Neler Yeni

ATM sahte para verdi

Laurâs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Hüseyin Resul Uslu
Merhaba,
Geçen hafta Ziraat Bankası ATM'sinden 3 bin TL para çekmek için işlem yaptım. Ancak aldığım paranın bir tanesi sahte olduğunu fark ettim. Bunu için ne yapmam gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu arada ışık altında tuttuğumda ortasındaki çizgi ve bir çok şey gözüküyor ancak ekteki gibi bankotun sağ tarafı böyle.
IMG_6780.jpeg

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
695
İsim
Muhammet Kürkçü
Merhaba,
Geçen hafta Ziraat Bankası ATM'sinden 3 bin TL para çekmek için işlem yaptım. Ancak aldığım paranın bir tanesi sahte olduğunu fark ettim. Bunu için ne yapmam gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu arada ışık altında tuttuğumda ortasındaki çizgi ve bir çok şey gözüküyor ancak ekteki gibi bankotun sağ tarafı böyle.
Alıntıyı görüntüle
Ziraat ve vakıf bank yırtık ve bantlı para bile veriyor. Geri yatırıp tekrar çekmek tek seçenek gibi.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Merhaba,
Alıntıyı görüntüle
Sahte değil de üretim hatalı gibi bu daha çok. Yakından bakmadan net bir şey diyemem tabi.

Grant Imahara

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
492
İsim
Kubilay Aktemur
paranın kağıdı farklı hissettiriyor mu? en önemli ölçütlerden biri o.
para hatalı basımsa normal parayla aynı hissettirir.

yalnız para eski gözüküyor, normal basılmış sonradan kimyasal değmiş olabilir paraya.

Laurâs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Hüseyin Resul Uslu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
paranın kağıdı farklı hissettiriyor mu? en önemli ölçütlerden biri o.
para hatalı basımsa normal parayla aynı hissettirir.

yalnız para eski gözüküyor, normal basılmış sonradan kimyasal değmiş olabilir paraya.
Bende onu dicektim gerçek ile bu bankot ile karşılaştırdım sahte olanın biraz değişik bir dokusu var.

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,726
İsim
göksel yurtcan
Merhaba,
Alıntıyı görüntüle
sahte olduğunu sanmıyorum hatalı basım gibi duruyor bankadan değişebilirsiniz ziraat direk değiştiriyor

Laurâs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Hüseyin Resul Uslu
Cevaplarınız için teşekkürler dostlarım.

oEnesQlf

80+ Silver
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Pazartesi günü ziraat bankasına git

Top Bottom