Neler Yeni

PlayStation 5 mi Xbox Series X mi Almalıyım?

hola

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
325
İsim
hola
Uygunsuz Dil & Küfürlü Paylaşım
Daha attığın kaynağı bile adam akıllı okumamışsın sen nasıl bir cahilsin? Seni ciddiye almamam için tonla sebep vermişsin yine.

Alıntıyı görüntüle

Phill "Asla çıkmayacak" gibi bir şey demedi, ki yarın bir gün dese bile bu adam sözünün arkasında durmayan birisi zamanında bazı XBox oyunlarının Pcye gelmeyeceğini, ara sıra XBoxa özel oyun çıkacağını söylemişti ama şu an gördüğün gibi bütün XBox oyunları paşa paşa PC'ye geliyor + Üstüne bir de bazıları PS'ye geliyor (hepsi gelecek yavaş yavaş) O köpeği olduğun XBox PS'nin kucağında dans ediyor şu an :LOL:
Hiç yorum katmadan Phil Spencer'in verdiği cevap bu "Microsoft yakın zamanda PlayStation 5 ve Nintendo Switch'e dört Xbox oyununun geleceğini duyurdu ve Phil Spencer özellikle şirketin Starfield veya Indiana Jones' u rakip sistemlere getirme planının olmadığını belirtti. Fakat bu gelecekte değişebilir mi? Spencer, The Verge'e, Microsoft'un rakip platformlarda yayınlanan Xbox oyunlarıyla ilgili hiçbir şeyi göz ardı etmediğini söyledi."

Ya adam yuvarlak cevap veriyor hiçbir konu hakkında kesin konuşmamak lazım diyor ama öncesinde böyle bir planlarının olmadığını özellikle belirtiyor. Bunu evet bak kesin çıkacak diye bir tarafından anlayan sensin! burada bu yorumu kendi istediğin tarafa çekmek isteyen yine sensin en düşük primatlar bile şu zeka seviyesinde değil emin ol :D O finosu olduğun Playstation ilk günden oyunlarını PC'ye çıkartacak artık özel oyun diye bir şeyiniz kalmadı PS Store'dan kazıkları yedikçe zevten ölüyorsunuz zaten az daha geçirin bu beni kesmedi diye inliyorsunuz :Dadamlar da ısrarınıza dayanamayıp fiyatlara biraz daha köklüyor siz zevkten uçuyorsunuz :D Ayrıca o finosu olduğun Sony her ülkenin mahkemesinde hakimlerin kucağında hopladı lütfen Activision'nın Microsoft'a satışına onay vermeyin diye bu ne ezikliktir ya :D

al sana Sony başkanı Hiroki Totoki'den kapak Playstation özel oyun devri bitiyor;

Yoo dört gözle beklediğim bir şey yok oyunu şu an açıp game pass'im ile bilgisayarımda paşalar gibi oynayabilirim ama oynamıyorum. Neden? Çünkü balon, vaat ettiği şeylerin altında ezildi.
Starfield 12 milyon oyuncu sayısına ulaştı ve gayet beğenilen bir oyun. Oyunda tercihlere göre ilerlenildiği için sizin zeka seviyenizi aşmış olabilir çünkü bir sonraki hamleyi hesap etmek gerekiyor ya! balon dediğin oyunun puanları ortada gayet ortalama üstü bir oyun balon olan sensin haberin yok :D
adadasd.png

Aynen attığın kaynağı bile okumamışsın daha adam açık açık "Göz ardı etmememiz gerektiğini düşünüyorum" diyor. Phill sadece bu 4 oyun arasında Indiana jones ve Starfield yok dedi, "İlerde gelebilir mi?" sorusuna üstte yazdığım cevabı verdi. Yani sen ister kabul et, ister etme. Yavaş yavaş bütün XBox oyunları PS tarafına gelecek. Diğer söylediğin şeyleri dediğim gibi ciddiye bile almıyorum bana fake muamelesi yapan eleman hesabını 18 Aralık 2023'te açmış ve 183 mesajı var hepsinde de kuduz köpek gibi millete saldırıp XBox'u savunmuş, asosyalin teki. Forumdaki birine o kadar sinir olmuş ki anlamlı anlamlı profiller koymaya çalışmış. Çocuk çocuk hareketler.
Yunus'un çakma hesabı ben senin gibi farklı farklı hesapla takılmıyorum burada özel mesajlarda kendi zeka seviyendeki kankilerini örgütleyip mesajla cevap vermeye veya şikayet ettirmeye uğraşmıyorum aslan gibi tek başıma çıkıyorum beğendiğim cihazı savunuyorum sizin her yalan dolan iddianızı da millete kanıtlarla kaynaklarla aksini gerçeğini gösterip patlatıyorum. Yavaş yavaş bütün Playstation özel oyunları PC ye gelecek ve siz hiçbir şey yapamayıp sessizce tüm gün oturduğunuz odanızda ağlayacaksınız :D tek sosyal yaşantınız bu forum sizin yahu ailenize acıyorum cidden vasıfsız hiçbir şey başaramayan insanlarsınız! Biraz aklı olan insan 2020'de çıktığı halde Spider Man 2 dışında hiçbir özel oyunu olmayan PS5'i özel oyunu var diye savunmaz :D var olanlarda çoluk çocuk oyunu tıraş oyunlar. remake remastered versiyonu hep bu cihazı bir insan niye alsın yahu! bunu deli gibi niye savunsun? Cihaz o kadar yetersiz ki apar topar Pro modelini çıkarma telaşına düştüler durum ortada. Siz burada habitat kurmuş 3-5 kişisiniz zaten buradan başka bir ortamda kimse sizi sallamaz ciddiye almaz ederiniz çapınız bu kadar.

