktu, adam deneyerek aldı.
Satın aldığın yere göre değişiyor. Mesela vatandan satın aldın ürünü 3. ay sonra sattın. Bozuldu 2. el alan adam garantiye yolladı, iadede anlaştılar. Vatan bu iadeyi kendisinden satın alan olarak direk senin kartına iade de geçebilir. Satıcının muhatabı kendisinden satın alan bu durumlarda.

Burak.34

80+
Satın aldığın yere göre değişiyor. Mesela vatandan satın aldın ürünü 3. ay sonra sattın. Bozuldu 2. el alan adam garantiye yolladı, iadede anlaştılar. Vatan bu iadeyi kendisinden satın alan olarak direk senin kartına iade de geçebilir. Satıcının muhatabı kendisinden satın alan bu durumlarda.
Anladım hocam o zaman bu durumda benlik bir olay kalmamış oluyor galiba değil mi, çünkü eski hattı kapattığim için adam zaten yazamaz bana. Ben tertemiz vermişim deneyerek almış yapabilecegim bir sey yok o zaman, sorun olursa sattığım kişi tuketici hakem heyeti ile bir sekilde halleder degil mi? Çok takintiliyim kusura bakmayin, hazir bu islerden anlayan birini bulmusum sormak istedim.

Anladım hocam o zaman bu durumda benlik bir olay kalmamış oluyor galiba değil mi, çünkü eski hattı kapattığim için adam zaten yazamaz bana. Ben tertemiz vermişim deneyerek almış yapabilecegim bir sey yok o zaman, sorun olursa sattığım kişi tuketici hakem heyeti ile bir sekilde halleder degil mi? Çok takintiliyim kusura bakmayin, hazir bu islerden anlayan birini bulmusum sormak istedim.
Evet uğraştırabilirler arkadaşı THH tarafına geçince çözelecektir ama net kararı önden bilemeyiz tabi ki. Garanti kişinin değil ürünün sonuç olarak.

leggate

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Eren ak
Şaka amaçlı konuya benziyor değilse de adamlar enayimi sana hem yeni hemde üst düzey kart versinler bide garantisi bitmiş adamlar üstüne ücretsiz tamir edelim diyor daha ne istiyorsun anlamadım rtx 4090 falanmı

Burak.34

80+
Evet uğraştırabilirler arkadaşı THH tarafına geçince çözelecektir ama net kararı önden bilemeyiz tabi ki. Garanti kişinin değil ürünün sonuç olarak.
İçimi rahatlattiniz tesekkurler :D Olası sorunda yukarida bahsrttigim nedenlerden dolayi THH cozecekse o zaman tamamdır. Tabi umarım sıkıntısız kullanır.

sahuraka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
600
İsim
yağız ahmet özdemir
Afedersin ama bi diski (ban yemek istemiyorum) alamazsin ucretsiz tamirati kabul et gec

chade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
259
İsim
Yiğit
garantisi bitmiş kartı tamire yolluyorsun, belirtilen sürede yapılmadığı için BEN YENİSİNİ İSTİYORUM YA DA DAHA İYİSİNİ VERİN diyorsun. adamları deli mi silkeledi de sana yeni kart verecekler kardeş? sen bunu mağazadan sıfır aldın da 2. günden mi bozuldu. garantisi bitmiş kartı insanlık yapıp ücretsiz tamir etmeyi teklif etmişler. sen hala ben direceteğim, yenisini istiyorum diyorsun. oldu paşam başka isteğin?

Top Bottom