Neler Yeni

🟥🟩 AMD & NVIDIA ekran kartlarının (+) ve (-) yönleri + ANKET!

Siz Hangi Markayı Tercih Ediyorsunuz?

• 🟩 NVIDIA

Oylar: 202 66.2%
  • 🟥 AMD

Oylar: 96 31.5%
  • Diğer (İntel ARC vs.)

Oylar: 7 2.3%

• Oy kullanan toplam üye
    305

varta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Cenap Vartanyan
Aksine ikinci el piyasasını AMD ekran kartları domine ediyor, NVIDIA pahalı olduğu için talep daha az.

Abevallayoh

80+ Bronze
Kısacası bütçe sorunu olmayan kimse gidip de amd almaz kendimizi kandırmayalım.
Alakası yok hocam benim 4070 süper alacak bütçem vardı onun yerine daha yüksek performans veren 7900gre aldım hem vram farkı hemde oyun da daha iyi değerler vermesi öncelik

codcubiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,099
İsim
Ömür
valla rx6700xt kullanıyorum sorun yok afmf de fps yi baya uçuruyor ve görüntü kaybıda yok denecek kadar az ben fark etmedim ayrıca nvidia daki reflex gibi teknolojilerin benzeride var gecikme önleme cart curt gibi amd bunun reklamlarını iyi yapamadığı için herkes nvidia yı tek sanıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

ayrıca ben nvidia kadar reklam yapan bir firma görmedim ram takamayan muratabigf ye bile sponsor olmuşlar amd nin de bunu yapması lazım

Son düzenleme:

Telefonunu Çıkra

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
Ahmet Berat AĞCA
Eklenmemiş, eklenmesine de pek gerek yok aslında ancak belirteyim ;
Nvidia nın yan üretici modelleri (MSI, Zotac, Asus gibi diyebileceğimiz) AMD ye kıyasla daha fazla dandik ürünleri var (Güncel jenerasyonda)
Mesela Nvidia için liste yaptığımda F tier açabiliyorken AMD de açma gereği duymadım. Bazı modellerde "soğutmam çok iyi ancak iç yapım daha kötü" gibi arada kalmış modeller ile AMD de denk gelmedim.

Keyfen

80+ Bronze
@SadeceSeyf @Emre Zengin @Perfectshot06 @Keepr @thepublicman @Keyfen @The Semih
Dostlar ben geçen de konu açmıştım ama hâlâ bir kararsızlık içerisindeyim, custom sistem toplayacağım vakit için şimdiden hangi ekran kartını tercih etsem diye kararsızım. Peşinen belirtmem gereken şeyler şunlar;
- 24" 280hz monitör (Dell G2524H) kullanıyorum ve bana yetiyor açıkçası, hâlâ 2K ya geçmedim çünkü ekran boyutu çok büyük geliyor ve alışamamıştım. Belki 1-2 yıl sonra geçerim, işlemci olarak 7600 bana yeter diye düşünüyorum.
- Genellikle FPS oyunları, rekabetçi online oyunlar oynarım.
Kararsız kaldığım kartlar arasında bana bütçeyi düşünerek, aşağıdaki kartlardan hangisinin en az 5-6 yıl çok rahat ve fazlasıyla bana yeteceğini düşünüyorsunuz ona göre fikirlerinizi benimseyerek karar vereyim. Mesela diyebilirsiniz "şu X kart sana çok gereksiz hatta fazla/yetmez bence şu diğerini al" gibi.
1- MSİ GAMİNG X TRİO RX 6800 XT
2- MSİ GAMİNG X TRİO RX 6950 XT
3- SAPPHİRE RX 7800 XT NİTRO+
Ben olsam eskinin canavarı yerine yeninin küçük canavarını alırdım , kart güçlerine
Hayatımda gördüğüm en bilgisizce yorumlardan biri.

Kim diyor 4000 çıktı 3000 çöp oldu? 3000 çıktı 2000 çöp oldu? şuan en güncel DLSS sürümü olan 3.7 yi RTX20 serisi bile destekliyor.

Frame gen. hariç RTX20 ve RTX30 kartlarda nvidia nın tüm nimetlerinden yararlanabiliyorsun.

Şuan 2012 de çıkan GTX600 serisi kartlara 2024 yılında halen güncel driver çıkıyor. AMD tarafında 2012 de HD7000 serisi vardı peki ona en son güncelleme ne zaman çıkmış? 2022 6.ay da yani neredeyse 2.5 yıl önce güncel driver vermeyi kesmiş AMD.

Aynen kardeşim haklısın Nvidia önceki modelleri takmıyor :D

Yahu bilginiz yok, fikriniz çok. Bayılıyorum sizin gibi tiplere, forum ortamı ya nasılsa salla sallayabildiğin kadar.
vay be fanboy sen neymişsin böyle bir kanal aç bütün insanlık bilgilensin, rtx 4000 serisi ile gelen özelliklerden bazıları 3000 serisine getirilmedi sonra insanlar isyan edince getirdiler yoksa onların bunu yapacağı yoktu fanboyluğunu bırak beyninle düşün ki insanlar seni dikkate alabilsin.

Phoenixxx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
470
İsim
Erdem çay
Eleştirirken nefret kusan bazı kişiler var bunları anlamakta zorluk çekiyorum. O kadar düşman olmuş ki artık en ufak bir zeka kırıntısı dahi göremiyorum.

Amd ekran kartı pazarından çekilirse Nvidia 1 gb 5090 çıkartır.

Rekabet bize yarar bu kadar kör fan olmaya gerek yok

AntremanKoçuMünir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
967
İsim
Ali
Intel arc kullanıcısı olarak bir sorun yaşamadan kullanıyorum. Umarım ilerde daha iyi modeller gelir şu Nvidia tek rakipsiz kalması biz kullanıcılar olarak hiç iyi değil.

8GB Vram Rtx4060 için küfür gibi bir şey. Tıpkı Apple kafasında gidiyor.

sey7ullah

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
SEYFULLAH KIR
Aga bir daha rica ediyorum Nvidia ile Amd ekran kartı konusu açılmasın

sey7ullah

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
SEYFULLAH KIR
Dostum neden böyle bir fikre kapıldığını anlamadım ancak konuyu okumak zorunda değilsin.
Emredersin yaver(!) :sada
milletin birbirine girmesi hoşunuza gidiyor herhalde o yüzden diyorum mevzu okuyup okumamak değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

adam akıllı vicdani olarak bir mesaj yazmışım üst perdeden emredersin yaver diyorsun alaycı tavırla. tebrikler kral

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,885
İsim
Burak Karadağ
@sey7ullah Burası bir teknoloji forumu farkındaysan ve hızla ilerleyen şu çağda her zaman gelişmeler olsun/olmasın bilgi alışverişi için her zaman tartışılabilir, aynı meseleler yüzlerce defa konuşulsa bile bu tip ortam ve konulara yabancı olan insanlar bundan dahi bilgi payı alabilir veya yeni gelişme ve haberlere bağlı olarak kullanıcıların düşünce ve fikirleri değişebilir keza bunu yapmayacaksak o zaman forumda olmanın bir anlamı yok ayrıca "milletin birbirine girmesi hoşunuza gidiyor" ibaresi de fitne, fesat, ispitçilik tabirine giriyor asıl saygısızlığı sen baştan ettin kendince, bir şey yazmadan veya konuşmadan önce aklından önce onaylamak gerekir, gelişigüzel konuşur gibi konuşmakla değil.

Son düzenleme:

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,643
İsim
Selim
AMD global pazar %20
Nvidia global pazar %80
Benim için yeterli sebeb 👌

Top Bottom