Son düzenleme:

destrox

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
destrox
Ya adam yuvarlak cevap veriyor hiçbir konu hakkında kesin konuşmamak lazım diyor ama öncesinde böyle bir planlarının olmadığını özellikle belirtiyor. Bunu evet bak kesin çıkacak diye bir tarafından anlayan sensin!
Şimdi soruyorum sana. Peki sen neden çıkıp "Hayır Starfield PS'ye gelmeyecek Phill açıklama yaptı" diyorsun? Adamın kesin konuşmadığını sen kendin diyorsun burada. Daha ne kadar çelişeceksin kendinle? Ben bunu kesin çıkacak diye anlıyorsam, sende Phill'in dediği şeyleri başka yerlere çekerek kesin çıkmayacak diye anlıyorsun. Adam bunun hakkında kesin bir şey diyemem diyor açık açık, yani bu ilerde Indiana ve Starfield'ı PS'de görebileceğimiz anlamına geliyor, sen ise bunun tam tersini iddia edip duruyorsun adamı yalanlayarak. Ki bu pazara bir kere girdiler devamı neden gelmesin? Satışlara bakacaklar ve güzel satışlar elde ederlerse devamını getirecekler. Bu tamamen bir strateji bunu anlamak senin gibi biri için bile zor olmamalı.

al sana Sony başkanı Hiroki Totoki'den kapak Playstation özel oyun devri bitiyor;

Özel oyun devrinin şu anlık bittiği falan yok. PS özel oyunlarının hepsi yavaş yavaş PC'ye gelecek zaten fakat bunun ilk günden geleceğine dair bir açıklama yapılmadı. Normalde 3-4 Yılda geliyorsa, artık 1-2 yılda gelecek. Ki XBox'a gelmediği sürece bu neyi ifade ediyor tam olarak ben anlayamadım, tamam hadi ilk günden gelsin. XBox oyunları da ilk günden PC'ye geliyor. PS oyunları geldiği zaman mı sorun olacak?
Starfield 12 milyon oyuncu sayısına ulaştı ve gayet beğenilen bir oyun.
Evet dediğin gibi "12 Milyon oyuncu sayısına ulaştı" 12 Milyon satmadı yani :D Oyunu 2-3 saat oynayıp bırakanları bile katmışlardır oraya oyuna giriş çıkışları baz alıyorlar yüksek ihtimal, hatta yüksek ihtimal değil öyledir başka türlü olsaydı açıklama yaparlardı. "10 Saat üstü oynayanları baz aldık" gibisinden. Zeka seviyem hakkında söylediğin şeyleri ciddiye bile almıyorum yine, ben senin ne olduğunu yukarıdaki yorumumda yazdım 🐶

Yunus'un çakma hesabı ben senin gibi farklı farklı hesapla takılmıyorum burada özel mesajlarda kendi zeka seviyendeki kankilerini örgütleyip mesajla cevap vermeye veya şikayet ettirmeye uğraşmıyorum aslan gibi tek başıma çıkıyorum
Bir de bana asosyal muamelesi yapıyor şu yazdığı şeylere bak. Gece gece iyi güldürdün.

tek sosyal yaşantınız bu forum sizin

55 Mesajım var bu mesajla birlikte 56 olacak.

hola

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
325
İsim
hola
Şimdi soruyorum sana. Peki sen neden çıkıp "Hayır Starfield PS'ye gelmeyecek Phill açıklama yaptı" diyorsun? Adamın kesin konuşmadığını sen kendin diyorsun burada. Daha ne kadar çelişeceksin kendinle? Ben bunu kesin çıkacak diye anlıyorsam, sende Phill'in dediği şeyleri başka yerlere çekerek kesin çıkmayacak diye anlıyorsun. Adam bunun hakkında kesin bir şey diyemem diyor açık açık, yani bu ilerde Indiana ve Starfield'ı PS'de görebileceğimiz anlamına geliyor, sen ise bunun tam tersini iddia edip duruyorsun adamı yalanlayarak. Ki bu pazara bir kere girdiler devamı neden gelmesin? Satışlara bakacaklar ve güzel satışlar elde ederlerse devamını getirecekler. Bu tamamen bir strateji bunu anlamak senin gibi biri için bile zor olmamalı.
Adam açık açık bizim X futbolcu karşı takıma gol atamaz futbol bu top oraya çarpar buraya çarpar bir şekilde atar bilemeyiz demiş yani kısaca piyasa durumuna göre tavır alırız ama çıkmayacak demiş hatta öncesinde bunları diğer platformlara çıkarmayacağız demiş çıkış tarihi vermiş mi hayır şu zaman çıkartacağız demiş mi hayır şu zaman aralığını düşünüyoruz demiş mi hayır eee! senin yaptığın şey manipülasyon yapıp apaçık yalan söylemek.
Özel oyun devrinin şu anlık bittiği falan yok. PS özel oyunlarının hepsi yavaş yavaş PC'ye gelecek zaten fakat bunun ilk günden geleceğine dair bir açıklama yapılmadı. Normalde 3-4 Yılda geliyorsa, artık 1-2 yılda gelecek. Ki XBox'a gelmediği sürece bu neyi ifade ediyor tam olarak ben anlayamadım, tamam hadi ilk günden gelsin. XBox oyunları da ilk günden PC'ye geliyor. PS oyunları geldiği zaman mı sorun olacak?

Özel oyun devri bitti Sony PS 5'e bile özel oyun çıkarmadı doğru düzgün hadi odanızda ağlamaya devam :D Sizin Playstation savunmanızın ana omurgası çöktü artık özel oyun devriniz bitti geçmiş olsun.

Evet dediğin gibi "12 Milyon oyuncu sayısına ulaştı" 12 Milyon satmadı yani :D Oyunu 2-3 saat oynayıp bırakanları bile katmışlardır oraya oyuna giriş çıkışları baz alıyorlar yüksek ihtimal, hatta yüksek ihtimal değil öyledir başka türlü olsaydı açıklama yaparlardı. "10 Saat üstü oynayanları baz aldık" gibisinden. Zeka seviyem hakkında söylediğin şeyleri ciddiye bile almıyorum yine, ben senin ne olduğunu yukarıdaki yorumumda yazdım 🐶
Çünkü Xbox oyuncu seven bir şirket Sony gibi oyuncuları sağmalık inek gören değil! Adamlar ilk günden Gamepass'e getirdiler oyunu o yüzden fazla alan olmadı ki hala Gamepass'te oyun isteyen istediği kadar oynuyor. Oyunun puanlarına neden yorum yapadın morardın mı yoksa :D bak senin olabileceğin maksimum kapasite bu finocuk gel oğlum buraya otur!
Bir de bana asosyal muamelesi yapıyor şu yazdığı şeylere bak. Gece gece iyi güldürdün.
Öylesin çünkü hayatsız vasıfsızsınız
55 Mesajım var bu mesajla birlikte 56 olacak.
yunus'un yan çarısın çünkü ana hesabından yazıyorsun yeterince burayı ceza almak istemediğin zaman kullanıyorsun :D

destrox

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
destrox
Adam açık açık bizim X futbolcu karşı takıma gol atamaz futbol bu top oraya çarpar buraya çarpar bir şekilde atar bilemeyiz demiş yani kısaca piyasa durumuna göre tavır alırız ama çıkmayacak demiş hatta öncesinde bunları diğer platformlara çıkarmayacağız demiş çıkış tarihi vermiş mi hayır şu zaman çıkartacağız demiş mi hayır şu zaman aralığını düşünüyoruz demiş mi hayır eee! senin yaptığın şey manipülasyon yapıp apaçık yalan söylemek.
Manipülasyon yapan benim he? Bana PS oyunlarının ilk günden PC'ye geleceğine dair kesin ve net bir şekilde açıklama yaptıkları kısmı kesip atar mısın? Hani burada "Gelecek!" diye konuşuyorsun ya. Atsana bir bakalım asıl manipülasyonu kim yapıyormuş. Yav adamlar zaten 4 tane oyunu getirmiş diğer oyunlar hakkında kesin konuşamayız demiş kısaca "Ya gelir ya gelmez hiçbir şey belli olmaz" demiş. Sen çıkmışsın burada hala bir şeyler zırvalıyorsun gelmeyecek falan diyorsun. Açık ve net bir şekilde ortada bu 4 oyun geldiyse devamı da gelir yani öylesine mi getirdiler bu oyunları? Önceden kesin kesin konuşuyordun gelmeyecek falan diyordun şimdi bi değiştin sen :D

Çünkü Xbox oyuncu seven bir şirket Sony gibi oyuncuları sağmalık inek gören değil! Adamlar ilk günden Gamepass'e getirdiler oyunu o yüzden fazla alan olmadı
İlk günden game passe getirmelerine rağmen insanlar 10-15 dolar verip bile şu oyunu doğru düzgün oynamamış asıl rezillik bu aslında. 12 Milyon oyuncu ne ulan PS oyunları zaten 10-15 Milyon satıyor oyuncuyu geç yani. Bu çok başka bir rezillik XBox açısından savunuyor bir de.

Oyunun puanlarına neden yorum yapadın morardın mı yoksa :D
Cahil olduğun için yapmadım "Balon" kelimesinin ne anlama geldiğini bilmiyorsun çünkü. Balon genelde vaat ettiği şeylerin altında ezilen oyunlara söylenir, zamanında CP 2077'ye insanların balon damgası vurması bu yüzdendi mesela. Starfield için tonla şey söylendi gezegenler şöyle olacak böyle olacak dendi oyun çıktıktan sonra bazı gezegenler dışında bütün gezegenlerin içi boştu neredeyse, yahu şu an yaşadığımız dünyanın bile içini tasarlamamıştı adamlar 3-5 yapı koyup bırakmıştı. Modcular tasarlasın diye gezegen yapıyor adamlar ki oyunun çıkışındaki rezilliklerini saymıyorum bile o karakter yüzleri, oyundaki yükleme ekranları, oyunun 30 FPS kilidinin olması ki hala var diye biliyorum konsollarda kaldırmadılar onu. Bana çıkıp oyun motoru şöyle böyle diyerek bir savunma yapma, banane kardeşim gitsinler geliştirsinler beni ilgilendirmiyor. Ağır balondu bu oyun.

Senin şu yukarıda yazdığın "Özel oyun devri bitti" tarzı şeylere de cevap verme gereği duymuyorum. Orandan burandan attığın şeyler işte.

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
kardesim olay basit;
exclusive istiyorsan ps
yoksa xbox al gec game pass ile her seyi oynarsin

hola

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
325
İsim
hola
Manipülasyon yapan benim he? Bana PS oyunlarının ilk günden PC'ye geleceğine dair kesin ve net bir şekilde açıklama yaptıkları kısmı kesip atar mısın? Hani burada "Gelecek!" diye konuşuyorsun ya. Atsana bir bakalım asıl manipülasyonu kim yapıyormuş. Yav adamlar zaten 4 tane oyunu getirmiş diğer oyunlar hakkında kesin konuşamayız demiş kısaca "Ya gelir ya gelmez hiçbir şey belli olmaz" demiş. Sen çıkmışsın burada hala bir şeyler zırvalıyorsun gelmeyecek falan diyorsun. Açık ve net bir şekilde ortada bu 4 oyun geldiyse devamı da gelir yani öylesine mi getirdiler bu oyunları? Önceden kesin kesin konuşuyordun gelmeyecek falan diyordun şimdi bi değiştin sen :D

Senin mantığınla gidiyorumdur belki hani 4 oyun çıktı devamı gelecek diyorsun ya ben de bir sürü Playstation özel oyunu PC ye çıktı devamı gelecek hatta ilk günden çıkacak diyorumdur :D Xbox o kadar oyun firmasını boşuna almadı para kazanmak için aldı bazı oyunları her platforma çıkartacak mesela Elder Scrolls'un yeni oyunu gibi ama bazı oyunlar özel olacak ayrıca Phil Spencer kesin çıkartacağız dememiş sen kendin uyduruyorsun manipülasyon yapıyorsun!

İlk günden game passe getirmelerine rağmen insanlar 10-15 dolar verip bile şu oyunu doğru düzgün oynamamış asıl rezillik bu aslında. 12 Milyon oyuncu ne ulan PS oyunları zaten 10-15 Milyon satıyor oyuncuyu geç yani. Bu çok başka bir rezillik XBox açısından savunuyor bir de.
Zeka ya bak zekaya 34 milyon kullanıcısı olan Gamepass'te millet para verip niye almıyormuş bu oyunu :D Xbox güzellik yapıp hepsine ilk günden sundu ya hani ondandır belki :D aman aman aman böyle zeka düşman cephesine :D
Cahil olduğun için yapmadım "Balon" kelimesinin ne anlama geldiğini bilmiyorsun çünkü. Balon genelde vaat ettiği şeylerin altında ezilen oyunlara söylenir, zamanında CP 2077'ye insanların balon damgası vurması bu yüzdendi mesela. Starfield için tonla şey söylendi gezegenler şöyle olacak böyle olacak dendi oyun çıktıktan sonra bazı gezegenler dışında bütün gezegenlerin içi boştu neredeyse, yahu şu an yaşadığımız dünyanın bile içini tasarlamamıştı adamlar 3-5 yapı koyup bırakmıştı. Modcular tasarlasın diye gezegen yapıyor adamlar ki oyunun çıkışındaki rezilliklerini saymıyorum bile o karakter yüzleri, oyundaki yükleme ekranları, oyunun 30 FPS kilidinin olması ki hala var diye biliyorum konsollarda kaldırmadılar onu. Bana çıkıp oyun motoru şöyle böyle diyerek bir savunma yapma, banane kardeşim gitsinler geliştirsinler beni ilgilendirmiyor. Ağır balondu bu oyun.
Ne oyunun senaryosu hakkında bilgin var ne kendisi hakkında Starfield 2330 yılında geçiyor. Dünya, gezegenin manyetosferinin çöktüğü ve atmosferin uzaya dağıldığı 2203 yılından bu yana yaşanmaz durumda. Dünya zaten felaket yüzünden yerle bir olmuş insanlık taşınmak zorunda kalmış bilgin yok ama fikrin var her konuda :D
Senin şu yukarıda yazdığın "Özel oyun devri bitti" tarzı şeylere de cevap verme gereği duymuyorum. Orandan burandan attığın şeyler işte.
Sony başkanı Hiroki Totoki diyor ki, şirketin oyun bölümünün kâr marjını yükseltmesi için agresif olmasını gerektiğini söyledi. Kârın bir kısmının PS’e özel oyunların PC’ye çıkmasıyla olabileceğini sözlerine ekledi. Yabancı kaynaklar kesmiyorsa yerlileri atayım.

Mesela sen kimsin ünvanın ne vasfın ne bu konu hakkında Sony başkanından daha yetkili gibi konuşabiliyorsun? Gülüyorum halinize :D
Bu saatten sonra saldım sizi bu kadar derse rağmen siz akıllanmazsınız!

Mesaj otomatik birleştirildi:

kardesim olay basit;
exclusive istiyorsan ps
yoksa xbox al gec game pass ile her seyi oynarsin
En iyisi PC artık Sony'nin tüm özel oyunları PC ye gelecek. Xbox'ın ki zaten geliyordu PC ortak platform olacak.

Son düzenleme:

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
En iyisi PC artık Sony'nin tüm özel oyunları PC ye gelecek. Xbox'ın ki zaten geliyordu PC ortak platform olacak.
PC koşulsuz şartsız benim için en iyi platform zaten diğerleri opsiyonel seçimler.

• Beğen
Reaksiyonlar: hola

destrox

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
destrox
Senin mantığınla gidiyorumdur belki hani 4 oyun çıktı devamı gelecek diyorsun ya ben de bir sürü Playstation özel oyunu PC ye çıktı devamı gelecek hatta ilk günden çıkacak diyorumdur :D
Benim mantığımla bunun ne alakası var ulan? :D Ben PS oyunları PC'ye geliyor diye PS teker teker bütün oyunlarını getirecek diyorum zaten. Adamlar bu pazara bir kere girdi çünkü tabii ki getirecekler. Ben çıkıp nerede XBox oyunları ilk gün PS'ye gelecek dedim?

Bu ne? Attığın videoyu sonuna kadar izledim adam ilk günden getireceğiz diye bir şey demiyor bana burada yayıncıların tweetlerini atma çıkıp adam gibi o videoda "İlk gün gelecek" dediği kısmı at. Kıvırma ortaya bir şey attın arkasında dur.

Zekaya 34 milyon kullanıcısı olan Gamepass'te millet para verip niye almıyormuş bu oyunu :D Xbox güzellik yapıp hepsine ilk günden sundu ya hani ondandır belki :D aman aman aman böyle zeka düşman cephesine :D
Kendini çok zeki sanıp okuduğunu anlamaman kadar acınası bir durum yok. İnsanlar 10-15 dolar olmasına rağmen gp alıp oyunu doğru düzgün oynamamış bile... Yani şu oyun tek başına satılsaydı Game passe hiç gelmeseydi muhtemelen 5 milyon bile satmayacaktı :D O kadar değersiz bir oyun.

Ne oyunun senaryosu hakkında bilgin var ne kendisi hakkında Starfield 2330 yılında geçiyor. Dünya, gezegenin manyetosferinin çöktüğü ve atmosferin uzaya dağıldığı 2203 yılından bu yana yaşanmaz durumda. Dünya zaten felaket yüzünden yerle bir olmuş insanlık taşınmak zorunda kalmış bilgin yok ama fikrin var her konuda :D
Buna baya güldüm aynen oyun 2330 yılında geçiyor diye bütün gezegenler boş olsun özellikle yaşadığımız dünyaya dair hiçbir şey olmasın ufak tefek göndermeler bile yapmasınlar :D Savunma şekline bak yazdıkça batıyorsun.

Sony başkanı Hiroki Totoki diyor ki, şirketin oyun bölümünün kâr marjını yükseltmesi için agresif olmasını gerektiğini söyledi. Kârın bir kısmının PS’e özel oyunların PC’ye çıkmasıyla olabileceğini sözlerine ekledi. Yabancı kaynaklar kesmiyorsa yerlileri atayım.
Tamam bana bu adamın "PS özel oyunları ilk günden PC'ye gelecek" dediği kısmı at. PS oyunları eninde sonunda PC'ye zaten gelecek adam çıkıp ilk günden getireceğim demiyor oyunları bu süreç hızlanabilir sadece 2-3 yıldan 1 yıla düşer mesela anladın mı? Helldivers tarzı oyunlar ilk günden PC'ye gelecek. Bunu biliyoruz. Fakat diğer oyunlar için herhangi bir şey söylenmedi orandan burandan uyduruyorsun.

22.png

Attığın kaynaklar bile seni yalanlıyor 👉 🐶

hola

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
325
İsim
hola
Benim mantığımla bunun ne alakası var ulan? :D Ben PS oyunları PC'ye geliyor diye PS teker teker bütün oyunlarını getirecek diyorum zaten. Adamlar bu pazara bir kere girdi çünkü tabii ki getirecekler. Ben çıkıp nerede XBox oyunları ilk gün PS'ye gelecek dedim?
Tıpış tıpış Playstation özel oyunları PC ye gelecek Sony başkanı Hiroki Totoki diyor ki, şirketin oyun bölümünün kâr marjını yükseltmesi için agresif olmasını gerektiğini söyledi. Kârın bir kısmının PS’e özel oyunların PC’ye çıkmasıyla olabileceğini sözlerine ekledi. Her şey burada aslında adam itiraf ediyor agresif olmak ne demek PC ye daha fazla önem vereceğiz demek bu da ilk günden oyun yayınlanmasına gidiyor. Adamlar zaten PC ye oyun çıkartıyorlar burada daha erken ilk günden çıkartmayı kastediyor agresiflikten kasıt bu.
Bu ne? Attığın videoyu sonuna kadar izledim adam ilk günden getireceğiz diye bir şey demiyor bana burada yayıncıların tweetlerini atma çıkıp adam gibi o videoda "İlk gün gelecek" dediği kısmı at. Kıvırma ortaya bir şey attın arkasında dur.

Kendini çok zeki sanıp okuduğunu anlamaman kadar acınası bir durum yok. İnsanlar 10-15 dolar olmasına rağmen gp alıp oyunu doğru düzgün oynamamış bile... Yani şu oyun tek başına satılsaydı Game passe hiç gelmeseydi muhtemelen 5 milyon bile satmayacaktı :D O kadar değersiz bir oyun.
34 milyon Gamepass kullanıcısı varken 12 milyon oynanması az değil her 3 kişiden 1'i hatta daha fazlası bu oyunu oynamış demek oluyor bunu bile sana açıklamak zorunda kalıyorum :D değersiz dediğin oyunun puanlarını yine atayım da kıvırıp cevap yazamazsın yine :D değersiz oyuna bak ortalaması neredeyse 8/10 bu değersizmiş :D
adadasd.png

Buna baya güldüm aynen oyun 2330 yılında geçiyor diye bütün gezegenler boş olsun özellikle yaşadığımız dünyaya dair hiçbir şey olmasın ufak tefek göndermeler bile yapmasınlar :D Savunma şekline bak yazdıkça batıyorsun.
İnsanlık apar topar dünyayı terk etmiş dünya bitmiş harap olmuş beyimiz detay istiyor o detayları verebilmek için ayrı oyun yapar gibi emek vermek gerekir tasarımı bile kolay değil koca dünyanın hangi bölgelerini seçeceksin o bile sorun başlı başına senin istediğin şey ayrı bir oyun oluyor kolaysa sen yap :D
Tamam bana bu adamın "PS özel oyunları ilk günden PC'ye gelecek" dediği kısmı at. PS oyunları eninde sonunda PC'ye zaten gelecek adam çıkıp ilk günden getireceğim demiyor oyunları bu süreç hızlanabilir sadece 2-3 yıldan 1 yıla düşer mesela anladın mı? Helldivers tarzı oyunlar ilk günden PC'ye gelecek. Bunu biliyoruz. Fakat diğer oyunlar için herhangi bir şey söylenmedi orandan burandan uyduruyorsun.
Sen aynısını Phil Spencer hakkında yapıyorsun orada onu yapıyorsan burada bunu ben yapınca şaşırmayacaksın!
Siz akıllanmazsınız Playstation 5 almanın bir tane mantıklı sebebini bulamazsınız artık Sony bile PS5 yok gibi davranıyor nerede PS4 zamanı çıkan özel oyunlar nerede PS5 zel oyunları hakikaten nerede bu PS5 özel oyunları? :D

Bu sana son mesajım daha da yazmam yorma beni. Siz fanboysunuz şu devirde PS5 i savunan insan kazıklanmayı seviyor demektir.

Alıntıyı görüntüle
Attığın kaynaklar bile seni yalanlıyor 👉 🐶
hayır seni yalanlıyor adama sormuşlar adam cevap vermemiş hayır eski sistem devam edecek dememiş cevaptan kaçınmış :D bunu bile fark edemiyorsun bana yardımcı olduğun için teşekkürler ben gözden kaçırmışım görseydim kullanırdım bunu :D zeka çok önemli bir şey! Yine yeterince rezil ettim sizi bu son mesajım size yallah asosyal yaşantınıza orada takılın gerçek hayat sizi üzer!

Son düzenleme:

destrox

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
destrox
Tıpış tıpış Playstation özel oyunları PC ye gelecek Sony başkanı Hiroki Totoki diyor ki, şirketin oyun bölümünün kâr marjını yükseltmesi için agresif olmasını gerektiğini söyledi. Kârın bir kısmının PS’e özel oyunların PC’ye çıkmasıyla olabileceğini sözlerine ekledi. Her şey burada aslında adam itiraf ediyor agresif olmak ne demek PC ye daha fazla önem vereceğiz demek bu da ilk günden oyun yayınlanmasına gidiyor. Adamlar zaten PC ye oyun çıkartıyorlar burada daha erken ilk günden çıkartmayı kastediyor agresiflikten kasıt bu.
Kıvırmaya bak :D Sen harbiden rezilsin rezil. Ne oldu? Atıp tutuyordun ilk günden gelecek falan diyordun adam kendisi dedi diyordun. Eee hani atsana bize göster bakalım bir? Evet açık açık insanları manipüle etmeye çalışan kişinin kim olduğu ortaya çıktı gibi.

Yani sen şurada Şeyma'nın kendi yorumlarını eklediğini bile anlamayacak kadar cahil bir insansın bana çıkıp bunu kaynak diye atıyorsun.

İki üç tane kaynak daha atıyorsun ve attığın şeylere bakıyorum, adamlar çıkmış seni yalanlamış :D Yani bence de bana daha da bir şey yazma çünkü rezil olacağın kadar oldun zaten.

Adam süreci hızlandıracak işte artık PS özel oyunları PC'ye 1-2 Yılda hatta belki daha erken gelecek. Ama ilk gün diye bir şey yok sen anlamak istediğini anlıyorsun sadece.

34 milyon Gamepass kullanıcısı varken 12 milyon oynanması az değil her 3 kişiden 1'i hatta daha fazlası bu oyunu oynamış demek oluyor bunu bile sana açıklamak zorunda kalıyorum :D değersiz dediğin oyunun puanlarını yine atayım da kıvırıp cevap yazamazsın yine :D değersiz oyuna bak ortalaması neredeyse 8/10 bu değersizmiş :D
Ulan şaka gibi eleman hala anlamıyor harbiden. Ben sana diyorum ki 10-15 dolarlık bir sistemde bile bu oyun 12 milyon oynanmış bu oyunu bu sisteme getirmeden satmaya kalksalar oyun 5 milyon bile satmazdı. İnsanlar 10-15 dolar verip oyunu oynamaya tenezzül etmemiş 60-70 dolar neden versinler? İşte oyunu değersiz yapan şey tam olarak bu. PS oyunları hiçbir sistemde bulunmuyor olmasına rağmen 10-15 Milyon satabiliyor ve bu oyunlar 60-70 dolar.

İnsanlık apar topar dünyayı terk etmiş dünya bitmiş harap olmuş beyimiz detay istiyor o detayları verebilmek için ayrı oyun yapar gibi emek vermek gerekir tasarımı bile kolay değil koca dünyanın hangi bölgelerini seçeceksin
2-3 yapı ile sınırlı olmamalıydı. Demek istediğim şey bu. Bizim şu an en çok hakim olduğumuz şey bu yaşadığımız dünya, en azından önem verebilirlerdi anlamıyorsun herhalde. Ki tek takıldığın şey bu. Oyunun 30 FPS oluşuna, yükleme ekranlarına ve o iğrenç yüzlere yorum bile yapamadın. Çünkü işine gelmiyor.

Sen aynısını Phil Spencer hakkında yapıyorsun orada onu yapıyorsan burada bunu ben yapınca şaşırmayacaksın!
Ben Phill'in söylediği sözleri çarpıtmıyorum ya da söylemediği şeyleri söylemiş gibi ortaya atmıyorum. Adam bildiğin "Hiçbir şey belli olmaz yarın bir gün Starfield PS5'e gelebilir" diyor. Hiçbir şey hakkında kesin konuşmuyor.

hayır seni yalanlıyor adama sormuşlar adam cevap vermemiş hayır eski sistem devam edecek dememiş cevaptan kaçınmış :D bunu bile fark edemiyorsun bana yardımcı olduğun için teşekkürler ben gözden kaçırmışım görseydim kullanırdım bunu :D zeka çok önemli bir şey! Yine yeterince rezil ettim sizi bu son mesajım size yallah asosyal yaşantınıza orada takılın gerçek hayat sizi üzer!
Adama nerede sormuşlar? Adam konuşmasında buna dair bir şey söylememiş sen ne anlatıyorsun? Okuduğunu harbiden anlamıyorsun sende ciddi sıkıntılar var. Bir de rezil ettiğini falan düşünüyor acınası durumdasın.

Bu arada seni yanlış bilgiden banlamaları lazım ama neden banlamıyorlar bilmiyorum. Burada çıktın ve adamın söylemediği şeyleri ortaya atarak açık açık insanlara yalan söyledin, yanlış bilgiler verdin.

Son düzenleme:

hola

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
325
İsim
hola
Kıvırmaya bak :D Sen harbiden rezilsin rezil. Ne oldu? Atıp tutuyordun ilk günden gelecek falan diyordun adam kendisi dedi diyordun. Eee hani atsana bize göster bakalım bir? Evet açık açık insanları manipüle etmeye çalışan kişinin kim olduğu ortaya çıktı gibi.

Yani sen şurada Şeyma'nın kendi yorumlarını eklediğini bile anlamayacak kadar cahil bir insansın bana çıkıp bunu kaynak diye atıyorsun.
Şeyma yanlış anladı ben yanlış anladım bi dünya insan yanlış anladı ama sen doğru anladın öyle mi :D
Bu arada; Sony'nin PlayStation oyunlarını PC'ye getirme planlarındaki yol haritası, artık görevi bırakan CEO Jim Ryan tarafından belirlenmişti. Buna göre PlayStation özel oyunları, piyasaya sürüldükten en az 1 yıl sonra PC ekosistemine gelecekti. Geçici CEO Hiroki Totoki, bu yol haritasında herhangi bir değişim olup olmayacağına ilişkin bir şey söylemedi.

Adamların PC ye oyun çıkartma yol haritası zaten en az 1 yılmış bunun üzerine Sony başkanı diyor ki playstation özel oyunları konusunda PC ye çıkartma konusunda daha agresif olacağız herkes zaten ilk günden oyun geleceğini anlamış bu açıklamadan ama bizim primat zekalı anlamamış çok şaşırttın bizi!!! seninle aynı fikirde olsaydık kendi zekamızdan şüphe ederdik emin ol :D o oyunlar ilk günden gelecek herkes aynı sonuca varmış bu açıklamalardan bu kadar basit. rezil oluyorsun olduğununda farkına varmıyorsun!
İki üç tane kaynak daha atıyorsun ve attığın şeylere bakıyorum, adamlar çıkmış seni yalanlamış :D Yani bence de bana daha da bir şey yazma çünkü rezil olacağın kadar oldun zaten.
bu zeka böyle bir anlam çıkartır normal :D
Adam süreci hızlandıracak işte artık PS özel oyunları PC'ye 1-2 Yılda hatta belki daha erken gelecek. Ama ilk gün diye bir şey yok sen anlamak istediğini anlıyorsun sadece.
aynen tüm dünya yanlış anladı sen doğrusunu anladın :D
Ulan şaka gibi eleman hala anlamıyor harbiden. Ben sana diyorum ki 10-15 dolarlık bir sistemde bile bu oyun 12 milyon oynanmış bu oyunu bu sisteme getirmeden satmaya kalksalar oyun 5 milyon bile satmazdı. İnsanlar 10-15 dolar verip oyunu oynamaya tenezzül etmemiş 60-70 dolar neden versinler? İşte oyunu değersiz yapan şey tam olarak bu. PS oyunları hiçbir sistemde bulunmuyor olmasına rağmen 10-15 Milyon satabiliyor ve bu oyunlar 60-70 dolar.
PS oyunlarının satışları Sony'i tatmin etmemiş ki PC ye çıkartmak istiyorlar Sony başkanı açık açık itiraf ediyor karimizi arttırmamız lazım diye PC ye daha agresif olmamız lazım diye :D Starfield herkesin seveceği tarz değil uzay faktörü herkesi içine çekmeyebilir uzay filmlerinden nefret eden insanlar bile var bu da öyle uzay başlı başına itici gelebiliyor bazı insanlara ayrıca Gamepass aylık ödeme sayesinde oyun satışından kazanacağı parayı zaten çoktan kazanmış oluyor Microsoft yani bunu bile akıl edemiyorsun adamların düşüncesi zaten aylık ödemenin daha kazançlı olduğu düşüncesi 1 yıl geçmeden Diablo bile Gamepass e gelmiş olacak bu ay.
2-3 yapı ile sınırlı olmamalıydı. Demek istediğim şey bu. Bizim şu an en çok hakim olduğumuz şey bu yaşadığımız dünya, en azından önem verebilirlerdi anlamıyorsun herhalde. Ki tek takıldığın şey bu. Oyunun 30 FPS oluşuna, yükleme ekranlarına ve o iğrenç yüzlere yorum bile yapamadın. Çünkü işine gelmiyor.
İnsanların yüzlerine bu kadar önem veriyorsan Spider Man 2 de sokaktaki insanların yüzlerine bak onlar niye vasat?
Ben Phill'in söylediği sözleri çarpıtmıyorum ya da söylemediği şeyleri söylemiş gibi ortaya atmıyorum. Adam bildiğin "Hiçbir şey belli olmaz yarın bir gün Starfield PS5'e gelebilir" diyor. Hiçbir şey hakkında kesin konuşmuyor.

Adama nerede sormuşlar? Adam konuşmasında buna dair bir şey söylememiş sen ne anlatıyorsun? Okuduğunu harbiden anlamıyorsun sende ciddi sıkıntılar var. Bir de rezil ettiğini falan düşünüyor acınası durumdasın.
Herkes aynı şeyi anlamış oyunlar ilk gün PC ye gelecek diye bir sen anlamışsın zaten en az bir yıl bekleyeceğiz sonra PC ye oyunları getireceğiz diyen bir şirketin CEO'su işi bıraktıktan sonra yerine gelen şirketin yeni başkanı artık PC de daha agresif olacağız deyince sen 3-4 yılda çıkan oyunlar artık 1 yıl sonra çıkacak PC ye diyorsun oysa herkes ilk günden PC ye geleceğini anlamış :D

Bu harbi son mesajım senden bir şey olmaz git kendine fazla zeka gerektirmeyen bir meslek edin!

Bu arada seni yanlış bilgiden banlamaları lazım ama neden banlamıyorlar bilmiyorum. Burada çıktın ve adamın söylemediği şeyleri ortaya atarak açık açık insanlara yalan söyledin, yanlış bilgiler verdin.
Yanlış bilgi filan yok. Sizin her bilginiz yanlış ona bakarsak yunus burada aylarca xbox yeni konsol çıkarmayacak dedi bununla ilgili yüzlerce mesajı var ama yalan söylediği ortaya çıktı? sen niye banlanmıyorsun o halde yunus? :D

destrox

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
destrox
Şeyma yanlış anladı ben yanlış anladım bi dünya insan yanlış anladı ama sen doğru anladın öyle mi :D
Burada yanlış anlamalık bir şey yok. Adam oyunları daha hızlı getirmek istediğini söylüyor "İlk günden getireceğim" demiyor. Ki sen bir mesajında Şeyma'nın yazdığı şeyleri sanki Hiroki demiş gibi tırnak içine alarak insanlara yalan yanlış bilgi vermişsin.

Yanlış bilgi filan yok.

Hiroki Totoki PlayStation'ın geleceği hakkında konuştu;

"Bundan sonra PS özel oyunlarını ilk gün PC'de bile görebiliriz. Artık "exclusive" diye bir şey kalmayabilir. Buna Sony'nin geliştirdiği oyunlar da dahil."
Bu ney? Senin acilen yanlış bilgiden banlanman şart. Şeyma Hiroki Totoki mi o söylemiş gibi yazıyorsun bunu?

Adamların PC ye oyun çıkartma yol haritası zaten en az 1 yılmış bunun
En az 1 yılmış. En az ne demek? Atayım mı anlamını? Adam bunu en fazla 1 yıl olarak değiştirmek istiyor belki?

Starfield herkesin seveceği tarz değil uzay faktörü herkesi içine çekmeyebilir uzay filmlerinden nefret eden insanlar bile var bu da öyle uzay başlı başına itici gelebiliyor bazı insanlara

God of War tarzı oyunlarda herkesin sevebileceği bir tarzda değil ama 15 Milyon rahatlıkla satabiliyor. Bu bir bahane değil her tür herkese hitap etmez zaten.
İnsanların yüzlerine bu kadar önem veriyorsan Spider Man 2 de sokaktaki insanların yüzlerine bak onlar niye vasat?
Starfield da öylesine konulmuş npclerden bahsetmiyorum ben. Doğrudan konuştuğumuz, etkileşime geçtiğimiz hikayede yeri olan npclerden bahsediyorum. İkisi bir mi sence?

erkes aynı şeyi anlamış oyunlar ilk gün PC ye gelecek diye bir sen anlamışsın zaten en az bir yıl bekleyeceğiz sonra PC ye oyunları getireceğiz diyen bir şirketin CEO'su işi bıraktıktan sonra yerine gelen şirketin yeni başkanı artık PC de daha agresif olacağız deyince sen 3-4 yılda çıkan oyunlar artık 1 yıl sonra çıkacak PC ye diyorsun oysa herkes ilk günden PC ye geleceğini anlamış :D
Benim gördüğüm kadarıyla çoğu kişi buradan oyunların PC tarafına daha hızlı geleceği anlamını çıkarmış ki doğru olan bu zaten. İlk gün getirme gibi bir anlamı nasıl çıkarıyorsun sen buradan?

hola

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
325
İsim
hola
Burada yanlış anlamalık bir şey yok. Adam oyunları daha hızlı getirmek istediğini söylüyor "İlk günden getireceğim" demiyor. Ki sen bir mesajında Şeyma'nın yazdığı şeyleri sanki Hiroki demiş gibi tırnak içine alarak insanlara yalan yanlış bilgi vermişsin.
Zamanla ilk günden gelecek oyunlar neyin inkarı bu herkes aynı şeyi anlamış işte!
Bu ney? Senin acilen yanlış bilgiden banlanman şart. Şeyma Hiroki Totoki mi o söylemiş gibi yazıyorsun bunu?
Yanlış bilgiden banlanan birileri olacaksa onlar siz olursunuz hem yanlış bilgi hem birden çok hesap yüzünden!

bu başlık mesela forumun yüz karasıdır. hem spam hem yanlış bilgilendirmenin kralıdır daha ötesi yoktur! ve tüm bunları yapan yunus denen kullanıcıdır eğer o bu forumda hala barınabiliyorsa herkes için umut var demek ki!

En az 1 yılmış. En az ne demek? Atayım mı anlamını? Adam bunu en fazla 1 yıl olarak değiştirmek istiyor belki?
geçmiş olsun ilk günden geliyor herkes ilk günden pc ye gelecek anlamını çıkardı sadece ben değil.
God of War tarzı oyunlarda herkesin sevebileceği bir tarzda değil ama 15 Milyon rahatlıkla satabiliyor. Bu bir bahane değil her tür herkese hitap etmez zaten.
God of War'ın 20 senelik kitlesi var neredeyse aynı şey değil.
Starfield da öylesine konulmuş npclerden bahsetmiyorum ben. Doğrudan konuştuğumuz, etkileşime geçtiğimiz hikayede yeri olan npclerden bahsediyorum. İkisi bir mi sence?

Benim gördüğüm kadarıyla çoğu kişi buradan oyunların PC tarafına daha hızlı geleceği anlamını çıkarmış ki doğru olan bu zaten. İlk gün getirme gibi bir anlamı nasıl çıkarıyorsun sen buradan?
Sadece ben değil herkes aynı anlamı çıkarmış Sony başkanı açık açık daha fazla para kazanmak istiyoruz diyor. Bir yıl sonra çıkan veya daha uzun süre sonra çıkan oyundan o istediğin paraları kazanamazsın.

Top Bottom